Kayıt Ol

Batman v Superman (2016)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Batman v Superman (2016)
« : 17 Aralık 2013, 11:54:13 »

Ben Affleck’in nasıl bir Batman olacağı hala gündemdeki en hararetli tartışmalardan olmaya devam ederken, 2015’te vizyona girmesi planlanan Batman vs. Superman’de (Batman Süpermen'e Karşı) Wonder Woman’ı kimin oynayacağı açıklık kazandı.

En son Hızlı ve Öfkeli 6’da karşımıza çıkan İsrailli aktrist Gal Gadot’ın, amazon prensesi Themyscira‘lı Diana (Wonder Woman) rolünü alacağı yönetmen Zack Snyder tarafından doğrulandı.

Zack Snyder ayrıca Gal Gadot için şu sözleri söyledi:

Alıntı
“Wonder Woman, DC Evreni’nindeki tartışmasız en güçlü ve hayranlar tarafından favorileştirilmiş kadın karakteri. Sadece Gal’ın harika bir aktrist olmasından değil, aynı zamanda bu rol için onu kusursuzlaştıran niteliklere sahip.”

Böylelikle çok uzun zaman sonra bu savaşçı prenses de çizgi roman uyarlamaları furyasında yerini alıyor. Belki şimdilik kendi filmine sahip değil, ama bu filmden hareketle neler olabileceğini bekleyip göreceğiz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Batman v Superman (2016)
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2014, 15:39:23 »
Ve Wonder Woman Sahnede!

Büyük bir merakla beklenen Batman v Superman filminde yer alacak olan karakterlerden biri daha görücüye çıktı.

Çizgi roman tarihinden birçok ünlü karakteri bir araya getirecek olan film büyük bir merakla beklenirken, geçtiğimiz günlerde Wonder Woman’ın resmi fotoğrafı da yayımlandı.

Özel bir süper güce sahip olan Wonder Woman, uçabilen bir amazon savaşçısı. Bu karaktere beyazperdede hayat verecek olan kişi ise İsrailli oyuncu ve aynı zamanda modellik de yapan Gal Godot.

Batman v Superman, Mayıs 2016’da vizyona girecek.

Spoiler: Göster

Haber: Bahri Doğukan "Denaro Forbin" Şahin

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Jason Momoa Batman v Superman’de Aquaman’i Oynayabilir
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 16:48:32 »

Batman v Superman’de gelişmeler bitmiyor! Sizlere en son Wonder Woman’ın görüntülerini aktarmıştık, fakat anlaşılan DC Evreni’nde bu kapışmaya katılacak başka karakterler de var.

Başta söylenti olarak ortaya çıksa da, şimdiler Variety tarafından doğrulanan habere göre Game of Thrones’ta Khal Drogo’yu canlandıran Jason Momoa filmde Aquaman’i canlandıracakmış.

Açıkçası kendisinin bu role bir hayli yakıştığını düşünüyoruz. Ancak DC Evreni’nden her eklenen süper kahramanla birlikte Batman v Superman’in bir nevi Injustice: Gods Among Us’a döndüğüne dair bir şüphemiz var. Ama şüphemiz doğruysa tadından yenmez!

Açıkçası kendisinin bu role bir hayli yakıştığını düşünüyoruz. Ancak DC Evreni’nden her eklenen süper kahramanla birlikte Batman v Superman’in bir nevi Injustice: Gods Among Us’a döndüğüne dair bir şüphemiz var. Ama şüphemiz doğruysa tadından yenmez!

