Kayıt Ol

Star Wars VII: The Force Awakens

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Star Wars VII: The Force Awakens
« Yanıtla #30 : 20 Ekim 2015, 12:24:47 »
Sinema bölümüne bakarsan bulamazsın tabii padawan. Star Wars'un kendi bölümü var çünkü. O elinizde tuttuğunuz boru değil, ışın kılıcı :)

Fragmanı öncekilere nazaran daha doyurucu ve güzel buldum. Özellikle de Stormtrooper'dan bozma siyahi abimizin nasıl olup da bir Jedi'a dönüşeceği merak duygularımı feci tekmeliyor. Han Solo'yu ve Yüzyılın Şahini'ni de yeniden görmek güzeldi beee... Adam yaşlı maşlı ama hala yakışıyor o role.

O değil de Luke nerede?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Ekim 2015, 17:14:32 »
Sinema bölümüne bakarsan bulamazsın tabii padawan. Star Wars'un kendi bölümü var çünkü. O elinizde tuttuğunuz boru değil, ışın kılıcı :)

Fragmanı öncekilere nazaran daha doyurucu ve güzel buldum. Özellikle de Stormtrooper'dan bozma siyahi abimizin nasıl olup da bir Jedi'a dönüşeceği merak duygularımı feci tekmeliyor. Han Solo'yu ve Yüzyılın Şahini'ni de yeniden görmek güzeldi beee... Adam yaşlı maşlı ama hala yakışıyor o role.

O değil de Luke nerede?

Doğru diyorsun üstadım, "filmin" başlığı tabi ki kurgu "edebiyatı" alt başlığında olacak, beyhude bir arayışa girmişim kara cahil gibi. Ama unutmamak da gerekir ki boru bazen sadece bir borudur.  :)

John Williams etkisinden olsa gerek, ben de sonunda heyecanlanabildim bu fragmanla. Luke konusunda tahminim o R2-D2'nun başını okşayan kişi ama öyle değilse bile mühim değil. Bir yerlerden çıkar; koskoca Luke'u nereye saklayabilirsin ki? Bir parmak bal çaldılar ağzımıza ya, haydi bakalım hayırlısı.

Yine de çok heveslenmek, heyecanlanmak istemiyorum. (Beceremedi.)
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Ekim 2015, 20:53:44 »
Yer ayırtan şanslılardan olmak isterken kendilerine gıpta ile bakıyorum. Ağlamıyorum, gözüme fragman kaçtı.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 20 Ekim 2015, 21:29:30 »
Film de fragmanı kadar güzel olsun lütfen, lütfen, lütfen (100 küsür daha lütfen). Han Solo'yu da gördükten sonra beklentim o kadar yükseldi ki, eğer kötü olursa o hayal kırıklığıyla nerelere giderim, kendimi hangi dağlara vururum bilemiyorum gerçekten.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 20 Ekim 2015, 22:31:07 »
İlk fragmanda Han Solo ile Chewbacca'yı gördüğümde çocuk gibi ağlamıştım. Bu fragmanda da ne yalan söyleyeyim, içimde bin atlı çocuklar gibi şendi. Başından itibaren her sahne ile içim cız etti. Özellikle sondaki sesin(muhtemelen Leia) "just let it in..." demesi...

Çok ilgimi çeken bir şey oldu, 1.39'da, garip kırmızı robotun yanında geçip gittikleri bir sürü rengarenk şey asılı(Maz Kanata'nın nacizane evi?) binadaki bayraklardan biri Mandolorian bayrağı mı?
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 21 Ekim 2015, 03:10:46 »
Fragman şahane. Ağır Star Wars fanı değilim ama bu fragman şu ana kadar gördüğümüz her şeyden daha iyi bir film vaat ediyor bence. Abrams'la ilgili şüphelerim de büyük oranda silindi.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 21 Ekim 2015, 08:42:35 »
Çok ilgimi çeken bir şey oldu, 1.39'da, garip kırmızı robotun yanında geçip gittikleri bir sürü rengarenk şey asılı(Maz Kanata'nın nacizane evi?) binadaki bayraklardan biri Mandolorian bayrağı mı?

