Kayıt Ol

Batman v Superman (2016)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Batman v Superman (2016)
« Yanıtla #60 : 15 Ocak 2016, 15:15:19 »
Youtube'ta şu çok tartışılan fragmanı öyle bir değiştirmişler ki gülmekten yerlere yattım :D Mutlaka izleyin!

https://www.youtube.com/watch?v=1T802ywNiYA
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 07 Şubat 2016, 22:54:23 »
Aynı fragmanın eski dizilerle yapılmış hâli de çıktı ortaya :)

Bu seferki 1952 yapımı The Adventures of Superman, 1966 yapımı Batman ve 1975 yapımı Wonder Woman'dan alınan sahnelerle gerçekleştirilmiş. Hatta NBC'nin fi tarihinden kalma logosunu bile kullanmışlar.

Fragmanın son kısmı özellikle bayağı iyi :D

https://youtu.be/-QXKzpX5A-I
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 11 Şubat 2016, 18:13:50 »
Batman v Superman için son fragman yayınlandı:
https://youtu.be/Cle_rKBpZ28

Batman'in ilk dakikalardaki dövüş sahneleri efsanevi olmuş. Bu fragmanı bir öncekinden daha çok sevdim!
Try to hide if you dare.

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 11 Şubat 2016, 18:49:16 »
Batman v Superman için son fragman yayınlandı:
https://youtu.be/Cle_rKBpZ28

Batman'in ilk dakikalardaki dövüş sahneleri efsanevi olmuş. Bu fragmanı bir öncekinden daha çok sevdim!

Holly shit! Harbiden, bu benim de izlediğim en iyi fragmandı. Bu adam Batman karakterine gerçekten çok yakışıyor.
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #64 : 11 Şubat 2016, 21:46:18 »
Holly shit! Harbiden, bu benim de izlediğim en iyi fragmandı. Bu adam Batman karakterine gerçekten çok yakışıyor.

Ben de tam bundan bahsetmek istiyordum. Yüzünün alt kısmı görünen bir karakter için böylesi bir çeneye sahip bir aktör gerekiyordu (güler).

Diğer yandan yüzünde sürekli müstehzi bir gülümsemeyle görmeye alıştığım Ben Affleck'in bu son derece ciddi duruşu çok etkiledi beni. Zaten o renkli soytarının olduğu yerde ciddi bir adam lazımdı filmde, o da layıkıyla göstermiş ciddiyetini.

"Deadpool"u çok merak ediyor, "Batman v Superman"i pek iplemiyordum ama bu fragman beni çok heyecanlandırdı.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 12 Şubat 2016, 00:01:29 »
Filme dair bu fragmandan önce çıkan her şeyi hiç yaşanmamış kabul ediyorum. Şahane olmuş yahu! Umurumda bile değilken heyecanlanmaya başladım bir anda.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı merdem

• **
  • 64
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 12 Şubat 2016, 00:51:09 »
32. saniyede Batman'in boynuna gelen bıçak darbesinin kıvılcımı güzeldi. Dövüş sahneleri önceki seriden daha hızlı daha sert olmuş, hantallık kaybolmuş, bu çok hoşuma gitti özellikle. İlk duyduğumda çok yadırgamıştım ama Ben Affleck Batman için gerçekten güzel seçim olmuş.

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 12 Şubat 2016, 08:05:22 »
Bu filmi kafamdaki tek bir sorudan dolayı izleyeceğim: "Batman'le Superman ne oldu da birbirlerine düşman oldular?"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 12 Şubat 2016, 08:20:13 »
Bu filmi kafamdaki tek bir sorudan dolayı izleyeceğim: "Batman'le Superman ne oldu da birbirlerine düşman oldular?"

Olay Batman'in Superman'e dair her zamanki düşüncesinden kaynaklanmıyor mu zaten? "Bu adam bu güçlerle kontrolden çıkarsa işimiz iş. İyisi mi ben önden önlemimi alayım." Hatta tüm Justice League için, birlikte girdikleri onca macera boyunca, her birine özel aldığı önlemler mevcuttu.

