Kayıt Ol

Kasabanın Karanlığı - [2. Sezon Finali Yayınlandı!]

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: 14. Bölüm: Kaybolan Günlük Eklendi! - K.K. 2. Sezon
« Yanıtla #150 : 13 Ağustos 2008, 21:24:12 »
Bölümlerin arasının çok açılmaya başladığının farkındayım. Ama lütfen hikayemi okumayı bırakmayın =) Hayatım bir türlü durulmuyor ki =/. Ben de ne yapacağımı şaşırdım doğrusu. Yine de şundan emin olun, Kasabanın Karanlığı ne kadar uzarsa uzasın bir sona kavuşacak. Tüm karakterlerin hikayeleri, ana hikayenin mantık kuralları içerisinde tamamlanacak ve güzel olacağını düşündüğüm bir final olacak. Bundan kuşkunuz olmasın.

14. Bölüm'ü okumak için tıklayınız! Oldukça şaşıracağınızı tahmin ediyorum açıkcası =P

Yorumlarınızı bekliyorum =).

Çevrimdışı timidity

• *
  • 15
  • Rom: 0
  • єω!qє ℓιвє=//
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 14 Ağustos 2008, 02:00:16 »
EmRe hikayede birass fasla açıldın sankii... kopukluk oluo B!rzZz geçmişteki olAylardn yhane SeliN'n de özel güçlerinin çkması fln sonunda çıkmaza döncek hikaye ( bi bakmışım bende çıkıom hikayede bnmde özel yeteneklerm warmış korkmaya başladım o konuda:P) nese sen bilirsin iŞinE karışmim ben Sadece okurum( bu biraz şöförü raatsız etmein gbi bişy oldu:P) nese saçmalıorum gce gece:)
BeN okur olarak GöreVimi yapıorum yorumda yapıorum ! SeNdE yazar olarak  BöLmLern arasını fazla uzaTmsan okurlarını bekletmsen iyi olurr:P.. içinden ne geliosa döK çEkNmEe:P

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 14 Ağustos 2008, 13:32:41 »
Ya Selin konusunu zaten korkarak yazdım. Biraz zorlama görüneceğinin farkındayım. Ama hikayede kız ve erkek karakterleri dengelemem gerekiyordu. Çünkü bütün olayların yanında sürüp giden aşk hikayeleri de var. Ama emin olun Selin son açılmamdı. Bundan sonra hikayeyi sadece toparlamaya gideceğim.

Selin'in, 2. sezon başından beri hikayede olan konumu, bu bölümde tartışılmaz şekilde oldukça değişti tabi ki. Bu bölümde yaptığımı baştan beri planladığımı elbette söyleyemem. Ama inanın bana hikayeyle en iyi şekilde entegre etmeye çalışarak verdim. Bana güvenin. Hikayeyi toparlayacağım =).

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 15 Ağustos 2008, 23:38:31 »
Of ne desem ki şimdi. :P Mehmet kurtulmasaydı keşke hemen,diğerleri anlasınlar artık onu da. :P
Sonra o iki kişi Murat ve Selin'di emin oldum şimdi. :P Yiğit geldi,çaldı günlüğü cıx cıx,yakıştıramadım ama ona. :P
Gizem ve Çağan ne alemdeler,Tunç'un hastalığını nasıl şeedicekler,Geçit nasıl açacaklar,bir de yarım bölüm neler olduğunu çözmeye çalışacaklar ohoo. :P Herhalde sezon finaline kadar 2-3 gün ancak geçecek. :D
Neyse,eline sağlık yalnız araları çok uzun tutma soğuyor hikaye,sonra unutuyorum herşeyi. :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 15 Ağustos 2008, 23:47:11 »
İşte bu yüzden önceki bölümlerde ne oldu kısmı var :P

Günlüğü çalanın Yiğit olduğu saklamak istediğim bir gerçek değildi zaten :P. Çağan ve Gizem'in de hikayeleri devam ediyor ama bu bölüme koyamadım. Onların da hikayesi gelecek.

