Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #45 : 31 Ekim 2008, 16:09:43 »
Alıntı
O zaman bende deliyim  Daha çok sayfayı 1 günde okuyabiliyorum
Desene aynı kafadanız ama o 2 günde okuduğum kitabı okuduğumda kafam dağınıktı ben 1 günde 600 sayfa okuduğumu hatırlıyom :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Putaneska

« Yanıtla #46 : 26 Ocak 2009, 21:33:08 »
Genelde canım yatağımı tercih ederim kitap okurken, birde elime bi içecek yada atıştırmalık falan aldıysam ohh keyifler iyi...  :D Elime aldığım kitabı bitirmeden çok nadir bıraktığımdan kitap yatakta epeyce yıpranır ama olsun, gıcır gıcır durunca sempati duyamıyorum zaten kitaba... Kitap dediğin az eskimiş olur  ;D  :)

Çevrimdışı laklak luna

• **
  • 142
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 31 Ocak 2009, 19:47:18 »
benim bi köşem var ;D
büyük gömüldüğüm bi koltuğum var oraya oturur ayakarımı da dolabıma dikerim acaip bi pozisyonda okurum canım sıklıdı m ıda y adüzleşrm ya da havada tutarım ayaklarımı deişik şekillerde ;D ya da yatmadan önceyse yatağım duvara dayalıdır bi de büyük yastıım vardır ona yaslanırım normal yastık ta kolumun altındadır kısaca kebap eheheheh ;D ;D

I'm Usagi Tsukino, 16 years old,
in the first year of high school.
I'm a bit rash and a crybaby but,
I'm actually an agent of love and justice,
Pretty Sailor Soldier,
Sailor Moon.

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 07 Şubat 2009, 12:09:01 »
Neresi olduğu farketmez =) Kitaba kendimi kaptırmış olmam yeterli sonra her yerde okuyabilirim =)
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #49 : 08 Nisan 2009, 15:28:08 »
Kitabı seçmeden alırım. Kitap bana rafda "Gel Canina. Oku beni. Beraber uzak limanlara yelken açalım" diyorsa alırım rafdan, parasını öder eve giderim. Bilgisayarımın karşısında ki koltuğuma otururum. Günün en az 7 saati burada oturduğumdan altık koltuğun minderi bütün vücut hatlarımın şeklini almış olduğundan evdeki en rahat yerdir. Ve koltuktur, sandalye değildir.

Kitabı çantamdan çıkarırım. Kitabı fazla açmadan okurum. 90 dereceden fazla açmam kitabı. Ve Ryuzaki telefonu nasıl tutarsa bende kitabı öyle tutarım genelde. Bazende baş parmağımı kitabın arasına sokmak suretiye sayfanın açık durmasını sağlarım ama genede 90 dereceden fazla açılmaz kitap. Yoksa arkasında beyaz beyaz çatlaklar oluşur. Evet bu konuda çok takıntılı bir insanım. Bütün kitaplarım, kitapçıdan aldığım gibi durur hiç bir zarar gelmemiştir hiç birine.

O yüzden arkadaşlarımada vermem kitapları, kendim okurum sadece.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #50 : 08 Nisan 2009, 20:52:49 »
Kitabı çantamdan çıkarırım. Kitabı fazla açmadan okurum. 90 dereceden fazla açmam kitabı. Ve Ryuzaki telefonu nasıl tutarsa bende kitabı öyle tutarım genelde. Bazende baş parmağımı kitabın arasına sokmak suretiye sayfanın açık durmasını sağlarım ama genede 90 dereceden fazla açılmaz kitap. Yoksa arkasında beyaz beyaz çatlaklar oluşur. Evet bu konuda çok takıntılı bir insanım. Bütün kitaplarım, kitapçıdan aldığım gibi durur hiç bir zarar gelmemiştir hiç birine.

İşte olay budur yahu! Fazla açınca cilt yerleri kırılmış gibi oluyor, çok üzülüyorum. Hele kitabı ikiye kıvırıp okuyanlara hiç anlam veremiyorum. Bildiğiniz katliyam...

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #51 : 08 Nisan 2009, 21:15:59 »
Arkabahçe yayınlar 150 dereceye kadar açılabiliyor ama diğer yayınlarda iş yok. :D Hele Adam yayınevinden İlahi Komedya'yı bitirdim bugün, açamıyorsun bile kitabı. Böyle kapağı kaldırıp aradan bakmak gerekiyor xD.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 10 Nisan 2009, 16:31:25 »
Oğlak yayınevinden İlahi Komedya'yı sipariş vermiştim getirmiş. O da aynı şekilde merak etme. Kitap kalın, ama boyu küçük doğal olarak açmakta baya zorlanıyorsunuz :D
try again fail again fail better

« Yanıtla #53 : 10 Nisan 2009, 16:56:49 »
baba koltugu olarak tabir edilen koltuklar vardır ya, işte o koltukta oturarak okurum yanımda bir sehpa vardır ve nescafe 3ü1 arada tüketirim ama artık bol kahvelisini tercih ediyorum. 3ü1 arada olmasının sebebi pratik olması.
ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'lyeh wagh'nagl fhtagn

Çevrimdışı Bin-Jip

• *
  • 37
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 05 Mayıs 2009, 11:21:21 »

Aynen. Ama ben veririm arkadaşlarıma kitaplarımı. Geri geldiğinde kitabımın ne hale geldiğine üzülürüm. Diyemem de birşey.. öyle üzülürüm..buruşmuş yerlerini düzeltirim, silerim filan...bu ne sevgidir ya  :D :D

Ben yatağıma bağdaş kurarak oturur kitabımı elime alır, kitabı sevme oranıma göre saatlerce de okuyabilirim.

