Kayıt Ol

The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
The Witcher: Kader Kılıcı Ön Siparişte!
« Yanıtla #90 : 08 Mayıs 2017, 20:16:29 »

Ve beklenen an geldi çattı! Geçtiğimiz aylarda size duyurduğumuz üzere, The Witcher Serisi’nin ikinci kitabı Kader Kılıcı (Sword Of Destiny) Pegasus Yayınları tarafından ön siparişe açıldı!

Sadece birkaç gün sonra, 11 Mayıs‘ta raflardaki yerini alacak olan kitap, tıpkı Son Dilek gibi yine Riviyalı Geralt’ın maceralarını alan hikâyelerden oluşuyor. Ama bu sefer daha uzunlar… ve çok daha etkileyici!

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Kader Kılıcı’nda Dandelion, Yennefer ve Yarpen Zigrin gibi karakterleri tekrar görecek olmamızın yanı sıra The Witcher 3 oyununda çok yakından tanıdığımız Ciri‘ye de kavuşuyoruz. Hatta Geralt ile Ciri’nin ilk tanışmalarına, aralarındaki bağın nasıl ve neden oluştuğuna da öyle…

İlk kitapta olduğu gibi çevirmen koltuğunda yine Regaip Minareci oturuyor. Editörlükse bir kez daha Kemal Küçükgedik‘e ait.

Kitabın arka kapak yazısına ve ön sipariş bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski
« Yanıtla #91 : 09 Mayıs 2017, 13:04:22 »
Yahu bu nefis bir haber! Müthiş bir haber. Haftasonu keyifli geçecek desenize.
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #92 : 09 Mayıs 2017, 18:08:34 »
Ah finaller finaller... Onlar olmıyaydı haftasonu çok güzel geçecekti. Neyse, bekliyoruz bakalım, finaller biter bitmez alıp okuyacağım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 17 Mayıs 2017, 14:22:24 »
https://twitter.com/PlatigeImage/status/864787632991219712

Hımmm... Bayrakları nereye asıyorduk. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • Rom: 0
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 17 Mayıs 2017, 15:15:20 »
Dizisi geliyormus sanirim
Evet yorumlari alalim

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 17 Mayıs 2017, 16:51:53 »
https://twitter.com/PlatigeImage/status/864787632991219712

Hımmm... Bayrakları nereye asıyorduk. :D
HELE LEY LELE LELE LEY LELE LELE LEY[*]https://www.youtube.com/watch?v=UENb3lLSQho[/*]

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 17 Mayıs 2017, 17:25:07 »
Biz biliriz! Öhöm... Biz bunun haberini iki sene önce yapmıştık zaten :) Hatta ilk önce daifunka'nın çevirdiği bir röportaj sayesinde duymuş, sonra da özel haberini yapmıştık.

Normalde bu yıl filmi çıkacak, tuttuğu takdirde de dizisi çekilecekti ama planlar değişmiş anlaşılan. Sapkowski de danışman yapımcı olarak kadroda yer alıyor. Bir güzel haber de bu. En azından diziye çemkiremeyecek :D Kitaplara sadık kalma sözü vermeleri de sevindirdi doğrusu.

Haberimiz burada efenim:
http://kayiprihtim.com/haberler/dizi/the-witcher-dizisinin-adresi-belli-oldu-netflix/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 17 Mayıs 2017, 18:54:13 »
Netflix yapımlarına güveniyorum, güzel bir çalışma çıkma ihtimali yüksek. Geralt'ı güzel bir dizi kıvamında izlemek eğlenceli olacaktır. Witcher çok özel bir evrene sahip ve fanteziye yaklaşımı çok farklı. Başka bir deyişle, yaşasın elf ve cüce ırkçılığı!

Çevrimdışı Okur

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 17 Mayıs 2017, 23:19:44 »
Filmden ziyade kaliteli bir dizi daha uygun Witcher serisi için kanımca. Umarım iş bilen bir ekip elinde hakkı verilerek yapılır.

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 18 Mayıs 2017, 00:25:00 »
Filmden ziyade kaliteli bir dizi daha uygun Witcher serisi için kanımca. Umarım iş bilen bir ekip elinde hakkı verilerek yapılır.
Pek çok kitap, hele ki seriler, filmden daha çok dizi formatına uygun. Filme aktarılacak denirken, pek çok detay kırpılıyor veya değiştiriliyor genellikle. Oysa dizilerde daha çok detaya girilebildiği için, teorik olarak, bu sorun daha az.