Ve de haklısın sonraki bölümün bir kısmı, karakterlerin neler döndüğünü anlamaya çalışmasıyla geçecek =)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 17 Ağustos 2008, 11:19:52 »
Emre biliyor musun bilmiyorum da eve daha bugün geldim... neyse hemen yorumu yapıyorum... bu bölüm beni çok şaşırttı, etkiledi ve gelecek bölüm için büyük bir beklentiye soktu... "biraz sansasyonel bir bölüm olmuş" demek istiyorum ve susup gelecek bölümü bekliyorum... :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 17 Ağustos 2008, 17:19:15 »
Emre biliyor musun bilmiyorum da eve daha bugün geldim... neyse hemen yorumu yapıyorum... bu bölüm beni çok şaşırttı, etkiledi ve gelecek bölüm için büyük bir beklentiye soktu... "biraz sansasyonel bir bölüm olmuş" demek istiyorum ve susup gelecek bölümü bekliyorum... :P
Sansasyon yapma,Emre. :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 18 Ağustos 2008, 08:49:27 »
Selin'in olayından ne kadar korktuğumu tahmin edemezsiniz :P Baştan beri aklımda olan bir şey olmadığı için hikayeyle uymayacak diye çok korkuyordum. Ama 15. bölüm çalışmalarını yürütürken onu hikayeyle uyumlu hale getirebildim.

Not: 15. bölüm için fragman yazmayabilirim. Her bölümde ayrı fragman sözleri bulmak iyice zorlaşmaya başladı :P. Ama elinden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz =)

Yorumlar için teşekkürler...

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 18 Ağustos 2008, 11:05:47 »
Bu Yiğit yeni girdi hikayeye değil mi? İlginç ama güzel bir bağlama yapmışsın. Günlüğü çalanı Murat diye düşünmüştüm. Selininde bir anda gelmesi ilginç ha bir de şu gazetede yazan olay ilginç. Tolga'nın ismi hiç geçmemiş.

Ayrıca şu Özge'nin bulduğu kitap. Yiğit'in oraya koyması büyük bir ihtimal gibi duruyor. Mehmet onlara gerçeği söyleyecek mi merak ediyorum. Uzun bir ara oldu okuyalı ama ısındım hemen.. :)

Dört bölüm birden okudum. Son bölüm hariç diğer bölümlerin sonunda bıraksaydın pek heycanlanmazdım ama son bölümün finali yine müthiş bir merak duygusu yarattı. Murat'ta ortaya çıktı, bundan sonra ne olaylar dönecek çok önemli.. İyi gidiyorsun tebrikler..
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: 15. Bölüm: Dönüş Fragmanı Eklendi! - K.K. 2. Sezon
« Yanıtla #159 : 20 Ağustos 2008, 12:35:06 »
Bölümlerin fragmanlarını, bölümün yarısını yazdıktan sonra hazırlamaya başladım. Bu sayede tam olarak istediğim şekilde olabiliyor. Artık fragman yazmanın zorlamaya başladığını söylemiştim. Ama hikayemin en sevdiğim özelliklerinden biri de bu olduğu için vazgeçemiyorum. Artık dandik olduysa idare edin :P

Kasabanın Karanlığı: Dönüş

Olaylar Olabildiğince Karıştıktan Sonra

“Birisi bana burada neler döndüğünü anlatabilir mi lütfen?”

Bazıları Yine Yalanlara Sarıldı
“Annemler buraya tatile gideceklerini söyledi ben de gelip sizi buldum.”

Selin’in Geçmişinde
“Her şeyi biliyorum, Tolga.”

Derinlere Gömülmüş Gerçekler
“Burada, ne işin var Atilla?”

Ve Artık Yavaş Yavaş Yapılmaya Başlanan
“Ne zaman gideceğiz?”

Dönüş Hazırlıkları
“Paraya ihtiyacımız olacak.”

S2B15: Dönüş
Bölüm Karakteri: Selin
Çok Yakında Buralarda Bir Yerlerde

Not: Sitedeki yetkilerimden feragat edişimin, hikayeyle hiçbir bağlantısı yoktur. Prensiplerim gereği hikaye sonlanana kadar başladığı yerde, yani kayiprihtim'nde devam edecektir. En azından böyle olması için elimden geleni yapacağım.

