Kayıt Ol

L O S T

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: L O S T
« Yanıtla #195 : 13 Mayıs 2010, 22:28:59 »
Spoiler: Göster
 Hala iyi kötü tartışmayalım bence. Klasik mantıkla eleştiriyoruz. Açıkça söylediler, iyi veya kötü yok. Varsa eğer Smokey Jacob'ın kardeşi değil bambaşka bir şey. Sanırım onu söylemeye çalıştılar. Ama Jacop'ın kardeşi kötü veya iyi değil kesinlikle. Jacob da öyle.

O senaryolar doğru değildir muhtemelen. Deus ex Machine kurtarmaz Lostu.
try again fail again fail better

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #196 : 14 Mayıs 2010, 03:28:10 »
Valla kim ne derse desin Lost tam gazla ve mükemmel bir başarıyla gidiyor, aklımdaki her soruyu cevaplaması ya da cevapların beni tatmin etmesi falan önemli değil, gerçek hayatta da birçok soru cevaplanmaz, birçoğu da bizi tatmin etmez. Bu diziye de gerçek hayata bağlandığım gibi hatta daha fazlasıyla bağlandığımdan soruların cevaplanmasıyla alakalı pek bir şey umrumda değil. Sonunda rüya çıksa da önemli değil, buraya kadar izledik, hep zevk aldım, merak ettik, sevindik, üzüldük, heyecanlandık falan, benim gözümde tüm bu artıları bir iki tane eksi yok edemez.

• **
  • 139
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 15 Mayıs 2010, 00:41:37 »
Şu adamın adını Jacob diye yazalım da doğru olsun =)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #198 : 16 Mayıs 2010, 23:44:43 »
Evangeline'in yaptıının spoiler olduğunu sanmıyorum.
Dava açarlar ona... Kaldı ki öyle bir son olursa yapımcı ve senaristleri öldürürler.

Ve yöneticinin uyarısıyla, Spoiler ibaresi kullanıyoruz =)

Bu bölümde üç ana karakter öldü. Herkes çok güzel bir bölüm olduğundan falan bahsediyor. Bence kötü bir bölümdü. Hiçbir şey öğrenemedik. Bir düşünün, bu bölümde zaten elimizde olmayan ne gördük? Hep bildiğimiz şeyler...

Böyle bir bölüm yapıp üç tane karakter harcayacaklarına, Dharma'nın olayını en azından bir bölümde anlatsalardı. Geri dönmeyecekler o hikayeye... Öyle kalacağız, öğrendiğimizle... Senaristlerin yaptığı gerçekten hoş değil. Tamam, belki kimse kafamıza bu diziyi izlememiz için silah dayamadı ama yani, adada neler döndüğünü öğrenmeye hiç mi hakkımız yok?

Hala diyorlar ki, "her şeyi cevaplayamayız, cevapladığımız her soru sizi daha fazlasına götürecektir.". Ya, madem cevaplayamayacaktınız, ne halt etmeye "her şeyi bilimsel şekilde açıklayacağız." dediniz ki? Kendiniz dediniz bunu. Yalan mı? Biri size zorla bu cümleyi mi söyletti? Hayır! Daha çok rating alacaktınız böylece. İnsanlar bu ilginçliklerin bilimsel nedenini öğrenmek için ölüyordu çünkü. Paralar da sizin cebe tabi.

Adamlar aslında çok zeki, 5 yıl boyunca sen kafandan sallayabileceğin kadar şey salla, cebi doldur, sonra da "aman yok cevaplayamam" de. Oh, ne ala memleket... Bizim orda bu tip insanlar için bir şey derler ama burada söylenecek şey değil.

Uzun lafın kısası, dayandım Lost çok dayandım. Yeni sezon başladığından beri gerçekten elle tutulur bir şeyler vereceğine inandım. Ama yok... Bir gıdım ilerleyemiyoruz. Umarım kalan bölümlerde bu laflarımı bana yedirirsin. Yoksa, bırak Sun+Jin+Sayid üçlüsünü aynı anda öldürmeyi, adayı yok etsen umurumda olmaz. Ah pardon, onu da yapmıştın değil mi? Koskoca adayı ortadan kaybetmiştin. Hala neyle uğraşıyorum ki ben. İki yıl önceden belliymiş, bir b.k yapamayacakları.

Nefretimi kustum rahatladım.

Buna kesinlikle katılıyorum. İzlediğimiz diğer sezonlar boyunca "Her şeye cevap alacaksınız." diye bas bas bağırmasını biliyorlardı.. Gelmişiz son 3 bölüme.. "Herşeyi de cevaplayamayız" diyorlar.. Ahahah alınan bir malın defolu bozuk çıkması gibi bir durum bu. Ayrıca olayın peygamberliğe bağlanmasına da şaşırmadım.. Çok olası bir durumdu...Jacob ve Esseu sendromu diyorlar... Bilemiyorum.