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Batman v Superman (2016)
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2014, 17:49:54 »
henry cavill superman rolüne çok yakışıyor ona denilecek bişey yokta 3 film batmani oynamış christian bale neden değiştirilir aklım almıyor

Çevrimdışı Gudvard

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2014, 20:52:58 »
bale'in kendisi artık batman'i oynamak istememiş diye biliyorum ben.

ayrıca evet ben cavill'i superman rolüne çok yakıştırıyorum bana göre çok iyi bir superman oldu ama aynı şeyi batman için söyleyemeyeceğim. farklı bir seçim yapılabilirdi. diğer bir konu da wonder woman; oyuncu seçiminden memnun oldum ben her ne kadar çoğu kişi beğenmese de ama beni kıyafeti aşırı rahatsız etti be, neden renkli değil o kıyafet ha? superman'e güzel uyguladınız maviyi kırmızıyı da wonder woman'a mı uyarlayamadınız? aquaman'e gelirsek, cast seçimi çok doğru olmuş da umarım kıyafette wonder woman sorununu yaşamayız :(

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2014, 23:19:44 »
Bale'ın Batman'i oynamamasının çok basit bir sebebi var: Bale'ın oynadığı filmler pek de DC filmi sayılmaz. DC Cinematic Universe'e dahil değiller. Aynı şekilde süper kahraman filmi de değiller.

Temelde DC'ye bağlı elbette, ama Nolan'ın kendi Batman evreni var. Eğer film bu evrende geçmiyorsa, ki umarım geçmiyordur, Bale'ın oynaması zaten epey saçma olurdu. Filmin Nolan evrenine bağlanacağıyla ilgili söylentiler de var aslında, ama dediğim gibi, umarım yanlıştır. Çünkü o evrenin Superman gibi saf bir "süper kahraman"a uygun olduğunu hiç düşünmüyorum. DC Cinematic Universe Nolanverse'e bağlanırsa işin cılkı çıkar, ikisi de bozulur. Hiç gerek yok böyle bir şeye.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Bale’in Batman Kıskançlığı
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2014, 18:38:15 »

Bale’in Batman Kıskançlığı

Christian Bale, yeni Batman Ben Affleck hakkında ilginç sözler sarf etti.

Memento, The Prestige, Inception gibi mindfuck filmlerle büyük hayran kitlesi yakalayan yetenekli yönetmen Christopher Nolan’ın Batman üçlemesi genel olarak oldukça başarılı bir seriydi.

Üçleme sonlandı ve Nolan yoluna Interstellar ile devam etti. Ardından Christian Bale’in artık Batman rolüyle izleyicinin karşısına çıkmayacağı ve Ben Affleck’in yeni Kara Şövalye olacağı kesinleşti.

Bunlar zaten bilinen şeylerdi, asıl bilinmeyen ise Bale’in yeni Batman rolü dolayısıyla Affleck’i kıskandığı gerçeği. Hatta bunu saklamayan Bale bir mülakatta şu cümleleri sarf etti:

Alıntı
Ben Affleck’in yeni Batman olacağını öğrendiğimde bir süre öylece boşluğa bakıp durmuş, şok olmuştum. Batman’i başkasının oynayacağını kıskandığım bir gerçek. Ancak profesyonel bir oyuncu olarak böyle bir şey yaşamam son derece garip.

Bu cümlelerden de anlaşıldığı üzere Christian Bale’in, Batman’le duygusal bir bağ kurduğu aşikar. Kendisini üç film boyunca severek izlemiş ve biz de ilk öğrendiğimizde aynı tepkiyi vermiş olsak da, sonuç da Affleck de oldukça başarılı bir oyuncu. Rolün altından kalkacağını tahmin ediyor ve performansını merakla beklemeye devam ediyoruz.

