Kayıt Ol

Twilight Serisi - Stephenie Meyer

Çevrimdışı Luna Lovegood

• **
  • 80
  • Rom: 1
  • Beetlejuice~
    • Profili Görüntüle
    • Twilight Türkiye
Twilight Serisi - Stephenie Meyer
« : 04 Mayıs 2008, 20:56:41 »
Alacakaranlık okumayanlara şiddetle hatta kabakuvvetle tavsiye ettiğim bir kitaptır. Özellikle Harry Potter gibi bir kitap bir daha gelmez diyenlere verilmiş bir cevaptır. (ben cevabıöı aldım yane) Vampire meraklı olanların başucu kitabı olmalıdır.

Bir genç kızla vampirin aşkını, akıc, betimleyici etkileyici hatta şahane bir dille anlatmaktadır. Aslen bir seri olmasına rağmen ( Tiwilight Serisi) bizde sadece ilk kitabı bulunmaktadır. şuan amerikanlar, ingilizler hatta sayamadığım bir sürü ulus 3. kitabı bitirmiş merakla 4. kitabı beklemektedir. Ama bizim Dharma yayını geri kalanları çevirmiyo niyeyse... bu arada filmi de yakında çıkacak. Ve başrolü hp nin Cedric'i kaptı.

Kitap Bella'nın dilinden anlatılıyor. yazar 4. kitaptan sonra baştan başlayacakmış. Bu sefer de Edward'ın dilinden dinleyecekmişiz (okucaz ama nese) olayları. bakışaçısı ne de olsa...

Okuyup beğenenler lütfen tavsiye etsinler. kitaba olan ilgi artınca filmi ve diğer kitapları da gelir diye umuyorum ülkemize...

Jacob Black ~ Because he's running around naked all the time..

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Rom: 0
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
Ynt: Alacakaranlık - Stephine Meyer
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2008, 15:43:37 »
Şu anki gözdem! Müthiş bi kurgu. Devamı da var. Ama bulması acayip kasınç bi kitap. Orjinalini okumaya kalkarsanız işiniz var. New Moon D&Rlarda satılıyo ama Eclipse (ki Twilight kadar güzel bence) hiçbi yerde yok! Serinin 4. kitabı olan Breaking Dawn'ın çıkmasına da haftalar kaldı. 2 Ağustosta kitapçılarda :P (Ne reklam oldu ama! xD) Ama tabii ki çok sevgili kitapçılarımız Harry Potter'a gösterdikleri özeni göstermiyolar bu seriye (ABD listelerinde Harry Potter kitaplarını yerlerinden etmelerine ramen!). Hatta ve hatta çok zavallı bi çevirisi olmasına karşın orjinalini bulma ihtimaliniz olan tek yer Beyoğlu'ndaki 2 kitapçı. Koskoca bi ülkede bi kitabı satan sadece 2 kitapçı mı olur?! Ne bu saçmalık!

Umarım bu saçmalığı film konusunda da devam ettirmezler. Çünkü film 12 Aralıkta vizyona giriyo normalde. O zamana kadar beklemişiz, tutup biraz daha oyalanmasınlar bari!

Luna Lovegood'a kesinlikle katılıyorum. Şimdiye kadar kitabı okuyup beğenmeyen tek kişiye rastlamadım. Şiddetle öneriyorum. Bulursanız elden ele transferi de öneriyorum. Çünkü bulunmuyo kitap arkadaşlar.
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight - Alacakaranlık - Stephine Meyer
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2008, 14:55:40 »
Dharma Yayınevi'nin sitesinden satın alınabilir. Almayı düşünüyorum kesinlikle.

Edit: Ne demişim ben? Kahretsin :P Bir yıl olmuş nerdeyse, neyse.
try again fail again fail better

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2008, 14:59:19 »
Öyle ara,ara bulunamayınca e-book'a başvurmama sebep olan nacizane kitap. :P Geçtim ou bebeğim,ama diğer kitapları başka bir yayınevi aldı,çeviriyorlar henüz,diye insanları kışkışlayan bir yayınevine sahip olduğunu öğrenip dumura uğradım. :P

Bu arada filmin tarihi bir ay kadar önceye alındı,Harry Potter'a burdan kapak olsun! :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2008, 15:03:18 »
E-book'unu Bötülden aldım, devamı şimdilik olmadığı için böylesi daha mantıklı param da cebimde kalsın dimi. :P