Öte yandan, dövüş sahneleri Batman oyunlarındaki gibi olmuş, hoş olmuş. Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City tadı aldım o dövüş sahnelerini izlerken. Özellikle birden fazla kişiyle dövüştüğü sahne tam da oyunlardan alınma gibiydi.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 23 Mart 2016, 18:09:12 »
Filmin ilk değerlendirmeleri ve skorlarına bakılırsa DC yapmış yine yapacağını. 48 metascore, %40 rotten tomato... Fazla bir şey söylemek istemiyorum. O kadar bekledik ulan bu filmi. Alacağınız olsun.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 23 Mart 2016, 18:23:47 »
Puana çok takılmayın bence. Değerlendirmelerin içeriğine şöyle bir bakınca genelde Marvel filmleriyle karşılaştırılıp çok karanlık ve ciddi yapısı olduğu söylenmiş, sonra da yerin dibine vurulmuş olduğunu gördüm. DC filmlerindeki genel karanlık havayı Marvel filmlerine kat kat tercih eden birisi olarak ben heyecanlandım açıkçası. :D Başka taraflardan patlarsa (ki en büyük korkum çok fazla içeriği kısa kısa ve yüzeysel göstermeye çalışma olasılıkları) bilemeyeceğim tabii.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 23 Mart 2016, 18:55:37 »
Filmin ilk değerlendirmeleri ve skorlarına bakılırsa DC yapmış yine yapacağını. 48 metascore, %40 rotten tomato... Fazla bir şey söylemek istemiyorum. O kadar bekledik ulan bu filmi. Alacağınız olsun.

IMDB'den bahsediyorsak, Man of Steel gibi birçok Marvel filminden açık ara iyi olan bir filmin puanı 7.2, metascore'u da 55. daifunka_vc'nin dediği gibi, çok takılmamak lazım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 25 Mart 2016, 00:40:53 »
MoS konusunda katılmıyorum. Pek tuttuğum bir film değil ve bu filmin ondan bile düşük skor alması üzücü. İçinde Batman var sonuçta, Superman ilgi çekici hale getirmenin (bence) mümkün olduğu bir karakter değildi. Ayrıca karanlık olduğu için yerden yere vurulduğunu da sanmıyorum, artı puan olmuştur hatta o muhtemelen. Gördüğüm kadarıyla karakterler başarılıymış, o kadar. Yüzeysel olmama ihtimali zaten yok bir versus filminin, hele işin içinde Zack Snyder olduğunu düşünürsek (sevmiyorum seni bücür).

Ayrıca DC sinematik evreni Man of Steel'la başladığı için "DC filmlerindeki genel karanlık hava" diye bir şeyden de söz etmek pek mümkün değil. Başka da vasat bile denebilecek 1 tane filmleri yok zaten.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 29 Mart 2016, 00:53:36 »
Film ortalamaydı, sahneler çok bölük pörçük işlenmişti ve senaryo vasattı ama efektler ve oyunculuklar iyiydi.

Bunlara ek olarak sadece iki kelime etmek istiyorum:

Wonder.

Woman.

https://www.youtube.com/watch?v=S176AKQhcCk

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 29 Mart 2016, 09:42:28 »
Sanırım çoğu kişi bu konuda hemfikir: senaryo çok kötü, görsellik ve oyunculuklar iyi.

Fakat filmin bu denli aşırı karanlık olmasının sebebi niye onu anlamadım, gerçek anlamda karanlıktan bahsediyorum. Gerçi izlediğim salondan da kaynaklı olabilir bilmiyorum ama filmdeki gündüz sahnelerinin bile zifiri karanlık olması seyir zevkimi aşırı baltaladı benim. Hiç bir şey seçemedim çoğu sahnede. Film hakkında son sözü söylemeden bir kez de bluray'de izlemek istiyorum şöyle adam akıllı. Ama bu senaryodaki vasatlığı kurtarmaz tabi. Yahu bu nedir ya, böyle bir saçmalık affedilemez sevgili Zack:
Spoiler: Göster

Senin annenin adı Martha, benimki de Martha. Hadi gel kardeş olup kötü adamları haklayalım!

Wonder Woman ve Justice League'e bağlama sahneleri ise filmin en muhteşem anlarıydı.
Öte yandan şu benim için kesin artık. Ben Affleck:

BEST. BATMAN. EVER