Kayıt Ol

George R.R. Martin, 6. Kitabı Tamamlamak İçin Kolları Sıvadı!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

George R.R. Martin geçtiğimiz günlerde kişisel blog sayfasında yaptığı bir açıklamayla tüm hayranlarını sevince boğdu. Katılacağı etkinlikleri iptal eden yazar, gerekçe olarak Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 6. kitabını bitirmek istemesini gösterdi ve tüm planlarını buna göre düzenledi.

...

Haberin devamı için buradan buyurun.

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Resmen flaş haber olmuş bu! :D

Valla bir Martin bir de Rothfuss, serileri tamamlayamadan ölecekler diye çok korkuyorum. Rüyalarıma falan giriyor artık. :P

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Zaten muhtemelen kitapların hepsini bitirmiştir de ince detaylar üzerinde çalışmaya başlamıştır. Çünkü daha önce kitapları kasasında eskittiğiyle alakalı bir şeyler okumuştum. Umarım yine çok şaşırırız, yine sevdiğimiz karakterler ölür, yine güzel bir kitap olur.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle

George R.R. Martin, The Winds of Winter’ın 2016 çıkmasını istediğini açıklamasının ardından gelen haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de bir plot twist var karşımızda. Hem de aklına gelen bu yeni fikir seride uzun zamandır bizlerle olan bir karakterle ilgili.

Olaylar vol.2

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
Bu haber çok iyiymiş, bu adam nasıl davranacağını biliyor cidden. İnsanları muallakta bırakmak düşünmeye sevketmek, tekrar okumaya, tekrar izlemeye sevketmek, insanları tartışmalara sokmak gibi bir yeteneği var. Delinin biri kuyuya bir taş atmış sözündeki deli gibi davranıyor :D

O karakteri ve alınan yeni kararı, olayların diziden farklı ilerleyip ilerlemeyeceğini merak ediyorum. 6. kitap çıkmadan ilk 5 ini okumayı bitireceğim umarım. Bu sezon kitaplardan biraz daha hızlı ilerlerse bazı konularda, bu da tadından yenmez, yanında yatılır :P

Portalda çıkan diğer haber de burada yayınlanmadan bir iki kelam etmek isterim. Daha önceleri o jeneriğin her bölüm için farklı bir şekilde hazırlandığını da okumuştum. Genelde jenerikleri geçerdim ama bunu okuduktan sonra dikkat ettiğimde gördüm ki, jenerikteki ilerleyiş dizinin o bölümündeki ilerleyişle örtüşüyor. Güzel bir ayrıntı. Senede 50 dakikalık 10 bölüm çekilince böyle oluyor. Bizdeki gibi her hafta en az 90 dakikalık bölüm çekilmeye çalışılmıyor. Üzerinde ciddi emekler var, sırf bu yüzden de övgüyü hakediyor.

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
İnşaallah biraz toparlamaya biraz şonuç verdirmeye çalışır diye ümit ediyorum.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle

Portalda çıkan diğer haber de burada yayınlanmadan bir iki kelam etmek isterim. Daha önceleri o jeneriğin her bölüm için farklı bir şekilde hazırlandığını da okumuştum. Genelde jenerikleri geçerdim ama bunu okuduktan sonra dikkat ettiğimde gördüm ki, jenerikteki ilerleyiş dizinin o bölümündeki ilerleyişle örtüşüyor. Güzel bir ayrıntı. Senede 50 dakikalık 10 bölüm çekilince böyle oluyor. Bizdeki gibi her hafta en az 90 dakikalık bölüm çekilmeye çalışılmıyor. Üzerinde ciddi emekler var, sırf bu yüzden de övgüyü hakediyor.

O 10 bölümün bizdeki 1029172 bölümlük dizilerle aynı sürede çekildiğini de hatırlatmakta fayda var. Bazı insanların 3 ay çalışıp 9 ay tatil yapıyorlar falan gibi bir izlenime kapıldıklarını gördüm çünkü. :D 3 haftadan uzun sürede çektikleri sahne var, öyle böyle değil yani verilen emek.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
Bu sahneyi üç hafta boyunca çekelim ve ben oynayım dediğim sahneler var doğrusu :D

Çevrimdışı Skald Harald

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
Of... Kitapları çok uzun süre önce bitirmiştim. Nasıl hatırlayacağım o kadar karakteri şimdi? :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Kitabın Kışyarı Muharebesi ile başlayacağını düşünüyorum ve bu bölümü savaşta ölecek bir POV'un gözünden göreceğiz gibi geliyor bana. Eğer kitabı açtığınızda "Stannis" yazan bir bölüm ile karşılaşırsanız en yakın imama gidip sela okutun. Fakat büyük ihtimal Stannis'in şövalyelerinden birinin gözünden görürüz. Şu ana kadar gerçek bir savaşçı gözünden POV okumadık, Brienne belki biraz ama yani kadın neticede.. Martin'in yaptığı açıklamaya göre Sur'da önemli olaylar olacakmış ve artık Dany ciddi ciddi gözünü Westeros'a çevirecekmiş. Bana kalırsa son kitaptan sonraki en heyecanlı kitap olacak.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

• *
  • 32
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: George R.R. Martin, 6. Kitabı Tamamlamak İçin Kolları Sıvadı!
« Yanıtla #10 : 10 Mayıs 2016, 12:46:47 »
Dünyada "Edebiyat Teröristi" olarak yeni bir akım başlatacağım ve Martin, Rotfuss gibi serileri bir türlü bitiremeyen/bitirmeyen yazarları kaçırıp kalan kitaplarını gerekirse zor kullanarak yazdıracağım.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Mayıs 2016, 18:17:11 »
İçimizdeki  Annie Wilkeslara izin vermeyeceğiz.  :fight:

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2016, 13:31:05 »
çok beklettin Martin en çok dizinin kitabın önüne geçmesine üzülüyorum. keşke bu yıl bitirebilse.

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2016, 21:16:06 »
Martin bitirir de Rothfuss'dan yana hiç ümidim yok. Belki 5-10 yıl sonra. :)
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı korayalthor

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2016, 21:20:00 »
Rothfus niye bitiremez sizce.