Kayıt Ol

Daily Planet – 22.04.2015 (#5)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« : 22 Nisan 2015, 23:50:48 »

Bir kez daha merhaba çizgi roman dostları!

Geçen hafta işlerimin yoğunluğundan dolayı çok az çizgi roman okuyabildim ve ne yazık ki yazmaya fırsatım olmadı. Ancak bu hafta bir tanesi hariç harika çizgi romanlar ile geldim sizlere. En azından birini seveceğinize adım gibi eminim! Deneyin, sevmezseniz bu ayki maaşımı yatırmasınlar canım!

Öncelikle bekleyenler merak ediyordur, hani Türkçeler, diye. Cevap sizi hoşnut eder mi, birkaç gün daha bekleyeceğiniz için, bilmem ancak Türkçe çevirilerin her biri yazdıkça uzadığı için kısa birer yorumdan ziyade kocaman bir inceleme oldular! Anlatılacak o kadar çok var ki… O yüzden onları burada kaybolmaması için en çok beklenene göre sırayla bu hafta içinden başlayarak yayına sokacağım. Daha önce de birkaç kez sorulduğu için Masallar ilk yayınlanacak olan Türkçe çeviri olacak. Sonrasında ise Avengers filminin de gelişi ve sonraki film Civil War yaklaştığı için Marvel’ın yıllardır en iyi hikayesi kabul edilen İç Savaş cildi hakkında uzunca konuşacağım. Araya öncesinde ve sonrasında neler okunabilirleri de sıkıştıracağım. Daha sonrasında ise Wasteland adlı kıyamet sonrası senaryoları sevenlerin(anladın sen onu yaşlı kurt!) aşık olabileceği bir seri incelemesi yayınlanmış olacak. Bu üçü şu anda neredeyse hazır bulunmakta. Zevkle okumanız dileğiyle!

Bu haftanın incelemelerine buradan ulaşabilirsiniz!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2015, 07:11:17 »
Daha sonrasında ise Wasteland adlı kıyamet sonrası senaryoları sevenlerin(anladın sen onu yaşlı kurt!) aşık olabileceği bir seri incelemesi yayınlanmış olacak.

Bağa mı didin? *-* Ben zevkle üstüme alındım, bir de hafiften meraklardan merak beğendim. Duymamıştım adını daha önce, ama sırf senin yazacağın makaleyi okumak için araştırmayacağım internetten. Mermerleri delerek bekleyeceğim. Hadi bakalım...

Convergence'a hiç şaşırmadım. Tam da beklediğim şey oldu. O kadar çok sil baştan yaptılar ki tüm karakterlerin gelmişi geçmişi birbirine karıştı vallahi, çok sıkıldım artık bu durumdan. Belki çok geri kafalı bir hareket ama ben ilk ilk ilk karakter geçmişlerine bağlı kalmayı, onlardan sonrakileri de görmezden gelmeyi seçiyorum artık.

Howard The Duck'ı da çok duymuş ama hiç okuma fırsatı bulamamıştım. 10 vermişsin bir de utanmadan, insan bir düşünür, okurlar bunu nereden bulup okuyacak diye kendine bir sorar yav! Çok merak ettim onu da.

Ellerine sağlık tekrardan, kısa olmasına rağmen yine çok doyurucuydu. Türkçe incelemelerini de merakla bekliyoruz ben ve düşünme balonlarım.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2015, 09:30:40 »
Hep yeni seriler incelenmiş ne kadar güzel, Descender ve Savior'ı merak ettim ama özellikle Wasteland serisini merakla bekliyorum ;)

Bu DC kendini toparlayamadı gitti, evreni bir arada tutmayı, hikayeleri birbirine bağlamayı bir türlü beceremedi sanırım. Her tarafta bunları duymaya başladım.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2015, 10:30:00 »
Daha sonrasında ise Wasteland adlı kıyamet sonrası senaryoları sevenlerin(anladın sen onu yaşlı kurt!) aşık olabileceği bir seri incelemesi yayınlanmış olacak.

Bağa mı didin? *-* Ben zevkle üstüme alındım,

Sağa didim tabi abi *-*

Abi kesinlikle katılıyorum sana bu konuda, geri kafalılıktan değil, hakkaten çok sıkmaya başladı milyon tane farklı evren ve karaktere bölmeleri. İçlerinden çok azı zevkle okunabilecekken takip etmek o kadar zorlaşıyor ki. Bu yüzden alternatif şeylere yönelmeye başladım Marvel ve DC'den başka. Yeni serilerin ilk sayıları güzel değilse takip etmiyorum artık. Convergence da öyle olacak zira 2. sayının da bundan iyi yanı yok...

Howard the Duck için de Arkabahçe'ye istek yollayalım, herkes alıp baş ucuna koysun :P Çok teşekkür ederim :)

Hep yeni seriler incelenmiş ne kadar güzel, Descender ve Savior'ı merak ettim ama özellikle Wasteland serisini merakla bekliyorum ;)

Bu DC kendini toparlayamadı gitti, evreni bir arada tutmayı, hikayeleri birbirine bağlamayı bir türlü beceremedi sanırım. Her tarafta bunları duymaya başladım.

Descender çok tatlı bir hikaye. Çizimleri de alışılmışın dışında olduğu için belki hoşunuza gidebilir. Savior ise gördüğüm en başarılı objektife sahip. İlk bölümden hikayesinin durumu nasıl olacak tam belli olmuyor ancak gidişattan göreceksiniz ki ruhen çok vurucu olaylar bekliyor sonraki sayılarda.

