Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #45 : 26 Mart 2014, 21:10:05 »
Bu kapaktan bahsetmiştim;http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/8/8b/TheWayOfKings.png
Bundan değil;http://2.bp.blogspot.com/_bMgwKBBp0JE/TQu2AcK9YtI/AAAAAAAADXE/JQwFD6FZP6g/s1600/Way+of+Kings+UK.jpg

:) Estetik anlayışımız farklı olabilir. Mesela ben Buz ve Ateşin Şarkısı kapaklarını güzel bulmuşumdur.

Ben de ilkinden bahsediyordum, fena değil ama tam olmamış bence. Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin kapakları güzel ama son kitabın kapağına at -AT!- koydukları zaman gözümden düştüler.

:) At'ı fark etmemişim. Daha 2.Kitap 2. Kısımdayım :) Bu kapakta güzel bana göre, sade, şık, gereksiz ayrıntılardan kaçınılmış, baskıda nasıl olacak elimize aldığımızda nasıl duracak. Merakla bekliyorum. Tabi kapak için değil kitabın bütünü için. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #46 : 11 Nisan 2014, 00:24:53 »
Kimseden ses çıkmayınca merak ettim, ne zaman çıkar acaba?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Nisan 2014, 09:32:38 »
Ne kitapmış arkadaş, tanıtım yazısı yayınlanalı bir ay oldu neredeyse hala satışa sunulmadı.
Neyi bekliyorlar, insan gerçekten merak ediyor.. :P

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 11 Nisan 2014, 14:57:00 »
Akılçelen Yayınları'na facebook üzerinden attığım mesaja yolladıkları cevap;

''Merhaba kitabın satışa çıkacağı tarihi Nisan ayı içerisinde planlamakla birlikte operasyonel nedenlerden dolayı bu sürenin uzayabileceğini üzülerek belirtmek isteriz. Kitap yayına çıktığında Facebook ve Twitter hesaplarımızdan paylaşacağız. Takipte kalın. İlginiz için teşekkür ederiz.''

Çevrimdışı Darkone

• **
  • 76
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 11 Nisan 2014, 15:25:03 »
bende saf bir şekilde Mistborn'un da piyasaya sürüleceği günü bekliyordum ;(

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 11 Nisan 2014, 17:10:39 »
Akılçelen Yayınları'na facebook üzerinden attığım mesaja yolladıkları cevap;

''Merhaba kitabın satışa çıkacağı tarihi Nisan ayı içerisinde planlamakla birlikte operasyonel nedenlerden dolayı bu sürenin uzayabileceğini üzülerek belirtmek isteriz. Kitap yayına çıktığında Facebook ve Twitter hesaplarımızdan paylaşacağız. Takipte kalın. İlginiz için teşekkür ederiz.''

Bunlar bekletmekten zevk alıyorlar bence, başka açıklaması yok yani artık bu durumun.. :inca

Çevrimdışı sleepingforest

• **
  • 103
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 11 Nisan 2014, 22:57:47 »
bende saf bir şekilde Mistborn'un da piyasaya sürüleceği günü bekliyordum ;(

Ben o günün hiç gelmeyeceğini düşünüyorum. Çıkarsalar bile alır mıyım emin değilim. Kralların Yolu'nu çıkarmaları bu kadar sürdüyse bir üçlemeyi 10 yılda anca yayınlarlar heralde.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Nisan 2014, 01:09:41 »
Akıl Çelen Kitaplar bu serilerin haklarını Dex, İthaki ya da Epsilon gibi bu işe hevesli yayın evlerine satmalı. Bu gidişle bize bir iki yıl daha göründü gençler. Haydi hayırlısı bakalım.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Nisan 2014, 02:46:39 »
Şu ara ülkede yayınevleri kağıt tedarik etmekte sıkıntı çekiyor. Avrupa'da genel bir sıkıntı var.
Bu kadar kalın bir kitap için de sıradan kitap kağıdı kullanılmaz, özel kağıtları vardır. Bu yüzden olabilir :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 12 Nisan 2014, 21:18:59 »
Epey sıradan kağıtlar kullanıyorlar aslında benim gördüklerimde. Zaman Çarkı gibi bir serinin kağıdının kitaplığımdaki en ince kitabın kağıdından pek bir farkı yok gibi. Kağıt kalitesi tabi ki kitaptan kitaba değişebilir ama bundaki etken kalınlık mıdır bilemiyorum.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #55 : 13 Nisan 2014, 00:48:12 »
6:45'in kağıt kalitesiyle diğerlerini karşılaştırırsanız aslında kitap için kullanılan kağıdın ne kadar fark yarattığını rahatlıkla görebilirsiniz. 6:45 kitapları, amiyane tabirle tuvalet kağıdına basılmış gibidir. Zaman Çarkı'nı henüz okumadığım için onun durumunu bilemeyeceğim ama sayfa sayısı çok fazla olduğundan maliyeti düşürmek adına hamur kalitesinden ödün vermiş olabilirler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 13 Nisan 2014, 01:11:35 »
Zaman Çarkı'nda "shamua" denilen özel bir kağıt kullanıldı. 1-2-3. Hamur kağıtlardan tamamen farklıdır ve bunlara göre çok pahalı bir kağıttır. Yurtdışında oldukça sık kullanılır ama Türkiye'de fazla kullanılmadığı için tedariyi zordur.

Kağıtlar gemiler ile geldiği için, Türk tedarikçiler belli bir tonun altında olan kağıt siparişlerini getirtemezler. Yani sırf siz Shamua ile kitap basıyorsunuz diye size özel sipariş vermezler

Zaman Çarkı vb.. kalın kitapların basılması zordur. Örneğin ülkemizde kalınlığı 7cm üzeri kitapları basabilecek matbaa yok :) Kendimizi gelşmiş diyoruz ama böyle saçma bir sıkıntı var.

Böyle kalın-özel kitaplar matbaada basılamıyorsa,tek tek(düşünün 3000 tane kitap) elde özel dikiş yapılır ve ciltlenir. Shamua vb.. kağıtları kullanırsan kitap 20 günde matbaadan çıkar, kullanmazsan 2 ay

6,45 biraz daha uğraşırsa yumurta kolisi kağıdından kitap çıkaracak az kaldı :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 13 Nisan 2014, 03:12:14 »
Ya hiç değilse e kitabını çıkarsalar, benim gibi görme engelli okuyucular için çok iyi olurdu. Sonuçta ben o kitabı her halikarda tarayarak okuyacağım ve kitap kalınlaştıkça hata payı artıyor, okunması zor oluyor. Hiç değilse sıfır hata okuma şansı bulurdum. Neyse, merakla çıkmasını bekliyorum, o kitabı elime almadan rahat edemeyeceğim ben. :)

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 14 Nisan 2014, 01:13:38 »
Hakikaten özelse ben hiç fark edememişim demek ki. Olur öyle ya. :P Ama yine de tamamının özel kağıtlarla basıldığını sanmıyorum ben. En azından Türkiye'de. :P
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 15 Nisan 2014, 11:50:17 »
Kagit falan hikaye. Zaman carki son kitabi ciktiktan bir kac ay sonra Turkcesi yayinlandi. Hal boyleyken benzer kalinliktaki ve ayni yazar tarafindan yazilmis baska bir kitabin yayinlanmasinin 2 seneden fazla geciktirilmesini mantikli olarak anlatabilecek varsa buyursun.