Bölümün güzelliğine gelirsek.. 3 tane 6 sezonluk ana karakteri 5 dakikada harcadılar. Hem de bölüm içerisinde hiç bir cevap vermeden... Bu mudur aksiyon yahu?

Bence Lost'a yakışmayan bir durum.

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 16 Mayıs 2010, 23:50:18 »
Losta yakışmıyor diyorsunuz da, Lostun 6 sezondur yaptığı şey bu. Bol soru, az cevap. 2. Sezonun sonundan itibaren anlamıştım her şeyi cevaplayamayacaklarını. :) Soruların büyük bir kısmını unuttuklarına bile eminim hatta.
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 16 Mayıs 2010, 23:54:48 »
Mesele soruları cevaplamak değil zaten. Soruların bir çoğunu biz çıkaracağız orası belli. O acayip bir şey değil. Sonu rüyaya bağlarlarsa yakışmaz diyoruz.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #201 : 16 Mayıs 2010, 23:56:46 »
Mesele soruları cevaplamak değil zaten. Soruların bir çoğunu biz çıkaracağız orası belli. O acayip bir şey değil. Sonu rüyaya bağlarlarsa yakışmaz diyoruz.

E rüyaya bağlanma kısmının yakışmadığına ben de hem fikirim zaten?
Mesela soruların cevapsız kalması değil ki?
En azından benim mesajda anlatmak istediğim o değil.
Benim mesajda anlatmak istediğim adamların ticaretadamı gibi ağız çevirmeleri.

Losta yakışmıyor diyorsunuz da, Lostun 6 sezondur yaptığı şey bu. Bol soru, az cevap. 2. Sezonun sonundan itibaren anlamıştım her şeyi cevaplayamayacaklarını. :) Soruların büyük bir kısmını unuttuklarına bile eminim hatta.

Ben öyle düşünmüyorum.
3.4. ve 5. sezon gayet de kaliteliydi.
Kaliteli olamsa bu kadar kitleyi arkasından sürüklemezdi.
Ama 6. sezonun sonlarına doğru yapımcılar ukalalşıp resmen takipçi kitleye burun kıvırmaya başladılar.
Oysa 5. sezon sonuna kadar aman efendim paşam efendim ayaklarındaydılar. :P

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 17 Mayıs 2010, 00:03:07 »
Ben öyle düşünmüyorum.
3.4. ve 5. sezon gayet de kaliteliydi.
Kaliteli olamsa bu kadar kitleyi arkasından sürüklemezdi.
Ama 6. sezonun sonlarına doğru yapımcılar ukalalşıp resmen takipçi kitleye burun kıvırmaya başladılar.
Oysa 5. sezon sonuna kadar aman efendim paşam efendim ayaklarındaydılar. :P

Kalitesiz dediğimi hatırlamıyorum. Dediğim şeyin kaliteyle alakası olduğunu da sanmıyorum.. :)
#rekt

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #203 : 17 Mayıs 2010, 00:11:10 »
Ben de kaliteli dediğinin altını çizdiğimi sanmıyorum. :P
Söylemiş olduğun "yakışmamanın" 2. sezondan itibaren olmadığını, benim için diğer sezonaların da en az ilk sezonlar kadar kaliteli olduğunu vurguluyorum. :P

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 17 Mayıs 2010, 00:14:39 »
Ben de kaliteli dediğinin altını çizdiğimi sanmıyorum. :P
Söylemiş olduğun "yakışmamanın" 2. sezondan itibaren olmadığını, benim için diğer sezonaların da en az ilk sezonlar kadar kaliteli olduğunu vurguluyorum. :P

Hayır ters anlamışsın. Yakışmamak diye bir şey yok diyorum ben. 1. sezonda ne beklediysek 6. sezonda da onu beklemeliyiz. Herkes 6. sezonda farklı şeyler bekliyordu -ki 2. sezonun sonunda anladığım kadarıyla, Lost bu değildi ve hiç olmayacaktı. Bu olmadığını 2. sezonda anladım sadece. Yakışmadı demiyorum yani.
#rekt

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #205 : 17 Mayıs 2010, 00:20:31 »
Hayır ters anlamışsın. Yakışmamak diye bir şey yok diyorum ben. 1. sezonda ne beklediysek 6. sezonda da onu beklemeliyiz. Herkes 6. sezonda farklı şeyler bekliyordu -ki 2. sezonun sonunda anladığım kadarıyla, Lost bu değildi ve hiç olmayacaktı. Bu olmadığını 2. sezonda anladım sadece. Yakışmadı demiyorum yani.

