Kayıt Ol

Kitabı Nasıl Okursunuz?

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nasıl kitap okursunuz?
« Yanıtla #60 : 07 Haziran 2009, 15:14:08 »
aldığım kitabın önce kapağını incelerim.sonra bölüm isimlerine bakarım.son sayfalarına göz gezdiririm.en sonunda da evin herhangi bir köşesine kıvrılır kitabın kendi dünyasının içine kendimi bırakırım  :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Fullmoon

« Yanıtla #61 : 07 Haziran 2009, 17:08:48 »

Ama kitaplarımı dizmek benim için ayrı bir hobidir.  :D
Ya onların tozunu almak bile ayrı bir zevk.

Çevrimdışı hilal beder

• *
  • 16
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 09 Haziran 2009, 09:43:21 »
önce kitapçıya girerim. o arlar ilgimi çekmiş olaylar hakkındaki bütn kitapların önce arkalarınıokurum, sonra kitabı açıp ilk cümlesini, sonra sonunu açıp son cümlesini okurum,  kitapçıda bir kitap önsözü okuma faslına kadar elimde kalmışsa o kısmı da başarı ile geçmişse yazarın adını ve kitabın ismini alıp saafların yolunu tutarım:) aynı kitap orda yarı fiyatına.

sonra eve geliip güzelce yemek yedikten sonraaa kitap koltuğuma oturup başlarım okumaya.genelde 1 geceliktir kitapların bendeki ömrü. ama kitaplığıma koymaya layık gördüysem ilerki zamnlarda birdaha birdaha okurum. haa tabi gelenlde bu yaz sezonu içindir. kışın okuldan ve işden ve projelerden kitap keyfi vaktimolmadığı için heeep yollarda kitap okumak zorunda kalıyorum:) özellikle kışn çok beğendiğim kitapları yazın yeniden okurum:)

Çevrimdışı iN Flames *

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 03 Ağustos 2009, 19:34:31 »
Yapılan yorumlardan önemLidir benim için. Almaya gitmeden yorumları, tanıtım yazını vs. araştırır, geneLde kocaman bir listeyle giderim kitapçıya.
Ama planda olmayan bir giriş olursa kitapçıya ismine bakarım önce, öyle saçmasapan isimLi birşey almam :dl
Sonra arka kapağına yani tanıtım yazısına bakarım, ilgimi çeken, sıkıcı olmayan birşeyse anneme görünmeden direk kasaya xD

~
Okurkende geneLde gündüz, bilgisayarın başından kalkamadığımdan dolayı yatarım yatağa gecenin bir vakti, küçük bir gece lambasıyla sabaha kadar okurumm.
Bilgisayardan kalktığımda da açarımm OneRepubLic gibi grupların şarkılarını yaniisakin, dinlendirici şarkıları, uzanırıım koltuğa.
iLLe uzanıcam ben yaniii :gh

OkuL açık oLduğunda da, geneLLikLe türkçe dersinde ve serviste, gelirken okurum (:
Bill: I am not Eric.
Jessica: You are soooo not Eric.

wamqirella

« Yanıtla #64 : 07 Ağustos 2009, 18:00:43 »
sabah aksam okulda veya otobuste hıc degısmez benım ıcın tam bır manyak gıbı okurum kıtabı actıgım ılk andan ıtıbaren ben dunyadan kopmusumdur yolda yururken bıle okurum ama evde basladıysam o kıtap bıtene kadar yemek yemem uyumam yerımden kalkmam kac sayfa oldugu onemlı degıl sabahın 5 i olur 6 sı olur ve ben kıtabı bıtırıp yuzumde bı tebessumle uykuya dalarım :) cok hos oluyooo