Okuyan herkese teşekkürler =)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 20 Ağustos 2008, 12:45:29 »
Bölüm karekteri kim ya,Gizem Çağan falan mı :P [taktım di mi lan ben onlara. :P ]
Şimdi Murat yalan söyledi,ama Mehmet artık söylemesin. :P Selin de açıklayacak,falan falan. :P

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 20 Ağustos 2008, 13:17:00 »
Bölüm karakteri; Selin. Bunu aslında yazmıştım fragmanın sonuna. Ama yarım yamalak okuduysan bilemem =P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 20 Ağustos 2008, 13:19:03 »
Bölüm karakteri; Selin. Bunu aslında yazmıştım fragmanın sonuna. Ama yarım yamalak okuduysan bilemem =P
Kahretsin. ;D Utandım şimdi lan. :P

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 22 Ağustos 2008, 18:03:39 »
Arkadaşlar, Emre okul işleri dolayısıyla İstanbul'a gitti. Bu sebeple bu bölümün biraz geçikeceğini haber vermemi istedi.
try again fail again fail better

Çevrimdışı Michael Evans

• **
  • 309
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kasabanın Karanlığı 2. Sezon [Güncellendi!]
« Yanıtla #164 : 04 Eylül 2008, 11:51:43 »
Kasabanın Karanlığı adlı hikayemin uzun süredir devam etmediğini elbette ki biliyorum =). Fakat siz de böyle bir şeyi asla sebepsiz yapmayacağımı biliyor olmalısınız.

Hayatım son zamanlarda inanılmaz derecede karıştı. Bilmediğim yepyeni bir hayata hazırlanmaya çalıştığım sıralarda (bkz: Üniversite Hayatı) yaşadığım ailevi ve arkadaş sorunları yüzünden biraz kafa dinlemek için, İstanbul'a tatile geldim. Aslında nete girmeme gibi bir planım yoktu ama teyzemle ilgilenmem gerekti ve bu yüzden pek nete giremedim.

Sorunlarımı anlatıp sizi sıkmayacağım tabi ki, okurların çoğunun da hikayeden soğudunun farkındayım. Ama şu yazacaklarımı okursanız çok sevinirim =)

Yarından itibaren üniversite başlayana kadar Alanya'ya, evime yani düzenli net hayatıma geri dönüyorum. Bu yaklaşık 15 gün sürecek. Bu süre zarfında hikaye hızlı bir şekilde ilerleyecek ve üniversiteye başladığımda da önemli bir sorun olmazsa devam edecek.

Tek ricam eğer hikayeden soğuduysanız ona yeni bir şans verin ve 2. sezon finaline kadar okuyun. Zaten çok bir şey kalmadı. Eğer hikayeye yeniden ısınmazsanız okumanız için kimse size zorlamayacak emin olun =P

Şimdi biraz bilgi ve spoiler verelim ki hikayemin önemli bir unsuru olan; heyecan unsuru oluşsun =). Okumak ya da okumamak sizin elinizde.

Spoiler: Göster
1-Yayınlanacak S2B15'in ardından 3 bölüm uzunluğunda bir sezon finali yayınlanacak.

2-Sezon finali 3 ayrı kısım halinde fakat aynı anda yayınlanacak.

3-Bugüne kadar hikayede önemli bir role sahip olmuş 'tüm' karakterler 'bir şekilde' görünecek. Ve bunların çoğu heyecan verici sezon finalinde kendilerine önemli bir yer bulacaklar.

4-Bağımsız gibi görünen bazı hikayeler birleşecek.

5-Özellikle tepki aldığım Selin karakterinin hikayesi, yapbozun en önemli parçalarından biri olacak. Sadece Murat'la değil, başka karakterlerle olan bağlantıları da sizi oldukça şaşırtacak

6-Sezon finaline kadar mutlaka ama mutlaka 'en az' 1 karakter hayatını kaybedecek.

7-Karakterler bu sezon kasabaya geri dönecekler ve 'Kasabanın Karanlığı' ismi -en sonunda =P- anlam kazanacak. Orada karşılaşacakları şeyler, 4 yıl öncekinden çok daha farklı olacak. Buna emin olun.

8-Sezon finalini okuduğunuzda, 3. sezonun hangi eksende ilerleyeceğini aşağı yukarı anlayacaksınız.

9-Hikayede kendisine hakkını tam olarak veremediğim 'kehanet' meselesini hepinizi hatırlıyorsunuz. Söylememde bir sakınca yok, 3. sezon prömiyeri bu kehanetle açılacak. Önemini anlayacaksınız.