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2008, 20:58:21 »
Twilight'ı ve New Moon'u 2 günde bitirdim hemen(okul saatleri haricinde :P) Kitaplar harika tabi,Stephenie'a söz yok,kadın çok güzel yazmış ama Epsilon'u kınadım biraz.Epsilon benim en sevdiğim yayınevlerinden biridir ama gerek sayfaları orjinalindekinden farklı olarak kırpması,gerek bazı karakterlerin isimlerinin zaman zaman yanlış yazılması (Jacob'un Justin yazılması gibi),çevirinin özensiz yapıldığı hissini verdi bana,ve hayal kırıklığına uğradım biraz.Yine de kitabımıza sonunda kavuşabilmek çok güzel.2.baskıda hatalarını düzeltirler umarım.Eclipse'nin Aralık'te Breaking Dawn Ocak'ta çıkıcakmış diye bir haber aldım,haberiniz olsun.Okuyun,okutun,sürükleyici,güzel bi kitap.Ve eğer kızsanız,büyük ihtimal Edward'dan çok hoşlanıcaksınız :D

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2008, 16:27:28 »
Hp ile alakasını hemen şu resimle kuralım ;D

http://img217.yukle.tc/image.php?id=5566n697631202_1466302_6954.jpg

Not:Serinin son kitabı Midnightsun (eğer çıkarsa çünkü bir bölümü internete düşmüş ve bu Stephenie'ı çok kızdırmıştı,ama büyük ihtimalle çıkıcak!) baştan sona kadar olan olayları Edward'ın gözüyle anlatıcak.Çok ilginç ve güzel olucak yani ;)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2008, 18:29:21 »
Benzerliklerinden çok, ortaya çıkış ve yükselişlerini bağdaştırmıştım ben. :)

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2008, 19:06:19 »
Biliyorum,anlayabildim. Sadece söylediğinden yola çıkarak bi resim gösterdim,o kadar ;)

twilight_milk

« Yanıtla #9 : 06 Kasım 2008, 22:56:23 »
Ya evet neydi öyle Epsilon'un hataları :S
noktalama yanlışları vardı bir kere.. daha sonra bazı kelimeler yanlış yazılmıştı. jacob, (ceykıb) diye okunurken orada (yakob) almışlardı mesela. ben sevmedim, ve elizabeth'e katılıyorum çeviri özensizdi. onun dışında mükemmel bir seri ve gerçekten hp vakası olacak gibi. anlatım zaten harika. geri kalan kitapları sabırsızlıkla bekliyorum :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2008, 16:37:03 »
Bu arada serinin diğer kitaplarını da bu konu altında yorumlasak fena olmaz diyorum. Ve birileri mümkünse başlığı Twilight Serisi - Stephine Meyer şeklinde değiştirebilir mi? :)

--

TWILIGHT

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yani kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.

Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmedigi küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella… İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık içgüdülerimize meydan okumakla tutkularımızı tatmin etme boyun isteği arasındaki çatışmayı sorgulayan etkileyici bir kitap.

NEW MOON

“Vur,” diye mırıldandım, kağıtlar parmağımı kestiğinde; zararı görebilmek için elimi geri çektim. Birkaç damla kan, küçük kesikten dışarı doğru sızıyordu.

Ondan sonra çok ani olmuştu.

Edward kendini bana doğru atmıştı, beni masaya geri fırlattı…

Piyanonun yanına doğru yuvarlandım, düşmemi durdurmak için içgüdüsel olarak kollarımı öne attım, camın keskin parçalarına. Dirseklerinden ve bileğinden gelen acının ne kadar yakıcı olduğunu hissettim.

Kafam karışmış bir şekilde, kolumdan aşağıya doğru hızla akan parlak kırmızı kanı – aniden dönüp bakan altı tane kana susamış vampirle beraber – telaşla izledim.

Bella Swan için, hayatın kendisinden önemli olan tek bir şey vardı; Edward Cullen. Ama bir vampire aşık olmak, Bella’nın hayal ettiğinden bile daha tehlikeliydi. Edward, Bella’yı şimdiye kadar zaten, kötü bir vampire yakalanmaktan ve yem olmaktan kurtarmıştı, ama şimdi, onlar bu ilişkiye cüret etmişlerdi, şimdi fark ediyorlardı ki, onların sorunları daha yeni başlıyor olabilirdi…

Alıntıdır.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight Serisi - Stephine Meyer
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2008, 17:36:32 »
Immm kitabı daha pazar günü bitirdim ve kesinlikle kitaba aşık oldum çok çok şahane bi kitap önüme çıkan herkese okuyucaksıın şeklinde baskı uyguluyorum xD Neyse öyle işte herkes okumalı bence xD

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2008, 22:56:26 »
çevremdeki twilight 'manyaklığı' hat safhaya ulaşmış durumda olduğundan merakıma yenilip almış bulunuyorum kitabı geçen pazar.270'lerde flnım şu an gerçekten dedikleri kadar güzelmiş harika bi fantastik aşk romanı  :hihi ama epsilonun yaptığı imla hataları gerçekten göze afeedilmeyecek derecede batıyor 3 sayfada bir birşey var yahu  >:(

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

• 1512
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2008, 18:22:46 »
Ah o konuda çok haklısın.. Sürekli hata hata hata..

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Aralık 2008, 20:18:33 »
Kitap nasıldır bilmem ama film biraz basit gibi göründü bana.