Kayıt Ol

Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik Edebiyat'a nasıl başladınız?
« Yanıtla #60 : 12 Temmuz 2012, 15:11:23 »
Gariptir ama 3 yıl önce Yüzüklerin EFendisi-Yüzük KArdeşliği ile başladım :)

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 12 Temmuz 2012, 15:36:28 »
Fantastik Edebiyattan önce FRP oynamaya başlamıştım ve o kadar yoğun bir şekilde oynuyorduk ki başka şeylerin (kitap gibi) varlığından haberdar olma şansım dahi yoktu (Tabii Oyun Kitapları ve El Kitapları haricinde).

FRP grubumun lise yıllarında birbirinden uzaklaşmasıyla başka çözümler aramaya başladım. İlk olarak karşıma çıkan Ejderha Mızrağı Destanı 1. kitabıydı. Kitabı görür görmez aldım ve yanlış hatırlamıyorsam 1 yada 2 gün içinde okuyup bitirmiştim. Kendisi okuduğum ilk kitaptır ve bittiği zaman nasıl biter şimdi ne yapacağım diye hüngür hüngür ağlamıştım :) Yalnız kitabın sonunda sanki hiçbir şey bitmemiş gibi hissetmemden dolayı biraz araştırma yaparak konu ile ilgili yazılmış milyon tane daha kitap olduğunu öğrenip havalara uçmuştum. Tek sorun çevrilmelerini beklemekti :)

O dönemler şimdi adı çokta karşıma çıkmayan 6.45, Arkabahçe gibi yayın evleri de benimle aynı duyguları paylaşıyor olsalar gerek ki yavaş yavaş kitaplarda çıkmaya başlıyordu :)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 11 Ağustos 2012, 01:56:08 »
Doğru düzgün üçüncü sınıfta kitap okumaya başladım, okuduğum ilk fantastik kitap Peter Pan idi. Dördüncü sınıf gibi Hobbit'i okuduğumu hatırlıyorum. Ardından etkilenerek öyküler yazmaya başlamıştım.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Eylül 2012, 14:09:08 »
Herkes gibi benim serüvenimde Hp ile başladı.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Eylül 2012, 14:28:12 »
Miras Döngüsü ile başladım resmi olarak. Ama benim için asıl başlangıç Drizzt ileoldu :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 21 Ağustos 2016, 02:25:03 »
Okuduğum amatör fantazya türü hikayeleri saymazsak, ben en son Jean-Christophe Grangé'nin Taş Meclisi'ni okuyordum ve aşırı beğenmiştim. Fantastik bir finali vardır her ne kadar polisiye gibi gözükse de sonra sanırım bir yerden elime Majestelerinin Ejderhası geldi ve emin olmamakla beraber onunla başladığımı düşünüyorum. Yani önceleri bir kaç şey okumuştum -Narnia ve HP'den birer kitap ve birkaç şey daha - ama tam anlamıyla başlangıcım güzel ejderhalı tarihi bir fantazya ile oldu.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 21 Ağustos 2016, 10:23:17 »
Ağabeyim başka şehre okumaya gidince kitapları bana kalmıştı. Onların arasından Hobbit'i okuyarak başladım. Arada fantazya yine okurum ama genelde daha farklı türlerde okuyorum.

Çevrimdışı Ayata

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 25 Ağustos 2016, 01:45:49 »
İlkokula giderken Harry Potter'ın Ateş Kadehi filmi (yanlış hatırlamıyorsam öyleydi) çıkmıştı. Annem beni o filme götürmüştü ve ardından buram buram yanacak meşale tutuşturulmuştu.
Not all those who wander are lost.