Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Veronica.

• *
  • 20
  • Rom: 1
  • Tümden gel oraya buraya git
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #135 : 16 Ocak 2011, 18:16:19 »
"Nescafe'siz asla olmaz!" inancımdan vazgeçemediğim için ilk onu hazır ederim. Ev ile küseriz ben kitap okurken. Nedeni muamma, okuduktan sonra uyurum bir de. Evet bol kitap okuyorum ama okuduktan sonra çok feci sendromlarım olabiliyor.
We run along, and we come up with this idea to go down to the stream and check it out for fish.
Ef

Çevrimdışı silademircan

• *
  • 15
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 01 Şubat 2011, 22:03:10 »
sınavıma çalışıyorum kitabı boş zamanlarımda okuyorum o yüzden elimde kitapla geziyorum okulda yemek sırasında bile kitap okuyorum benim için şunu yapmassam okuyamam gibi bir şart yok

Çevrimdışı eyoping

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 02 Şubat 2011, 22:38:45 »
belimin ardına bi yastık aldımmı akar gider aga her türlü okurum

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #138 : 04 Şubat 2011, 17:13:31 »
normal boyutlarda kitapları bir yere yaslanıp ayaklarımı uzatarak okuyorum. ama devasa boyutta olanları yüzüklerin ffendisi tek cilt boyundakileri bağdaş kurup kucağıma koyuyorum öyle okuyorum... ders kitaplarını genellikle yatarak veya en çok uyku getiren pozisyonda okuyorum... :P
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı aisya

• *
  • 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 05 Mart 2011, 14:39:33 »
kitabı alırken arkasını okurum ve yazarına bakarım ilgimi çekerse alırım , okurkense genelde yatarak veya dik oturup müzik dinlerken okumak ilk tercihlerimdir.
sen ne kadar söylersen söyle, sözlerin karşındakinin anladığı ile sınırlıdır

Çevrimdışı Akrin

• **
  • 59
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 05 Mart 2011, 15:56:43 »
Bilgisayarın başındaki güzel sandalyeme oturup, ayaklarımı yatağıma uzatarak ve new age tarzı müziklerimi dinleyerek okurum.
Yarınlar hep güzel olacak denir. Oysa bugünler, dünün yarınları değil midir?

V.Hugo

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 06 Mart 2011, 01:29:56 »
Yatağa yüzüstü yatar,çenemi yastığa dayar,kardeşime beni rahatsız etmemesini söyler,kitabı da bazayla yatak başlığının arasına koyar elimde genelde çilekli ve vişneli sodayla okurum.45 dk-1 saat sonra belim tutulduğu için düzelir.Sırtımı yastığa dayayarak kitap elimde okurum.Sırtım düzelince eski stile geçerim.Arabadayken ayakkabılarımı çıkarıp bağdaş kurarak okurum.

Çevrimdışı hatice63

• *
  • 20
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 08 Nisan 2011, 20:59:31 »
genelde uzanarak kitap okurum ve mutlaka kitap okurken müzik dinlerim  ;D
Sen kurumuş yaprak olsan
Çıkmaz tozlu sokak olsan
Ölsen kuru toprak olsan
Yine seni seveceğim.. <3

Çevrimdışı Meczup

• *
  • 44
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 02 Mayıs 2011, 22:24:11 »
Sessizlik eskiden benim için bir şart iken şimdi sessizlikte kitap okuyamıyorum.Orada burada kitap okumaya mecbur bıraktıran şartlar beni bir tuhaf yaptı.Şimdilerde nasıl okuduğumdan çok sadece okuduğumun farkında olabiliyorum.Kısaca sevdiğim değil de sadece okumaya çalıştığım "nasıl" hallerine kaldım...

Çevrimdışı GhostMagic

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 10 Mayıs 2011, 21:45:16 »
Genellikle oturarak ve yatarak. �lk önce yazarın kitap ile ilgili bir notu varsa okurum sonra kitaba ba�larım. E�er be�enirsem kitabı yazarın hayatını okurum. �ünkü nasıl ko�ullarda yazmı� merak ediyorum çünkü bende yazar olmak istiyorum.

Eğer yorum yazmada yukarıdaki gibi hatalar oluyorsa, lütfen telefondan yorum yazmayalım.
- Editör

Çevrimdışı ixna

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 10 Mayıs 2011, 22:15:27 »
kitap okurken genellikle yatakta okurum ,okumaya başladıktan sonra zaten şekil değiştirerek okurum masanın başına gider orda okurum. okumak için yer olsun da ne olursa olsun.D  Hemen hemen her ortamda kitap okurum .Bulabildiğim her fırsatta...:D
\"Belki çok güzel bir zekaya sahip olmak hoş bir şeydir ama daha büyük bir hediye, güzel bir kalbi keşfetmektir.\" Akıl Oyunları "A Beatiful mind"

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 26 Mayıs 2011, 19:12:58 »
Yatağıma geçerim. Yastığı dikleştirip yatağa oturur sırtımı da yastığa dayarım. Öncelikle ayaklarımı düz şekilde uzatırım. Sonra yorganı üzerime çekerim. Bacaklarımı eklem yerlerinden bükerek dikleştiririm ve kitabı bacaklarıma yaslarım. Öncelikle son cümleye bakarım ama daha fazlasını okumam. Sonra yazar tanınıtımı varsa onu okurum. Sonra ilk sayfadaki kitap hakkındaki bilgilere bakarım. (kaçıncı basım, çıkış tarihi, orijinal adı vs...) sonra kitabı okumaya başlarım. Bu da 3-5 saat sürer. Yerimden kalktığımda her tarafım uyuşmuş olur.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı tubisko

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 08 Temmuz 2011, 10:31:28 »
bilgisayarın karşısında, müzik dinleyerek.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #148 : 08 Temmuz 2011, 10:53:43 »
Bu aralar sadece otobüs ve metroda işe gidip gelirken okuyabiliyorum. Sarsıntının sorun olacağını düşünüyordum ama olmadı. Onun yerine etrafımdaki insanların önce kitabın adına şöyle bir bakıp (Mezarlık Kitabı, Fırtına Büyücüsü vb) sonra da yüzüme korku, hayret ya da şaşkınlık dolu bir ifade ile bakakalmalarına, ardından da yanımdan ufak ufak uzaklaşmalarına şahit oluyorum :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 08 Temmuz 2011, 12:52:18 »
otobüs, tren, jip, bip.