Haber: B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2015, 17:39:27 »
Jason Momoa Aquaman'den çok Rob Zombie'ye benzememiş mi?... :D :P

Çevrimdışı TheWalkingIdeas

• **
  • 348
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2015, 17:42:08 »
Vöv bayağı benzemiş hem de :D
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2015, 17:55:30 »
Hahah :D Baya güzel olmuş ama. Adamdaki karizmaya bak, Aquaman değil adeta Poseidon.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2015, 13:11:52 »
"Batman v. Superman" filminin -tek nefeslik- ilk fragmanı yayınlandı. İzlemek için:

https://youtu.be/w852aRuN380
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2015, 20:29:57 »
Fragmanın yayınlandığını görünce heyecanlanıp torrent'tan inenleri durdurmuş, youtube player'ı 1080p ayarlamayı düşünmüş, karşısına oturmuştum; kıyafetler çok parlak ve güzel çıkmıştı :D

Not: 1080p görüntüsü yok :P

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle

Batman v Superman’in “Resmi Fragmanı” İle İlgili Tüm Detaylar

Batman ve Süpermen internete mağlup oldu. Önce filmin 20 saniyelik teaser trailerı çıktı ve 20 Nisan’da daha fazlasını göreceğimiz vaat edildi. Ancak aradan bir gün bile geçmeden fragmanın tamamı internete sızdırıldı! Sonunda Warner Bros da teslim oldu ve fragmanın tamamını günler önce yayınlamak zorunda kaldı.

Sizlerin de bildiği gibi cep telefonu kalitesinde ve Portekizce altyazılı olarak sızdırılan ilk fragmandan pek bir şey anlaşılmıyordu. Çünkü her şey fazlasıyla karanlıktı ve bunu sadece çekim kalitesinin kötülüğüne borçlu değildik. Çünkü o karanlık filmin geneline hâkim olacakmış gibi görünüyor.

Ama artık detayları daha net görebiliyor, hatta heyecan verici bazı minik ayrıntıları yakalayabiliyoruz. Hem de ne ayrıntılar! Anlaşılan Zack Snyder bizi hiç beklemediğimiz bir yerden vuracak!

Filmin resmi fragmanıyla ilgili kare kare ayrıntıları, tüm detayları ve satır aralarında geçen göndermeleri sizler için inceledik. Hepsi haberimizde.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2015, 15:44:01 »
Önce şunu diyeyim, emekli maaşının yatmasını bekleyen Bruce'un baktığı kostüm Dark Knight Rises'daki kostüm değil; Frank Miller tarzı Batman kostümü. Hatta Dark Knight Returns'deki kostüme benziyor, özellikle son sahnedeki metal korumalı kostüm ve Batman vs Superman sahnesi düşünülürse, baya baya Dark Knight Returns olmuş.

En azından şunu gördük, çizgi romanlardan beslenecek bir film ile karşı karşıya olacağız. Bu güzel bir şey çünkü kendi adıma, filmi izleyene kadar çok büyük bir heves içerisinde olamayacağım. Ben Affleck'in Batman olması konusunda pek iyimser değilim ama en azından konu sağlam olacak.

Hatırlatma: Joker rolü için Heath Ledger seçildiğinde insanlar kafayı yemişti, ne alaka ulan!? diye. Olur mu olur tabi ki de ben ve önyargılarım, birlikte çok mutluyuz.

Superman filmlerinde asıl işlenmesi gereken "Böylesine mutlak güçte birisi kontrolü eline alırsa hangi deliğe saklanacağız?" konusuna giriliyor gibi, bu güzel. Lex Luthor büyük bir ihtimal bu düşünceden doğacak ve yükselecek. Bu duruma "Sakin ol şampiyon!" diyecek olan kişi olarak Batman'i göreceğiz, eyvallah. Ama Wonder Woman? Aquaman? İnsanlık doğa üstü bir adamı henüz sindirememişken bu karakterleri filmin neresinde göreceğiz merak ediyorum.

Son olarak;
"Tell me, do you bleed? You will..."

Hey yavrum hey.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2015, 15:46:16 »
Alıntı
Ama Wonder Woman? Aquaman? İnsanlık doğa üstü bir adamı henüz sindirememişken bu karakterleri filmin neresinde göreceğiz merak ediyorum.

Bu isimler duyurulduğundan beri aklımdaki düşünce şu: "E bu basbayağı Injustice yahu."