Evet, Han Solo'nun sağ kolunun üstündeki bayraklardan en yukarıda olanı Mandalorian bayrağı. Baya da dikkat çekiyor. :) Mandalorian deyince filmlerden aklıma ilk gelen Fettler oldu, bakalım belki de sadece dekordur o bayrak. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Ekim 2015, 12:19:32 »

Evet, Han Solo'nun sağ kolunun üstündeki bayraklardan en yukarıda olanı Mandalorian bayrağı. Baya da dikkat çekiyor. :) Mandalorian deyince filmlerden aklıma ilk gelen Fettler oldu, bakalım belki de sadece dekordur o bayrak. :D

Tüm EU'yu yok ettikten sonra böyle bir şeyi sadece dekor olarak koydularsa o Jar Jar Abrams'in evini yıkarlar :(

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 21 Ekim 2015, 18:18:03 »
Her fragmani izleyisimde gozyaslarina tutuluyorum, esim garip garip bakio bana.

Bu arada toplu izleme etkinligi icin belirlenen yerde 2100 seansi biletleri tukenmis. 00:00 var

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #39 : 25 Ekim 2015, 21:42:44 »

Star Wars: The Binks Awakens

Gerçi artık portaldan foruma haber taşımıyoruz ama Star Wars evreninin gelmiş geçmiş en sevilen (!) karakteri Jar Jar Binks için ufak bir ayrıcalık yapasım var :)

Murdockmotion adlı bir Youtube kullanıcısı Force Awakens’ın son fragmanını alıp içini Jar Jar Binks’le doldurmuş, ortaya da çok acayip bir şey çıkmış. İzleyin mutlaka :)

https://youtu.be/yo7_qW4pPrc
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 26 Ekim 2015, 23:11:58 »
-Who are you?
+Mr. Jar Jar Binks

Yırtık dondan çıkar gibi :D. Bi de Darth Vader'ın yanmış maskesinden şebelek gibi çıkması...

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 31 Ekim 2015, 02:28:45 »
Tüm evreni gezip bu filmde de bi Karadeniz'e uğramazlarsa çok kırılırım ama...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 18 Aralık 2015, 22:40:49 »
Filme alakalı yaptığımız sesli inceleme kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

Not: İlk 20 dakika genel, sonrası spoiler bilgi içerir!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı okanakinci

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 10 Ocak 2016, 20:22:05 »
Şu ana kadar izlediğim en kötü Star Wars filmiydi. Benim gibi bir hayranı için büyük hayran kırıklığıydı. Nedeni ise:

1) Konu vasat ve klişe. İmparatorluğun kalıntısı olan İlk Düzen, cumhuriyete saldırıyor. Asiler yeniden ortaya çıkıp karşı koyuyor. Bir kez daha ölüm yıldızı gibi ama ondan daha güçlü bir silah devreye giriyor. Tek çare ise kalan son jedi Luke Skywalker’ı bulmak.

2) Kylo Ren düpedüz Darth Vader çakması ama onun onda biri değil. Aynı şekilde Snook’tan da bir Darth Sidious çıkmıyor.

3) Bizzat gücün iradesiyle dünyaya gelmiş Darth Vader’ı bile solda sıfır bırakan bir kızımız var. Kendi kendine gücü kullanmayı öğreniyor. Saçmalık diz boyu.

4) Klişe diyaloglar. Abartılmış şiddet sahneleri. Berbat oyunculuklar. Fiyasko bir konu. Şu filmin adı Yıldız Savaşları olmasa sıradan bir aksiyon filmi dersiniz. İsmin büyüsüne aldanmayın.[/li][/list]

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Ocak 2016, 08:33:26 »
Ondan onceki 3 filme gore harika olmasi hayranlar icin yeterli geldi sanirim. O yuzden seyrederken eriyip gittik.

Gorusune saygi duyuyorum ama filmi kotu bulan azinlik icindesin okan.

Eksikleri sacmaliklari yok mu, tabi ki var. Ama cok guzel bir star wars filmi.