Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #120 : 04 Haziran 2010, 20:12:25 »
Yataraak.. :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 05 Haziran 2010, 11:19:08 »
En çok ödevim olduğunda ya da test çözmem gerektiğinde kitap okuyasım gelir. Çoğu zaman da soru çözerken kitap okurum. Genelde ayakta soru çözdüğüm için de aynı anda kitap okumak için televizyonumun üstüne soru bankamı koyarım bir elime de kitabımı alırım.. Kulağımda ipodum, bütün gecem öyle geçer.. [merak edenler için; evet çoğu zaman yaptığım 2 işten de fazla verim alamam.]

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 19 Temmuz 2010, 11:39:18 »
    Genellikle her ortamda rahat rahat okurum derdim ama öyle olmuyormuş. Müzik sesiyle birlikte okuyabiliyorum, televizyon sesinde okuyabiliyorum ancak matkap sesinde kitap okuyamadığımı fark ettim. :D Sonrasında fantastiğe ilk başladığım zamanlar abartıp her zaman her yerde kitap okumaya çalıştım, yolculuk sırasında okumak bayağı bir zor oluyormuş. İlk Eragon'u okumayı denemiştim ancak en fazla 10 sayfa dayanabildim. Malum yolculuk sırasında başımıza bir şey gelmesin diye kapatmak zorunda kaldım.

Ama en güzel okuduğum ortam ise sessiz sakin bir odada yalnız başıma yatağıma uzanarak okumak. :D ;)

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 12 Ağustos 2010, 13:26:56 »
Yatakta oturarak kitap okumayı seviyorum. Genellikle kitap okurken müzik dinlemeyi seviyorum.
Çok dinlendirici oluyor.
Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #124 : 02 Eylül 2010, 15:08:36 »
Açıkçası ben her yerde okuyabilirim. Ama bir kitap alınca ilk baktığım ön ve arka kapağıdır. Sonra bayağı ilgimi çekmişse yazar hakkında bir iki paragraf okurum. Önsözü atlamamak gerekir. Önsözü birçoğunuzun okumadığını tahmin eder gibiyim. Bende önceden es geçerdim ama Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği’nde ki otuz küsür sayfalık bir hayli açıklayıcı önsözü okuduktan sonra o eski alışkanlığımı bıraktım. :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 03 Eylül 2010, 11:47:17 »
Önceden kolayla birlikte demiştim ama, artık kola falan içemiyorum. Midemi bulandırdığını farkettim :( Artık sadece yatarak ve aileme sessiz olmaları konusunda isyan ederek okuyabiliyorum.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 03 Eylül 2010, 18:14:13 »
Şimdi ne zaman yapmam gereken önemli bir işim olsa ve ben onu yapmaya üşensem kitaba dalacağım tutar. Aynı zamanda okula çok erken giderdim, bir iki saat falan önce. O zaman zarfında bayağı okurum. Aynı zamanda akşam servis beni en son bıraktığı için iki büklüm bir vaziyette de olsa okumaya fırsatım olur. Ama en sevdiğim şekil yatakta sırtıma iki üç yastık dayamış gecenin bir vakti kaçamak olarak okumaktır. Ne dense gizli saklı işlerde daha çok kitap okuyasım geliyor :D
Spoiler: Göster

Çevrimdışı jacobnessie

• **
  • 56
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 29 Eylül 2010, 20:07:26 »
Ben genelde fantastik -korku gerilim okurum :D

edit:pardon :D yanlıs anlamısım evet :) neyse bunada cevap vermis olduk sonucta asıl soruya gelince :

Bana yer farketmez ya orda burda şurda kitap sarsn yeter.Yürüyerek kitap okuduğumu bilirim ben :D

Love of mine, some day you will die 
But I'll be close behind
I'll follow you into the dark 

No blinding light or tunnels to gates of white
Just our hands clasped so tight
Waiting for the hint of a spark 

I Will Follow You Into The Dark. <3

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 29 Eylül 2010, 20:23:26 »
Ben genelde fantastik -korku gerilim okurum :D

Sanırım yanlış anladınız soruyu, ne tür kitap okursunuz değil de, nasıl okursunuz?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Neaniver

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 03 Ekim 2010, 20:29:13 »
Genelde kanepenin koluna bir iki yastık koyar sonra sırtımı dayar yayılır okurum. Yatarak okuma zor oluyor bir de destek amacıyla koyduğum kolum uzun süre o şekilde kalırsam karıncalanmaya başlıyor. Zaten duramdan şuraya dön buraya dön kitaba kendimi vermekte zorlanıyorum. Masaya oturuk okumak ise itici geliyor, sanki ders çalışmak gibi çünkü :)

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #130 : 04 Ekim 2010, 12:24:01 »
Oturarak asla okuyamam mutlaka uzanmalıyım ve kitapla güreşirim genelde :D

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Rom: 1
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 04 Ekim 2010, 20:47:09 »
Aslında çok değişik şekillerde denedim.Ama en iyisi koltuğa sırtını yaslayıp okumak diyebilirim,konsantrasyon daha iyi sağlanıyor.
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Anduril

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 25 Aralık 2010, 19:59:14 »
Kitap alırken en az bir yarım saat ilgilenirim. Kitabı elime alarım ilk sayfalarını açarım. Kitaptan gelen o hışırtıları dinlerim. Birkaç sayfa okurum. Alsam mı almasam mı diyede en az 20 dakika düşündükten sonra mutlaka alırım o kitabı(: Kitap almak en özel ve en özenle yapılması gerekilen işlerden biridir diyorum şu andan itibaren((:

Kitaba başlayınca dünyadan koptuğum için her şekilde okuyabildiğime çevremdekiler tanık olmuş,hatta bazıları "nasıl o şekilde kitap okuyorsun" diye hayretler içersinde kalmışlardır. Ama başımı hafifce eğip,dizlerimin üzerine koyduğum kitabı sıra altında okurken aldığım hazzı hiçbir şekilde almamışımdır.Ders sonundaki bel ağrısından bahsetmek dahi istemiyorum(:

Çevrimdışı Cold Fire

• *
  • 33
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 26 Aralık 2010, 19:14:21 »
Kitabı alırken bende herkes gibi önce arkasını okurum daha snra kitabın sayfalarının rengine bakarım.( Bembeyaz olunca okuyamıyorum,dikkatim dağılıyo!)

Kitap okumaya başlamadan önce odada dikkatimi dağıtacak her şeyi ortadan kaldırırım ve odanın kapısını kapatırım (Kitap okuduğum yerin mutlaka sessiz olması gerekir)Ve en sonunda kitaba başlarım. Bu arada ben de yatarak okuyamayanlardanım sadece bir kaç sayfa dayanabiliyorum :)
"Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.."

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #134 : 26 Aralık 2010, 21:46:11 »
Güzel kitap okurum.
May the force, be with you.