Bence ben ters anlamıyorum, sen beni anlamak istemiyorsun :P

Benim derdimin beklenti olamdığını vurguluyorum ben de.
Ben burada 3 mesajdır yapımcıların ağızlarını değiştirmelerinin düşünceme ters olduğunu açıklıyorum ha ama şu var ki kişisel görüşüm olarak LOST 6. sezonu hariç 5 sezonda gerçekten bir çok şeye sonradan kendi içerisinde açıklama getiren bir döngüye sahipti.. Ama bu döngünün başarısını 6. sezonda uygulayamadı. Benim için 1. sezon ile 6. sezon aynı değil. Olayların zincirlemesi ve açıklama yöntemleri çok daha farklıydı diğer sezonların..

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları kitabına bezeyecek bu sezon. Ben diyeyim. :P

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 17 Mayıs 2010, 08:28:23 »
Tartışmayı bitirmek açısından konuyu değiştireyim =)

Evangeline Lilly'nin (Kate) katıldığı o şovda kesinlikle sonu ağızdan kaçırması gibi bir durum yok. Videoyu izledim ve İngilizce'min haberin yansıtıldığı şekilde olmadığını anlayacak kadar iyi olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle videoyu vereyim:

http://www.youtube.com/watch?v=DAVOXMgF_uc (Bu, haberlere çıkan kısmı içeren bölüm)

Tam hali de burada:

http://www.youtube.com/watch?v=N8I57sNSX7o

Şimdi de olayı açıklayayım (Özet geçeceğim mümkün olduğunca):

Önce David Letterman Sopranos dizisinden bahseder. Der ki "Sopranos'ta insanlar birbirlerine bakar ve ekran kararır. İnsanlar da şaşırırlar. Böyle mi bitecekti diye? Ama ben takmadım. Bozulmadım. Peki Lost'un sonu nasıl olacak?"

Evangeline Lily, "Sopranos'un finali, Lost'un diğer bölümlerinin sonuna benziyor (gülüşmeler). Final bölüm, Lost'un geleneklerine bağlı kalacak. Şovu güzel bir şekilde yansıtıyor."

Sonra o büyük haberin yaşandığı ana gelelim:

David Letterman diyor ki, "Tüm bu garipliklerin ve soruların cevaplanmasının tek yolu, finalde bir adamın uyanıp 'Görüp görebileceğim en garip rüyayı gördüm.' demesidir. Gerçekten, tatmin edici tek son bu."

Evangeline Lily diyor ki, "Rüya çıkmasını mı umuyorsun? Kuzey Amerika'da en hayal gücünden yoksun kişi sensin. Eğer mantıklı açıklamalar bekliyorsan bloglara bak. Milyonlarca insan orada güzel teoriler yazmış."

DL: "Peki kimse büyük resmi görebilmiş mi?"

EL: "Bilmiyorum. Bloglara hiç bakmadım." (gülüşmeler)

DL: "Ne olduğunu anlat bana!" (Finalde)

EL: "Pekala. Şöyle oluyor: Jack ormanda koşarken, birden uykuya dalar. Uyanınca "görüp görebileceğim en garip rüyayı gördüm." der."

DL: "Benimle dalga geçtiğini biliyorum."

EL: "Seninle asla dalga geçmem. Dalga geçilmek için çok yakışıklısın."

Yani olay sadece bir şakadan ibaret. Tüm sorun muhteşem basınımızın olayı abartması.

Ayrıca uzun olan videoyu koymamın tek sebebi, İngilizcesi iyi olanların Evangeline Lilly'nin aslında ne kadar komik bir kadın olduğunu görebilmeleri içindir.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #207 : 17 Mayıs 2010, 13:23:01 »
Bu bir espri olmasa Lilly'ye LOST boyunca verilen paranın 2 katı kendisinden yasal yollarla alınırdı.
Ha ama ciddi anlamdaki spoilerlar gerçekten internette geziyor..
Bir kaçını okumuştum.. Ki Özgür de bilir.. :P
Evet Özgür, okuduklarım gerçekten spoilermış. :D

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 17 Mayıs 2010, 15:13:34 »
İki hafta sonra bitiyor zati, artık senarist gelip bana herşeyi söylese de bir şey farketmez.  :P

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 17 Mayıs 2010, 19:32:05 »
Haftaya bugün Lost bitmiş olacak.

Türkiye'de bu çarşamba sabahı yeni bölümü internete düşecek.

Haftaya pazartesi sabahı da 2,5 bölüm uzunluğundaki final yayınlanacak. Aslında 3,5 bölüm kaldı ama bir hafta içinde yayınlanacak.