Çevrimdışı Rang Baru

• **
  • 168
  • "Ningun mar en calma hizo experto a un marinero"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 18 Mayıs 2017, 20:25:53 »
Bütün seriyi okuyan arkadaşlar varsa; acaba genel olarak bir yorum yapabilir mi?
Yani olay Geralt'ın maceraları şeklinde mi geçiyor yoksa büyük resimde farklı bir kurgu var mı?
Mesela Sanderson gibi son kitaplarda belirli bir climax yaratmış mı yazar? Kitaplar arası bütünlük, kurgu nasıl?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 18 Mayıs 2017, 22:00:10 »
Aslında bu konuyu çok kereler konuştuk ama hazır kitaplar Türkçe olarak çıkmaya başlamışlen bir kere daha anlatayım :) İlk iki kitap kısa hikâyelerden oluşuyor ve Geralt'ın maceraları şeklinde ilerliyor. Arada Dandelion, Yennefer, Triss ve diğer Witcherlarla tanışıyoruz. Sonra ikinci kitabın sonlarında işin içine Ciri giriyor ve o noktadan sonra konunun seyri değişiyor. Sonraki kitaplarda (beş tane roman) bazen Geralt'ın, bazen Ciri'nin, bazen de başka karakterlerin gözünden şahit oluyoruz olaylara. Sapkowski çok güzel yapıyor bu geçişleri. Bazen sadece Ciri'nin olduğu bölümleri okuyoruz.

Genel olarak maceralar tıpkı üçüncü oyunda olduğu gibi Ciri'nin kaderini yönlendirmeye çalışan büyük güçler ile bir aile olmaya çalışan Geralt, Yen ve Ciri'nin karşılaştıkları zorluklar olarak gelişiyor. Ayrı düşüyorlar, savaşlara giriyorlar, üzerlerine oyunlar oynanıyor ve daha bir sürü şey.

Kitaplar bütünlüklü. Ama arka planda Nilfgaard ve Kuzey Diyarları arasındaki savaş dışında öyle çok büyük bir senaryo yok. Gerçek dünyadaki gibi krallar tahtlarında oturup sıradan insanları savaşa yollar, elfler ve cüceler ırkçı muamele görürken bu dünyada insan gibi yaşamaya çalışan, doğrularından şaşmamaya gayret eden bir canavar avcısının serüvenlerini okuyoruz.

Portaldaki kısa hikâyelerden bir-iki tanesini okuyarak daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #102 : 19 Mayıs 2017, 00:53:04 »
Finaller yüzünden ikinci kitabı alamadım ama bu demecin üstüne üçüncüyü merak ettim yav. :D
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 19 Mayıs 2017, 08:47:53 »
Sapkowski'nin 2013'te yazdığı Season Of Storms sekizinci kitabının hayran çevirisini okumak isteyenleri şöyle alalım:

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/49n6v4/english_readers_season_of_storms_has_been/

Hem Word hem de epub dosyası olarak var. Biraz daha aşağılarda Kindle linkini de gördüm. Bu kitabı teknik olarak Kader Kılıcı'ndan sonra okuyabilirsiniz. Ama son kitaptan sonra okunmasını tavsiye edenler de var. Maceranın sonunu açık ediyormuş çünkü. Gerçi üç oyunu da oynadıysanız ne olduğunu az çok biliyorsunuzdur. Eh, yedinci kitaptan sonra yazıldığını da unutmamak gerek tabii...

Good luck on the path.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fenacio

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 24 Mayıs 2017, 21:09:43 »
Last wish kitabini zamaninda ebay'den alıp okumustum, Türkçesine daha yeni vakit bulabildim. Ufak bir gerçeklik payı hikayesine geldim ve bu hikayede simdilik bir iki çeviri hatası var. Çok büyük şeyler değil tabi ki ama benim gibi fazla detayci birisi için biraz rahatsiz edici. Okurken "bu ne alaka simdi ya" dedim çünkü.
 Merak edenler için, hikayenin en basindaki kuşları alt etmek için ihtiyac duyacagi mesafe ve bolumun sonunda madalyonu tanimlayan "yarık kurtbogazini simgeleyen" kısımları. İngilizcesiyle de karşılaştırinca hata oldugnu fark ettim.