Bana kalırsa DC Marvel'dan bir nebze iyiydi ancak Marvel gibi geniş evrenleri bir türlü toparlayamıyorlar. Bu arada önceki mesajınıza cevap vermeyi unutmuşum, biraz geç oldu ama. Eğer Superior Iron Man'e Yıldıray çınar için başlayacaksanız hiç bulaşmayın, pek tatmin edici bir hikayeye sahip değil. Ortalamanın üstünde, yer yer sıkıyor. Zaten sonlandırılacak da Secret Wars için  :)

Wasteland neden duyulmadı anlamıyorum. Uzunca bir aradan sonra 3. cildinin çıkacağı haberini alınca heyecanlanmıştım. Çok sevdiğim kıyamet sonrası hikayelerindendir, umarım beğenirsiniz  :)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2015, 11:54:50 »
DC'nin kafası karışık bir hayli, niye böyle bilmiyorum ama. Dizi/film işinde zaten Marvel'a göre gerideler, çizgi romanları da bir garipleşmeye başladı. Justice Leauge #38'de Amazo Virus olayıyla Batman'e süper güç verdiklerinde al bir de buradan yak demiştim zaten.

Fakat Civil War diyorsun, Wasteland diyorsun (Post-Apokaliptik dünya <3), biz seninle ne yapacağız Marius?

Spoiler: Göster
Kim olduğunu bilmiyorum. Ne istediğini bilmiyorum. Eğer para istiyorsan söyleyebilirim, param yok... ama bir takım belirli yeteneklerim var. Uzun bir kariyer sırasında edindiğim yetenekler. Senin gibi insanlar için kabus olabilecek yetenekler. Eğer elindeki bütün çizgi romanları verirsen, bu iş burada biter - Seni aramam, senin  peşine düşmem... Ama vermezsen, peşine düşerim, seni bulurum ... ve seni öldürürüm.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Daily Planet – 22.04.2015 (#5)
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2015, 18:41:51 »
Her hafta önerdiğin bi iki maceraya göz atmaya çalışıyorum. Daha önce Descender'a başlamıştım, devam eder miyim emin değilim. Fakat bu hafta bahsettiğin Howard the Duck... Gerçekten eğlenceliydi.

Ve devam etmek için sabırsızlanıyorum. Dediğin gibi 10/10'luk iş!

Senin yaptığın da öyle. Gelecek sayıyı merakla bekliyorum.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2015, 18:54:20 »
Ben de Savior'a başladım geçen gün. Güzel şeyler vaat eden bir hikayesi var, çizimler ve diyaloglar harika ama baloncukların dinamizmi çizgi romanla çok fazla haşır neşir olmayanlar için biraz sıkıntı yaratıyor. Yine de devam ettikçe daha ilk sayıdan alıştırıyor okuyucuyu konuya ve baloncuklara. Yalnız çok çabuk bitti, 2. sayı 6 Mayısta geliyormuş, 3.sü de Haziranda gelirse üzücü olacak.

Bugün yarın da Descender'a başlamayı düşünüyorum, o da konu itibariyle çekici duruyor.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2015, 20:41:31 »
Savior ilk bölümde konu neredeyse hiç yok gibi, uçak sahnesi haricinde çizimlerini beğenmedim. Descender çizimleri çok iyi yalnız çok çabuk bitti. tim-21'e ne olduğunu ve Telsa'nın ne ayak olduğunu merak ettim, 3 çıkınca da devam ederim. Wasteland hiç de beklediğim gibi çıkmadı, öyle kıymaet sonrası mı olur :)

Walking Dead serisine devam ediyorum, şimdiye kadar okuduklarım arasında en iyisi diyebilirim. Superior Iron Man de dediğiniz gibi hikaye vasat ama çizimler güzel. Hikaye biraz fazla abartılmış,özellikle yeni başlayanlar için.

Daredevil'ı görmek iyiydi yine :)

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2015, 16:03:31 »
Teşekkür ederim sevgili Onur. Howard the Duck sevmeyen ölsün, Wayne Manor'dan selamlar.

Sayın LegalMc, çizgi romanlarda sayıların çıkmasını genellikle uzun süre beklemek gibi bir sıkıntı var evet. Haftalık çıkanlar çok az bence. Bu yüzden tek bir şeyi takip etmek bir sonra takip etmeyi unutmak anlamına geliyor çoğunlukla. Araya başka şeyler sıkıştırırsan vaktin geçtiğini çok da anlamıyorsun  :)

Sevgili kargasiz Descender'ı sevmeyen kişi yok sanırım.  :) Savior ile arasındakiki çizimleri karşılaştırmak anlamsız olacak bence. İkisi de çok farklı teknikler çünkü. Bu yüzden birini sevmeyip birini sevmen gayet mantıklı geldi. Bana göre de Descender'ın çizimleri çok sanatsal ve hoşken Savior'u ona tercih ederim bu konuda.

Wasteland içinse şimdilik tek diyeceğim; insanlığın içinde daima bir şeyler kalıyor.  :)

Daredevil'i o kadar ezmeleri çok sinirime gitmişti benim yahu. Nasıl itici bir Stark yapmışlar öyle değil mi?  :)