Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kralların Yolu - Brandon Sanderson
« Yanıtla #195 : 04 Haziran 2014, 16:19:19 »
giyime (markaya) verdiğim paraya acırım ama kitaba verdiğim paraya asla acımam

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #196 : 04 Haziran 2014, 18:29:59 »
Söylemeye çalıştığım yanlış anlaşıldı sanırım ufak bir açıklama yapayım.
Tabii ki ben de kitap almak için harcadığım paraya asla acımıyorum ama ortalama bir gelir düzeyindeyim. Kitap alabilecek param var.

Kastettiğim şey, ortalama altı bir gelir grubuna indiğiniz anda Türkiye'de kitap okuyamıyorsunuz. 150 gram kıyma mı yoksa kitap mı dersen, o sınırın altındaki adam mecburen kıymayı seçecektir.

Tabi olayı "Kralların Yolu" kitabı özeline indirgememek lazım. Evet, sonuçta kitabın sayfa sayısı fazla, baskısı kaliteli vs... Ama o haliyle bile 50 lira bi kitap için yüksek meblağ.

Ama bastırıp alacağız çaresiz =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 04 Haziran 2014, 19:18:48 »
Ya şu da var, parası olsa da kitaba ilgi göstermeyecek kişiler bunların çoğu. İlgisi olup da parası olmadığı için okuyamayan insanlar var, evet, ama az. Gerçekten düşündüğünüz kadar fazla değil sayıları.

Bu arada kendisi ağırlığınca et ediyor sanırım yaklaşık. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 05 Haziran 2014, 17:10:16 »
Kralların Yolu kitabının kitap içi tasarımıyla yayınlanan ÖN OKUMASI için BURAYA tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Tinuviel

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 05 Haziran 2014, 19:13:50 »
Ya şu da var, parası olsa da kitaba ilgi göstermeyecek kişiler bunların çoğu. İlgisi olup da parası olmadığı için okuyamayan insanlar var, evet, ama az. Gerçekten düşündüğünüz kadar fazla değil sayıları.

buna katılmıyorum. bu tarz serileri okuyan kitlenin çoğunluğu öğrenci ve bir kitaba 50-60 tl vermek ciddi anlamda zorlayıcı oluyor. üstelik hiç de az sayıda değiller hem kendimden hem de çevremden biliyorum :)

Çevrimdışı duetyo

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 05 Haziran 2014, 19:31:56 »
Ben de öğrenciyim ve kitap beklediğimden pahalı geldi açıkçası. KKG serisinde iki kitabı 42tlye almıştım mesela o kalınlıkta kitaplar için uygundu. Eğer kitapbulan sitesi güvenilirse mecburen oradan alacağım en ucuzu o herhalde.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 05 Haziran 2014, 22:12:06 »
50 lira vermeyin zaten yahu, internette en pahalısı 40 lira bile olmayan fiyatlara rahatça bulmak mümkün. Yani neye göre değerlendirdiğimize bağlı tabi ki bu ama, kitap piyasasını düşünürsek pek de fazla değil bu boyutta bir kitap için. Yarı boyutunda bile olmayan kitaplar 20-25 liraya satılıyor. Elbette daha ucuza satılsa iyi olur ama çok pahalı değil gerçekten. Orijinal basımı bile, ki kitap çıkalı 4 yıl oldu, 14 dolar gibi bir paraya satılıyor. Ki bu da yaklaşık 35 tl ediyor zaten.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 06 Haziran 2014, 09:21:52 »
50 lira vermeyin zaten yahu, internette en pahalısı 40 lira bile olmayan fiyatlara rahatça bulmak mümkün. Yani neye göre değerlendirdiğimize bağlı tabi ki bu ama, kitap piyasasını düşünürsek pek de fazla değil bu boyutta bir kitap için. Yarı boyutunda bile olmayan kitaplar 20-25 liraya satılıyor. Elbette daha ucuza satılsa iyi olur ama çok pahalı değil gerçekten. Orijinal basımı bile, ki kitap çıkalı 4 yıl oldu, 14 dolar gibi bir paraya satılıyor. Ki bu da yaklaşık 35 tl ediyor zaten.
Harbiden çoğu sitede 30-35TL arası niye 50 TL veriyoruz diyorsunuz ki hatta babil.com, kitapyurdu gibi yerlerde kargo da ödemiyorsunuz. hatta kitapbulan.com da 28 TL kitap şu anda.

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 06 Haziran 2014, 13:58:05 »
Online satış sitelerinin çoğu zaten kitabevlerine ve yayınevlerine ait. "Normalde fiyatı elli ama 35'e satıyoruz. Hadi iyisiniz size kıyağımız olsun." gibi şeyler zaten pazarlama stratejisi arkadaşlar. Cehennemi gösterip, ateşe razı etmek yani. Sonuç itibariyle 35 lira da yüksek bir meblağ.

Neyse konu başlığına dönmek gerekirse, kitap eline geçenler olmuştur eminim. İlk yorumlar nasıl acaba? Tatmin olduk mu? =)
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 06 Haziran 2014, 14:11:17 »
Aynen artık okur yorumlarını alalım.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 06 Haziran 2014, 14:30:57 »
Uzuun bir suredir bekliyorum bunun icin
Kaladin > Kucuk Emrah

sakasi bi yana. ana karakterlerin kendi iclerinde firtinalar kopuyo, disarisi gibi.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 06 Haziran 2014, 14:58:53 »
benim gibi yazarın dilimizdeki diğer kitabı elantris i okumayıp ta bu iki kitabı birlikte amak isteyenler ben şöyle bi sepet oluşturdum arkadas.com.tr de

http://www.arkadas.com.tr/kitap/arkadas-fantastik-roman-seti-4-kitap/9789995090199 --> burda elantris ve jonathan stroud un 3 kitabı ( ki daha önce okumadığım bir yazar daha ) toplamda 4 kitap 23 lira gibi bence gayet makul bi fiyattan satılıyor :P

tabii kralların yolu da işte burda
http://www.arkadas.com.tr/kitap/krallarin-yolu/9786055381301 32 lira

siparişimi az önce verdim bu kitapların yanında silo ve kan şarkısıda var totalde 7 kitabı 100 liraya aldım fena bi rakam  değil bence :P

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 06 Haziran 2014, 16:00:26 »
Kitap çıktığına göre artık okur yorumlarını görelim :). Ben açıkçası yorumları merakla bekliyorum ama bir türlü o noktaya gelemedik :D.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 06 Haziran 2014, 19:29:10 »
Daha 150 sayfa kadar okuyabildiğim için çok detaylı yorum yapamayacağım tabi, daha sonra daha detaylı bir şeyler yazabilirim. :D İlk izlenimim gayet iyi. Konu büyük oranda özgün görünüyor, kendine ait bir evren yaratmakta başarılı olmuş gibi Sanderson. Kitap da epey sürükleyici gibi. Zamanım olsa çok daha fazla okumuş olurdum şu ana kadar. Kaladin başta olmak üzere karakterler de hoşuma gitti, devamında neler yapacaklarını merak ettiriyorlar insana. :)

Bu arada 2. kitabının sayfa sayısına baktım da, aynı şekilde basarlarsa nasıl basacaklar yahu onu? :D Ciltli olsun diyeceğim ama o zaman da biri kağıt kapak biri ciltli, hoş olmayacak. :/

#hayır

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 06 Haziran 2014, 20:55:47 »
Aslında yurtdışı basımında ilk kitap 1208 sayfa, ikinci kitap 1080, ya da o civarlarda. İlk kitap gibi basabilirler sanırım. Amazon'da öyleydi.