Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı BlackPegasus

• *
  • 33
  • Rom: 1
  • BlackPegasus __ WoB
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #105 : 13 Şubat 2010, 12:23:27 »
Yolculuk yaparken okuyamıyorum. Geri kalan kalan her yerde doğrudan benimle ilgilenilmiyorsa okurum :D

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 13 Şubat 2010, 15:55:37 »
Heryerde, her ortamda kitap okuyabilirim. Asıl sorun okuduğunu anlamak :D Kendi odamda çalışma masama ayaklarımı atıp sırtımı kalorifere dayayıp okurum genelde :)
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Eray Usta

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 15 Şubat 2010, 19:53:21 »
Ben amuda kalkarak okurum nihahaha :D
Şaka bir yana, otobüs tarzı ulaşım araçlarında giderken okumayı severim, kış olursa özellikle.
Atlarım bir otobüse, bir yere gittiğimden değil kitap okumak için :)
Hatta tanıştığım bir şoför bile var, Hasan amca :)
Evdeyse çay içerek okurum, ya da uzanarak. :)

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 09 Mart 2010, 11:49:43 »
Kitap mı? Hımmm... Her yerde. Ama sakın otobüste okumayın, hele trene asla  :ehi. Kitap okurken kaç durak kaçırdım artık hatırlamıyorum.  Günümün 2 saati istisnasız yolda geçer, bu nedenle sadece otobüslerde okuyabiliyorum, keyfide fena değil hani ama ya başınıza açtığı dertler?

Kimi zaman üzerinizde bir bakış hissedersiniz, sanki tonlarca ağırlıkta bir mermi sizin sırtınıza bağlanmış gibi bir o yana bir bu yana kaykılır ama elinizdeki kitaptan kopamazsınız, bakışlarda sizi rahat bırakmadığından bir türlü olayları kavrayamazsınız. Kitabın içndeki kurgu sizi kendisine öyle bağlarki bir nefeslik anda nereye geldim diye kafanızı kaldırır ve o delici bakışların sahibiyle göz göze gelirsiniz. O gözler size hesap sorar "yaşından utan ayakta ben oturan sen" der sanki ve siz de aynı kararlı bakışla karşılık veirisiniz "napim kitap heyecanlı" belki de utanırsınız "neden yer vermedim" diye kendinizi sorgularsınız. Ve bir bakmışsınız sizin durak çoktan geri de kalmış.

Ben su senaryoyu çok yaşadım. Hala da yaşıyorum... :)
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 12 Mart 2010, 21:27:23 »
ayy geçmiş olsun :D

ben valla her yerde okurum. otobüs vs. dışında tabi :D benim sounum durak kaçırmak falan değil zaten hiç bir zaman tek başıma otobüse binemedim :D  çok fazla sarsılıyor diye okuyamıyorum otobüslerde..

başka;

ses olan, gürültü olan her yerde okuyabilirim kitabı. o da gerçekten sevdiğim bir kitapsa. konsantrasyonumu iyi sağlarım böyle durumlarda :D

hiçbir sorunum yok yani bu konularda :D her şekilde okurum :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı Cerima

• **
  • 57
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 14 Mart 2010, 01:45:16 »
Yolculuk ederken okuyamıyorum, onun dışında her yerde her şekilde okurum. Ama en güzeli koltukta bağdaş kurup, bacaklarımın üzerine yastık koyup yükseltme yaparak onun üstüne de kitabı koyarak okumak. :zuha
...
Gerçekten gittin mi?
Hayır diyor kalbim... İçimdesin.
Hala bendesin, belki de bensin.

# Bana ait bir şiirden bir parça. (:

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 14 Mart 2010, 10:51:37 »
ben de önceden öyle yapmaya çalışıyordum ama düşüyor kitapp :D :D  :zuha

o yüzden kendime yastıklardan rahat bir köşe hazırlayıp kitabı elimde(! :D ) tutarak okumak tercihimdir :D
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı Karamel77

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 27 Mart 2010, 14:48:27 »
ben evde tek olduğum zaman okumayı seviyorum
yerde minderin üstüne oturarak okurum.
Hayatının résmini yap dédi ßana ßiri. Vé siyahtan ßa$ka rénk vérmédi.

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 04 Nisan 2010, 13:01:34 »
uuvv güzelmiş :D :D

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 27 Nisan 2010, 16:23:36 »
Alıntı
"Yaşlılara yer vermeyelim ki genç olduklarını sansınlar." Bunu bir kere düşün ondan sonra kalmamak için bahanen beynine yerleşecektir.Ve onlar da anlarlar söylersen eğer

Ooo iyiymiş  :D :D

Gelelim benim kitap okumama... Ben önce mutfağa giderim.Dolaptan 2.5 lt. lik kolamı alırım.Birde en sevdiğim bardağımı alırım (böyle nostaljik üstünde HP: Felsefe Taşı'ndan bir resim var Harry snitch'i yakalıyor :D :D).Sonra odama geçerim.Yastığımı arkama koyarım, kitabımı elime almadan önce bardağımı doldururum.Sonra kitabı okumaya başları.Okurum okurum...Ondan sonra kola doldurmak için elimi uzatırım "Bitmiş!". :D Sonra bardağı bırakıp normal insanlar gibi okumaya devam ederim :) :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 28 Nisan 2010, 21:25:05 »
Benim kitap okumama gelince
Benim kitaba odaklanmam ailemin evdeki ses ortamının azaltmasıyla sağlanabilir.O yüzden televizyonun sesini kısar,ablamı susması için tehdit eder,babam ve annemdende sessiz olmaları için ricada bulunurum.Daha sonra odama geçerim,yatağa uzanırım.Perdeyi açarım ve güneş ışığının verdiği aydınlıkla kitabımı okurum(yapay ışık sevmem,ama geceleri başka şansım yok evin ışıklarını açarım).Daha sonra sessizlik bozulur.Bizim ev inşaatı süren bir binadan daha çok ses çıkarır.Ben okumaya devam ederim..Geceleri herkes uyur.Ben yorganın altına girer,feneri açar okumaya devam ederim..

Bu böyle uzayıp gidiyor :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 29 Nisan 2010, 14:07:09 »
"- ablamı susması için tehdit eder" bölümüne bittim :D keşke ben de öyle birşey yapabilsem :D

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 29 Nisan 2010, 23:17:49 »
Ben yapıyorumda ne oluyo?Boyunda iki yara izi,kollarda çizik(ablamın en büyük silahı tırnakla yapılmış),alında bir şişlik.

Sonuç:Şiddetle tavsiye etmem ;D
Planemo Syndrome

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 30 Nisan 2010, 15:38:14 »
:D :D :D bende öyle sonuçlar olacağını nsanmıyorum :D ablam benden 2 yaş büyük ve benden zayıf :D güçsüz ya işime geliyor :D ama yine de tırstım bak. sanırım tavsiyene uyacağım :D

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #119 : 04 Haziran 2010, 20:09:50 »
Neresi olurs olsun.Gürültü sessizlik hiç fark etmez.Okumak istersem ourum ve o an dnyayla bağantım kopar. :D