Kayıt Ol

Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Fırtınaışığı Arşivi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #630 : 19 Nisan 2016, 15:54:04 »
Eve yeni geldim, kargo takibini sürekli kontrol ediyorum, daha elime ulaşmadı. Bu arada kitabın kendisi nasıl, iyi mi?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #631 : 19 Nisan 2016, 17:18:14 »
Eve yeni geldim, kargo takibini sürekli kontrol ediyorum, daha elime ulaşmadı. Bu arada kitabın kendisi nasıl, iyi mi?
40. sayfaya geldim henüz bir yazım hatası vb... bir şey görmedim. Bu sefer bayaa bir dikkatli olmuşlar Ve evet kitap süper. Zaten giriş bölümü ve 1.bölümü okuyunca acayip gaza geliyor insan  :fight: :fight:

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #632 : 19 Nisan 2016, 17:22:32 »
Kitaba biçtikleri fiyatla beni kaybettiler. Mezatta denk gelmez veya biri hediye etmezse okumam.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #633 : 19 Nisan 2016, 17:31:42 »
40. sayfaya geldim henüz bir yazım hatası vb... bir şey görmedim. Bu sefer bayaa bir dikkatli olmuşlar Ve evet kitap süper. Zaten giriş bölümü ve 1.bölümü okuyunca acayip gaza geliyor insan  :fight: :fight:
Birkaç tane hata var aslında. Eksik noktalama işaretleri ve soru eklerinin birleşik yazılması gibi birkaç hataya rastladım.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #634 : 19 Nisan 2016, 17:39:46 »
40. sayfaya geldim henüz bir yazım hatası vb... bir şey görmedim. Bu sefer bayaa bir dikkatli olmuşlar Ve evet kitap süper. Zaten giriş bölümü ve 1.bölümü okuyunca acayip gaza geliyor insan  :fight: :fight:
Birkaç tane hata var aslında. Eksik noktalama işaretleri ve soru eklerinin birleşik yazılması gibi birkaç hataya rastladım.
O kadarı her kitapta oluyor, inşallah karakter isimleri değişmemiştir. Şu ana kadar doğru gidiyor :D

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #635 : 19 Nisan 2016, 17:45:37 »
40. sayfaya geldim henüz bir yazım hatası vb... bir şey görmedim. Bu sefer bayaa bir dikkatli olmuşlar Ve evet kitap süper. Zaten giriş bölümü ve 1.bölümü okuyunca acayip gaza geliyor insan  :fight: :fight:
O kadarı her kitapta oluyor, inşallah karakter isimleri değişmemiştir. Şu ana kadar doğru gidiyor :D
Her kitapta hata olması maalesef ki haklı göstermiyor. Yayınevi görevlilerine "Kitap neden 64 lira?" diye sorsak üzerindeki emekten bahsederler. Ancak bu tür hataları görmek hoş olmuyor.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #636 : 19 Nisan 2016, 18:02:43 »
Her kitapta hata olması maalesef ki haklı göstermiyor. Yayınevi görevlilerine "Kitap neden 64 lira?" diye sorsak üzerindeki emekten bahsederler. Ancak bu tür hataları görmek hoş olmuyor.
Valla abartıyorsunuz bence, söylediğiniz hataları ben görmedim ama hak veriyorum 64 TL söyleminize, İthaki yayınları da dahil, öve öve bitirilemeyen bir sürü kitapta buna benzer tonla hata var.  virgül fazla-eksik, soru eki birleşik gibi şeyler oluyor. Bunlara takılacağımıza kitabın zevkini çıkaralım bence

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #637 : 19 Nisan 2016, 18:07:51 »
Okur olarak bu benim en büyük hakkım değil mi?  O kadar para veriyorsam kaliteli bir şeyler okumak isterim. Siz göremediniz diye "Aaa çok temiz kitap çıkarmışlar." diyecek değilim.
Zaten ben size kafaya takacak hatalar olmadığını söylemiştim, gelip burada uzatmanın anlamı yok.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #638 : 19 Nisan 2016, 20:41:50 »
Okur olarak bu benim en büyük hakkım değil mi?  O kadar para veriyorsam kaliteli bir şeyler okumak isterim. Siz göremediniz diye "Aaa çok temiz kitap çıkarmışlar." diyecek değilim.
Zaten ben size kafaya takacak hatalar olmadığını söylemiştim, gelip burada uzatmanın anlamı yok.
Arkadaşlar kitabın içeriğine odaklanalım. Her yerde hata aramaya başlarsak kitabın tadı çıkmaz.

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #639 : 20 Nisan 2016, 13:55:43 »
Parlayan Sözler'in arka kapak yazısını okuyunca baya bir afalladım. Gerçekten ilk kitabı tamamiyle unutmuşum sanırım.Sanki hiç okumadığım bir serinin 5. kitabının arka kapağını okudum. Kitap elime geçince 10-20 sayfa okuyup gidişata göre ilk kitabı tekrar okumam gerekebilir. Sıkılmadan da okurum. Çünkü itiraf etmeyelim ki ilk kitabın başında (bu yaklaşık yarısı oluyor:) ) Kaladin ve Dalinar bölümlerini biraz atlaya atlaya okumuştum.

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #640 : 20 Nisan 2016, 14:53:28 »
Parlayan Sözler'in arka kapak yazısını okuyunca baya bir afalladım. Gerçekten ilk kitabı tamamiyle unutmuşum sanırım.Sanki hiç okumadığım bir serinin 5. kitabının arka kapağını okudum. Kitap elime geçince 10-20 sayfa okuyup gidişata göre ilk kitabı tekrar okumam gerekebilir. Sıkılmadan da okurum. Çünkü itiraf etmeyelim ki ilk kitabın başında (bu yaklaşık yarısı oluyor:) ) Kaladin ve Dalinar bölümlerini biraz atlaya atlaya okumuştum.
Bence atlama, okudukça Kralların Yolu ve Kosmer ile ilgili acayip şeyler keşfediyorsun

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #641 : 20 Nisan 2016, 15:33:55 »
Sevgili fin, kitabın arkasında sissoyludaki gibi bir özet var mı bakabilir misin ?

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #642 : 20 Nisan 2016, 15:46:06 »
Sevgili fin, kitabın arkasında sissoyludaki gibi bir özet var mı bakabilir misin ?
yok maalesef

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #643 : 20 Nisan 2016, 17:04:22 »
yok maalesef
Kısa aralarla çıkan ve daha az kalınlıkta olan sissoylu serisi kitaplarına konurken, fırtınaışığı arşivi serisini es geçmeleri saçma olmuş. 1-2 yıllık bir beklemeden sonra ne kadar hatırlıyoruz kitabı hepimiz acaba?

Çevrimdışı Fin

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #644 : 20 Nisan 2016, 17:12:14 »
yok maalesef
Kısa aralarla çıkan ve daha az kalınlıkta olan sissoylu serisi kitaplarına konurken, fırtınaışığı arşivi serisini es geçmeleri saçma olmuş. 1-2 yıllık bir beklemeden sonra ne kadar hatırlıyoruz kitabı hepimiz acaba?
Katılıyorum.