Kayıt Ol

Narnia Günlükleri Kitapları

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Narnia Günlükleri Kitapları
« Yanıtla #75 : 21 Ekim 2010, 15:51:09 »
en çok aslan cadı ve dolap ı sevdim. sonra prens kaspiyan hoşuma gitti.

Ceddry Edain

Çevrimdışı Skandyy

• *
  • 4
  • Rom: 0
  • Skandar Amin Casper Keynes <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 10 Şubat 2011, 18:55:22 »
Gezgin; benim bildiğim kadarıyla onları geri yollamıyordu. Ve katılıyorum C.S.Lewis'e salak demen doğru birşey değil. Salak olsa bu kadar güzel kitaplar yazıp, öldükten yıllar sonra bile bu şekilde konuşulmaz ya da ünlü olmazdı. ;)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 10 Şubat 2011, 19:20:24 »
Gezgin; benim bildiğim kadarıyla onları geri yollamıyordu. Ve katılıyorum C.S.Lewis'e salak demen doğru birşey değil. Salak olsa bu kadar güzel kitaplar yazıp, öldükten yıllar sonra bile bu şekilde konuşulmaz ya da ünlü olmazdı. ;)

Yeni üye olduğunuz için anlayışla karşılıyoruz ama şöyle bir uyarı yapmak gerek; Gezgin adlı üye bu mesajı "05-09-2009, " tarihinde yazmış ve "16-10-2009," dan beri siteye girmiyor. Cevap yazmadan önce mesajın yazılış tarihine bakarsanız iyi olur :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Skandyy

• *
  • 4
  • Skandar Amin Casper Keynes <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 10 Şubat 2011, 22:55:33 »
Farkındayım sadece yazmak istedim. Merak etmeyin bir daha olmaz zaten.

« Yanıtla #79 : 04 Nisan 2011, 23:42:35 »
En güzeli aslan,cadı ve dolap
''Mürver Asa, gelmiş geçmiş en güçlü asa..Görünmezlik pelerini..Diriltme taşı..Birlikte Ölüm Yadigarlarını oluştururlar... Birlikte, birini Ölümün Efendisi yaparlar.''

| + O + ∆ : Deathly Hallows.*

Çevrimdışı Alkol

• **
  • 51
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 05 Nisan 2011, 00:12:23 »
Asıl ilginç olan şey sıralama.

Filmler şu anda kitapların basılış sırasına göre çekiliyor ama içerik olarak şu anda darmadağın oldu seri.

Ben içeriğe göre gidip Büyücünün Yeğeni'nden başlamıştım, gerçekten içeriğe göre okuduğunuzda her şey daha bir anlam kazanıyor, yoksa çoğu kişi daha en başından "Dolap nasıl Narnia'ya gidiyor?" olayında takılıyor.

Bunların haricinde bir de C.S. Lewis'in önerdiği bir sıralama şekli var, o daha da karışık :)
There is no worse death than the end of hope.

Çevrimdışı ucsuzkalem

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 15 Temmuz 2011, 22:25:38 »
Bu kitaplar kaç yaş için? Sizce yani? (:
Üç noktadan ibaret her şeyim: ... (Doğdum, büyüdüm ve sanırım keşfediyorum.)

Çevrimdışı nilsuland

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 03 Şubat 2012, 15:58:12 »
Ben şimdi gümüş sandalye kitabını aldım , İçinde peter,susan,edmund,lucy fln yok mu? internette sadece caspian ve eustace gözüküyor?

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 04 Şubat 2012, 13:20:10 »

Bence her yaş grubu bu kitapların içinde kendilerine hitap eden bir şeyler bulabilir ama yazarın kendi sözlerinden de yola çıkarak bu serinin, peri masalları okumak için halen genç olanlar ve bir gün yine peri masalları okumak için yeterince yaşlı olacak olanlar için yazıldığını söyleyebiliriz.

Ben şimdi gümüş sandalye kitabını aldım , İçinde peter,susan,edmund,lucy fln yok mu? internette sadece caspian ve eustace gözüküyor?

Kardeşler bu kitapta yok. Eustace ve Jill bu hikayenin ana karakterleriydi yanılmıyorsam.

Çevrimdışı edorho

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 11 Şubat 2012, 02:10:05 »

Kesinlikle bu kitaplar çocuk kitabıdır yaş grubu olarak.
Ama bence fantastik kurgu seven her okurun okuması gereken kitaplardır çünkü kurgusu en güzek olan serilerden.Eğer çocuk kitabı okumaktan rahatsız olanlar varsa karakterleri büyük olarak düşünsün inanın hiç farketmez :)

Çevrimdışı mwezi

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
    • Facebook
« Yanıtla #85 : 11 Haziran 2012, 22:24:29 »

Ama bence fantastik kurgu seven her okurun okuması gereken kitaplardır çünkü kurgusu en güzek olan serilerden.Eğer çocuk kitabı okumaktan rahatsız olanlar varsa karakterleri büyük olarak düşünsün inanın hiç farketmez :)

Kitapları, okuyucu yaşına göre gruplamak çok yanlış bence, en az Narnia Günlükleri serisine "çocuk kitabı" demek kadar. :)
Telefonik teçhizat ne zaman farfarkulular rabadapdap olursa.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #86 : 12 Haziran 2012, 10:17:38 »
Narnia Günlükleri masal tarzında bir eserdir. Yaş grubu sınırlandırılması yapılmaz. Tolkienin Roverandomu Gaimanın Yıldız Tozu gibidir. Onu herkes okuyup çocuklupun zevkini alabilir.

Çevrimdışı Michu

• *
  • 22
  • Cuio vae!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 07 Temmuz 2012, 22:27:18 »
Daha okumadım. Merak etmiyor da değilim. Bilmiyorum ne yapacağımı :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 10 Temmuz 2012, 13:41:23 »
Henüz okumadım ancak listeme ekledim. Tabii listemdeki kitapların fiyatına bakarsak bu kitapları almam çok uzun sürebilir :D

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #89 : 12 Ağustos 2012, 03:47:03 »

Kitapta verilen metaforların bir çocuk tarafından rahatlıkla anlaşılacağını hiç sanmıyorum. Ben ki kitabı ilk okuduğumda 19 yaşındaydım, içerisindeki benzetmeleri tam olarak algılayamamıştım. Kitapların anlatım dili masalımsı olduğundan çocuklara hitap ettiği düşünülebilir lakin sadece çocuklar için demek çok yanlış. Kitabın dili sebebiyle bu hataya hep düşülüyor ama Narnia, bir çok fantastik edebiyat yazarının örnek aldığı bir seridir. Başta Rowling gelir.

Not to mention the pincers...