malkavian

« Yanıtla #65 : 09 Ağustos 2009, 23:16:16 »
Kitap ilgimi çekiyorsa eğer normal okuma hızımdan daha düşük hızda okurum. Kitabın en can alıcı yerlerinde gereksiz betimlemelere giren yazarlara gıcık olurum ama neyseki bir saniyede gereksiz betimlemeleri atlama yetisine sahibim de o kısımları geçebiliyorum. Genelde gece yatmadan önce okurum her kitabımı ve uykum gelene kadar okurum. gecede 5-6 rüya gören bir insan olduğum için genelde kitap ile ilgili rüya da görürüm ve bu oldukça hoşuma gider.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #66 : 09 Ağustos 2009, 23:20:40 »
Genelde kitaplarımı okula giderken okuyorum.
Yanımda, çantamdan hiç çıkartmıyorum. Birini beklemem gerektiğinde, kendimle başbaşa kalmak istediğimde imdadıma yetişiyor hemen.
Eğer çok sürükleyici bulursam da kitabı yatmadan önce 1 saat okuyorum.
Dorian Gray öyle olmuştu mesela benim için. Okumadığım her dakika işkence gibi geliyordu bana. Sanki devamını öğrenmek istediğim bir film ben olmadan oynuyormuş da onu kaçırıyormuşum gibi hissediyordum. Kitap çok ayrı bir dünya ya..Ve okuduğum kitabın her bitişi ayrı bir vedalaşma ayrı bir boşluk.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Asfaloth

• **
  • 161
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 09 Ağustos 2009, 23:48:01 »
sabah aksam okulda veya otobuste hıc degısmez benım ıcın tam bır manyak gıbı okurum kıtabı actıgım ılk andan ıtıbaren ben dunyadan kopmusumdur yolda yururken bıle okurum ama evde basladıysam o kıtap bıtene kadar yemek yemem uyumam yerımden kalkmam kac sayfa oldugu onemlı degıl sabahın 5 i olur 6 sı olur ve ben kıtabı bıtırıp yuzumde bı tebessumle uykuya dalarım :) cok hos oluyooo

yolda yurumek ve tebessum kismini cikartirsak benim tarzimin aynisi :)
I'm not bad. I'm just drawn that way

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 10 Ağustos 2009, 13:59:24 »
Midem bulanana kadar otobüste ve arabada, sıkıcı misafirliklerde, kimseyle iletişim kurmak istemediğimde ve de gerçekten sıkıcı bir sohbetin ortasında bulursam kendimi hemen çantamdan çıkarırım kitabı ve dış dünyayla bağlantımı keserim. Eğer kitap çok sarmışsa bitene kadar elimden bırakamam. Hatta yarın sınavım bile olmuş olsa düşük not almayı göze alarak (gerçi sınav anında vicdan azabından meydana gelen büyük bir mide ağrısına sebep oluyor) son yazısına gelene dek okurum.

Çevrimdışı Gezgin

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 28 Ağustos 2009, 15:43:00 »
genel itibariyle uzanarak kitap okurum kitap seçmeden önce iyi bir incelemeye alırım kitap okurken hiç birşey yapamam çünkü herhangi birşeyin beni ktaptan alıkoymasına çok sinirlrniyorum (kardeşim dahil) :D

Çevrimdışı ...Allen C.P...

• **
  • 137
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 31 Ağustos 2009, 22:06:44 »
Şahsen her türlü şekil ve ortamda kitap okuyabilirim.Ama yatarak yada uzanarak okuyamıorum boynum ağrıo..Yazı yazar gibi okumayı tercih ediorum:D
...İmza ve avatarlarım bana aittir!(Kesinlikle almayınız!)

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 01 Eylül 2009, 18:19:30 »
Kitap alma faslım oldukça sıkıcı ve bir o kadar zordur.İlk önce kitapçıya gitmeden netten bir kitap veya seri seçerim; ona ait yorumları kapak resimlerine filmi varsa filmine en sonda maliyetine bakarım :) .Sonra en yakın zaman da BKM'nin yolunu tutarım .İşin en son kısmı annemi ikna etmektir bunu da başardıysam değme keyfime. Kitapçıdan çıkar çıkmaz okumaya başlarım. Sonrada kitap bitene kadar okurum. Annem yemeğe çağırır, ben ve kitabım annemin yanına gidip zavallı kadının sinirlerini zıplatırız. Yemeği (yapmak zor olsa da) kısa tutar okumaya devam ederim.

