Kayıt Ol

32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: 32. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı Buluşması
« Yanıtla #15 : 25 Ekim 2013, 09:33:27 »
O zaman şöyle yapalım arkadaşlar:

Fuarın ilk günü (2 Kasım Cumartesi) ve son günü (10 Kasım Pazar) buluşalım. Sizlere hangisi uygunsa onu seçin. Hazal da listeyi buna göre düzenler ve hangi güne kim gelecek isimlerini yazdırır. Derli toplu oluruz, böylece buluşma esnasında başka kimse gelecek miydi gibi sorunlar yaşamayız :)

Madem öyle, ben de ilk mesajı güncelledim.

2 Kasım Cumartesi ya da 10 Kasım Pazar gelecekler (iki gün de geliryorsanız o da dahil) belirtirse listemizi güncelleye güncelleye gideriz :).

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #16 : 25 Ekim 2013, 11:38:05 »
2 Kasım'a geliyorum. Kadıköy'den gelecek olanlarla (veya Anadolu yakasından) irtibat halinde olalım. :)

Şimdiden 60 kitabı geçen listemle oradayım :D Hatta fuara açılışından 2 saat önce gidip ilk giren kişi olmayı deneyeceğim :D

Senin listenden kitap silmemiş miydik ? :D Hala 60 kitap var ya. :D

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #17 : 25 Ekim 2013, 15:22:27 »
10 kasım
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Ekim 2013, 17:52:07 »
2 Kasım'a geliyorum. Kadıköy'den gelecek olanlarla (veya Anadolu yakasından) irtibat halinde olalım. :)

Şimdiden 60 kitabı geçen listemle oradayım :D Hatta fuara açılışından 2 saat önce gidip ilk giren kişi olmayı deneyeceğim :D

Aslında 3 güne kadar 40 idi ama nasıl oldu anlamadım yeniden 60'a çıktı. :D

10 Kasımda'da gelmeye çalışacağım. (Çünkü İthaki'nin söyleşisi varmış.) Ama söz vermeyeyim yinede :/
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2013, 18:58:16 »

Aslında 3 güne kadar 40 idi ama nasıl oldu anlamadım yeniden 60'a çıktı. :D

10 Kasımda'da gelmeye çalışacağım. (Çünkü İthaki'nin söyleşisi varmış.) Ama söz vermeyeyim yinede :/

Şahin bak burada biz bizeyiz, ama ortalık yerde böyle teşhircilik yapma zengin sanar kaçırırlar seni :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Ekim 2013, 19:25:16 »
Abi nasıl biriktirdiğimi anlattım :D Yoksa öğrenciyim ve gördüğüm tek altın okuduğum ve oda kelime olarak :D

60 kitap mı! Ya ben o kadar kitabı 1 senede taksit taksit alıyorum! Duyun ey ahali, benden delileri var!

Abla hiç sorma ben o parayı biriktirmek için sadece tavuk döner yiyor ve her gün minibüse binmeyip 20 dk yürüyorum :D

Ama fuar zamanı yaşadığım zevk paha biçilemez :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #21 : 25 Ekim 2013, 19:59:04 »
Büyük ihtimalle ben de fuara gelicem hatta ilk gün gelmeye çalışıcam.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #22 : 26 Ekim 2013, 03:33:05 »
Ben de o zaman 10 Kasım'da orda olmaya çalışacağım. Evet.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #23 : 26 Ekim 2013, 11:18:28 »
Şimdi listelere baktım da, 2 Kasım'da gidecek arkadaşlar ben zaten gittim diye düşünmesin, 10 Kasım'da bir daha gelsin. :D Sonuçta fuar bu, yılda bir kez oluyor. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #24 : 26 Ekim 2013, 11:52:04 »
Peki bir şey sorucağım benim gelme ihtimalim yüksek ama buluşma yeri belli mi ?

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #25 : 26 Ekim 2013, 12:20:02 »
Genelde hep bir yerde toplanılıp gidiliyor. Ben şahsen Bakırköy servisini kullanıyorum genelde. Bu sene de bir aksilik olmazsa öyle yapacağım. :)

Beklerim efendim...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Ekim 2013, 14:03:42 »
Gidiş gününe yakın nerede buluşulacağı belirlenir zaten, haberini yayarız yine buradan :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Ekim 2013, 09:00:27 »
İki kasım günü ben de sizlerle beraber fuarda olacağım
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #28 : 27 Ekim 2013, 14:03:32 »
Malesef size katılamayacağım.2 Kasım fuarda olacağım ama dedem beni götürecek.İsmimi silebilirsiniz :(

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
32. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor
« Yanıtla #29 : 29 Ekim 2013, 01:34:43 »

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; 650 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Onur Yazarı Prof. Dr. Taner Timur ve Tema “Geçmişteki Gelecek”

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla tarihçi akademisyen Prof. Dr. Sayın Taner Timur 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenirken fuarın ana teması ise “Tarih: Geçmişteki Gelecek” olarak kararlaştırılmıştır. Fuar süresince Prof. Dr. Taner Timur’un katılımıyla paneller ve söyleşiler düzenlenecektir. TÜYAP tarafından Timur’un yaşamı ve çalışmalarından oluşan bir kitap hazırlanmaktadır.

Konuk Ülke: Çin Halk Cumhuriyeti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu olarak belirlenen Çin Halk Cumhuriyeti, 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında Uluslararası Salonda yer alacak. Çin’den 100’ün üzerinde yayınevi katılırken fuar süresince yazarların katılımıyla etkinlikler düzenlenecek. Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak. Çin Halk Cumhuriyeti yayın sektörünün önde gelen temsilcileriyle Türkiye’den yayıncılarla bir araya gelerek sektörel buluşmalar gerçekleştirecektir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin programında söyleşiler, paneller, kaligrafi atölye çalışmaları, profesyonel buluşmalar ve sergiler de yer alacak.

Bu yıl, Uluslararası Salon kapsamında 40 ülkeden 200 yayınevi, telif ajansları ve yayıncı birlikleri 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında 12 nolu holde yer alacaktır.

Fuarın Yeni Salonları: Dijital Yayıncılık ve Eğitim Salonları

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl da yayıncılık sektörünün gelişen yüzü dijital yayıncılık, e-kitap ve yeni uygulamaları “Dijital Yayınlar” salonu ile okuyucu ve katılımcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Salon içinde yer alacak FORUM alanında ise sektördeki gelişmeler ve yenilikler katılımcılarla buluşacak.

Kitap Fuarı’nın bir diğer yeniliği ise özellikle öğrencilere yönelik tüm kaynak kitapların bir arada yer aldığı Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Salonu.

Fuar Saatleri Değişti

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir. İstanbul Kitap Fuarı, kapanış günü olan 10 Kasım 2013 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir.

32. İstanbul Kitap Fuarı, 23. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2013 il e eş zamanlı gerçekleştirilecektir.