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 05 Mayıs 2009, 17:14:41 »
evde kitap okuyamıyorum bunu keşf ettim nargile içmeye gidiyorum.Nargilemi alıp içe içe okuyorum arada birkaç tane kahve gelip gidiyo kitap eve geldiğinde mükemmel bir kokuya bürünmüş oluyo
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 05 Mayıs 2009, 21:29:49 »
evde kitap okuyamıyorum bunu keşf ettim nargile içmeye gidiyorum.Nargilemi alıp içe içe okuyorum arada birkaç tane kahve gelip gidiyo kitap eve geldiğinde mükemmel bir kokuya bürünmüş oluyo

denemiştim ben de ama sadece bi kerecik.. cafe sakinse güzel gider gerçekten :D
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı darkguardian

• **
  • 183
  • Rom: 6
  • tırı vırı yapmaya gerek yok dimi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Mayıs 2009, 21:53:27 »
denemiştim ben de ama sadece bi kerecik.. cafe sakinse güzel gider gerçekten :D
adama televizyonu kapattırıyodum eskiden artık alie mekanına oturtturuyo beni tek başıma rahat rahat içiyorum
вєLuм ηaм aямσηтh, ηaм aямσηтh ωićтσяia
σηє daяк aFтєяησσηLiкє a Shadσw i FLєwтhяσuqh тhє яaiη тhaт FєLL Sićк wiтh Laмєηт
тσ тhiS hσuSє σF iηćєSт
Fσя whєη wє uηdяєSSєd вLaSphємiєS aqaiηSт ωєηuS wєяє яєηт тhσuqh a SiSтєя яємσωєd hєя whiтє вσdγ appяσωєd
тhє paяadє σF мγ hєaωєηLγ quєSтSγєт, aLL тσηquєS aяє ησт тяuє Sσмє aяє Fσякєd σя aSкєw Liкє aη uηćiωiL Sєяpєηт'S aт вєSт Fσя σuSтєd Fяσм єdєη i FauSтєd aLL яєaSση hσσк iη мσuтh Liкє Saiηт pєтєя paη тσ hauηт Faiяγ qяσωєS
aηd hσт ωiяqiη ćσωєS whєяє iη тhє pяσмiSćuσuS Swaм
i єLєćтєd LσωєяS aηd яєjєćтєd σтhєяS мaтhiSтяiSSєS тhaт dση'т qiωє a daмη

вuт Fσя тhσSє тhaт SтiLL dσ
мγ dєєp iηтєяєSт qяєw
тhє яiSє σF тhє тяuє pєηтaqяaм!

Blackthron Society

Fullmoon

« Yanıtla #58 : 06 Haziran 2009, 21:24:54 »
Masamda, yatakta, yorganın altında telefonumun ışığıyla... Aslında onlarca şekilde okuyabilirim yahu. :)
Aynen, aynen. Özellikle de yorganın altında ve telefon ışığıyla. Tabii yazın çok sinir bozucu oluyor, sıcaktan bunalıyorum.
Kitabı her yer de okuyabilirim ama kitabı çok beğenmişsem. Eğer dikkatimi vermişsem hiçbir şeyi duymadan görmeden o kitapla bir olurum. Her şeyi unuturum, sadece kitapta yaşanan olaylar vardır. O yüzden ortamın nasıl olduğu kendi hareketlerimin pek farkında değilimdir. Kitabı ben yaşarmışçasına okuduğumdan kitapla paralel olarak tepkilerim çok sesli bir şekilde olabiliyor ve etrafımdaki insanlar rahatsız edebiliyorum:D
Eskiden kitap okurken sürekli bir şeyler atıştırırdım, alışkanlık olmuştu; kitabı elime aldığımda acıkıyordum. Ama kitaplarıma zarar verdiğinden(bknz: kitabın arasında kırıntılar, çikolata izleri vs vs.) bu duruma son verdim. Şu anda asla ama asla elimde kitap varken yemek yemiyorum.
Kitabı ilk elime aldığımda önce bir kapağını incelerim, komik olacak ama rafa koyup diğer kitaplarım arasında nasıl duruğuna bakarım, seriyse eğer yanyana dizerim onları. Sonrada nasıl rahat ediyorsam öyle okurum. Geceleri hariç:) Bir de takıntım vardır eğer kitap aldığımda fiş veriyorlarsa onuda saklarım, garip biliyorum ama o fiş benim kitabı ne zaman aldığımı gösterdiği için... 

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #59 : 07 Haziran 2009, 14:55:32 »

Kitabı ilk elime aldığımda önce bir kapağını incelerim, komik olacak ama rafa koyup diğer kitaplarım arasında nasıl duruğuna bakarım, seriyse eğer yanyana dizerim onları.

Ben kronolojik sıraya göre diziyorum, mesela "Ejderha Mızrağı" tarzı seri kitapları. :D Bazıları aynı dönemde, ama asıl olaydan farklı yerlerde geçtiğinde çıldırıyordum. Üçlemelerin arasına koysam seri bozulacak, üçlemenin dışına koysam tarihi uymayacak. (Bakınız Cüce Derinlikleri Ejderhaları)

Ama kitaplarımı dizmek benim için ayrı bir hobidir.  :D