Nerede  okuduğum zerre kadar önemli değildir. Yatakta, masada, koltukta,sandalyede... Ama en büyük zevkim banyoda kitap okumaktır :P Kitabımı elbisenin içine saklayarak banyoya girerim ve en az 1 saat içeride dururum birisi gelip kapıyı tekmeleyince kitabı banyoya saklayarak aile bireylerine görünmeden çıkarım. Arkadaşlarım yakında çarpılacağımdan endişeleniyorlar :P Bu banyo merakım yüzünden geçen ay annem zorunlu haller dışında banyoya girmemi yasakladı en fazla yarım saat durabiliyorum ve girişte kontrole uğruyorum. Bu yüzden son zamanlarda yatakla kalorifer arasındaki dar boşluğa sıkışarak okuyorum.Ama ne olursa olsun en önemlisi okumak benim için...

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 02 Eylül 2009, 15:01:32 »
Kitap alma faslım oldukça sıkıcı ve bir o kadar zordur.İlk önce kitapçıya gitmeden netten bir kitap veya seri seçerim; ona ait yorumları kapak resimlerine filmi varsa filmine en sonda maliyetine bakarım :) .Sonra en yakın zaman da BKM'nin yolunu tutarım .İşin en son kısmı annemi ikna etmektir bunu da başardıysam değme keyfime. Kitapçıdan çıkar çıkmaz okumaya başlarım. Sonrada kitap bitene kadar okurum. Annem yemeğe çağırır, ben ve kitabım annemin yanına gidip zavallı kadının sinirlerini zıplatırız. Yemeği (yapmak zor olsa da) kısa tutar okumaya devam ederim.

Nerede  okuduğum zerre kadar önemli değildir. Yatakta, masada, koltukta,sandalyede... Ama en büyük zevkim banyoda kitap okumaktır :P Kitabımı elbisenin içine saklayarak banyoya girerim ve en az 1 saat içeride dururum birisi gelip kapıyı tekmeleyince kitabı banyoya saklayarak aile bireylerine görünmeden çıkarım. Arkadaşlarım yakında çarpılacağımdan endişeleniyorlar :P Bu banyo merakım yüzünden geçen ay annem zorunlu haller dışında banyoya girmemi yasakladı en fazla yarım saat durabiliyorum ve girişte kontrole uğruyorum. Bu yüzden son zamanlarda yatakla kalorifer arasındaki dar boşluğa sıkışarak okuyorum.Ama ne olursa olsun en önemlisi okumak benim için...

Uzun süre kitap okumana neden bu kadar tepki gösteriyorlarki bazı aileler olur çocukları kitap okusun diye ellerinden gelen herşeyi yapar seninkiler tam tersi yani aslında tam olarak tam tersi değil =P neyse ailenin karşı çıkması hoş birşey değil .. :/

Banada annem tepki gösterir esasında bazen abartıp çılgınca okuduğumda yeter biraz dinlen gözlerin bozulcak der ama inat okumaya devam ederim ;D

Çevrimdışı Matilda

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 03 Eylül 2009, 00:09:39 »
şekil olarak fark etmez çok ama tek başıma evde kalıp kimse rahatsız etmese mutlu olurum tabi ki uzak bir ihtimal=)okulda sıra altından çok okurum,kndimi durdurmaya çalışsamda kitabı elime aldığım zaman bitiririm,hayır olay kopmuyor iyi oluyor ama ne acelen var diyende oluyor,yemek içmek gereksiz geliyor ayakta kalıyım diye meyve suyu içiyorum hem susuzluk için hem vitamin pratik ha =)

Çevrimdışı segraron

• **
  • 152
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 03 Eylül 2009, 20:08:53 »
Ben kitabı heryerde okurum. Ama geceleri okurken sızıyorum ve nerede kaldığım belli olmuyor. Çok sinir bozucu oluyor bu.
En koyu beyaz