10-Çok küçük bir ihtimalle, 3. sezondan önce 'Kayıp Öyküler' adlı bir ara sezon olacak. Bu ara sezonda, bugüne kadar anlatılması gereken fakat bölüm uzunlukları yüzünden hikayeden çıkardığım sahneler birer birer gösterilecek. Aklınızdaki bir çok soru cevabını 'Kayıp Öyküler'de bulabilecek. Fakat dediğim gibi küçük bir ihtimal. Hikayeyi hızlandırmak için yapmayabilirim. Eğer yapmazsam bu öyküler 3. sezondaki flashbacklere yayılacak.

11-3. sezonun flashback mantığı çok büyük bir ihtimalle 2. sezon ile aynı olacak. Bu hikayenin daha gizemli ilerlemesini sağlıyor.

12-Hikayede asla ama asla flashforward olmayacak. Tarzım değil =P. Sadece belki 3. sezon finalinden sonra yayınlanacak özel bir bölümde -hayatta kalmış- karakterlerin gelecekte yaptıkları anlatılabilir. Aslında çok da gerek yok. Çünkü 3. sezon bittiğinde tüm gizemler çözülmüş olacak.

13-Özge'nin, Yiğit'le ilgili flashbacklerinde bahsedilen Anahtar, hikayede 'ne' olduğu hala gizemini koruyan 'Büyük Sır' ve şu ana kadar bahsi geçmemiş başka bir 'şey' daha, bu üç şey birbiriyle 'bağlanacak'.

14-Çağan ve Gizem, 3. sezonun en önemli karakterleri olacaklar. Ayrıca yanlarındaki yaşlı adam -ki adı Kemal- ve onun hikayedeki rolünün ne olduğu son bölümlere kadar çözülmeyecek.

15-Söylememde bir sakınca yok: Cansu kesinlikle hamile DEĞİL. İnanın bu çok basit olurdu. Bunu şimdiden söylememin gereksiz olduğunu düşünüyorsanız, Cansu'nun yaşayacaklarını bekleyin. İnanın bana hikayedeki geleceği asla tahmin edilemez.

16-3. sezon kesinlikle SON sezon. Aslında 2. sezonu bir-iki bölüm daha uzatıp hikayeyi bitirecektim fakat bunların okurlara haksızlık olacağını düşündüm. Neler yaşarsam yaşayayım bu hikayeye yansımaması gerekiyor.

17-3. sezon, önceki 2 sezondan daha kısa da daha uzun da olabilir. Çünkü 1. bölümden itibaren hikayeyi toparlamaya başlayacağım. Ne zaman toparlanırsa, bir final bölümü yazıp hikayeyi sonlandıracağım. Fakat hikayenin gizemini bozmamak için öyle bir anda bütün gizemleri çözemem. Zamanla ama tamamen çözülecek.

18-Kasabanın Karanlığı kesinlikle kayiprihtim'ne özel bir hikaye olarak kalacaktır. Benim kayiprihtim'ne -kendi çapımda- hazırladığım bir hediyedir. İlerde daha da geliştirilip kitap yapılmayacak ya da başka bir sitede yayınlanmayacak.

19-Bu hikayeden sonra en azından bir süre hikaye yazmayacağım. Fakat elbette bu yazdığım son şey olmayacak. Yine de bundan sonra ne yaparsam yapayım asla ama asla kayiprihtim'nde bir proje yapmayacağım. Bunu beni takip edin, şu siteye gelin, falan demek için söylemiyorum. Bu iğrençlik olurdu. Sadece emin olun istiyorum. Asla kayiprihtim'nde devam eden bir projem olmayacak. Sadece başkalarıyla yazdığım 'Gecenin Bekçileri' adlı hikayeyi boş olduğum zaman yazacağım bir final bölümüyle bitireceğim. Bu kadar. Bu lafları yanlış anlamayın. 'Neredeyse' kimseye karşı içimde nefret yok.

20-Son olarak kesin olan iki spoiler veriyorum: 3. sezondaki kötü karakterimiz Emir OLMAYACAK ve Çağan'ın planları işe yaramayacak.

Dediğim gibi mutlaka Kasabaya yeni bir şans verin. 2. sezon bitene kadar kendinizi sıkın ve okuyun. Pişman olmayacaksınız.

Kasabanın Karanlığı! Tahmin ettiğinizden çok daha yakında, yepyeni bölümleriyle, HAYALCİNİ'NDE!

Yorumlar için teşekkürler =)