Kayıt Ol

Battlestar Galactica

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: BattleStar Galactica Nedir?
« Yanıtla #15 : 14 Eylül 2008, 17:22:05 »
Dizi şu an 4.sezon 10nuncu bölümde ara verdi. Kalan bölümler 2009da verilecek. 4. sezonu takip edenler bilir çok süper gelişmeler var. Adamanın bundan sonra ne yapacağını yada 5lilerin ne işe yarayacağını merak ediyorum.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Eylül 2008, 15:47:01 »
Geçen bölümü izledim fakat ne bileyim, pek sarmadı. Başlangıcı hoşuma gitti ama güzel tanıtım ile başlıyorlar.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Nisan 2009, 12:26:38 »
Spoiler: Göster
Seri malesef bitti. Ama çok hoş bir şekilde bağladılar, hiç böyle birşey olacağını zannetmiyordum. 10. bölümde buldukaru dünya bizim dünyamız değilmiş meğersem. Tanrı'nın yardımı ile başka yaşanılan bir gezegen buluyorlar son anda. Bilin bakalım neresi orası? ;D 1 tane gümüşümsü uydusu olan bir gezegen. Şu anda yaşadığımız dünya. İnsanlar sıfırdan başlıyorlar tekrar gelişmeye aynı şeylerin bir daha yaşanmaması için. Ama dizinin son karelerinde kedinimizi 150 bin yıl sonra günümüz New York sokaklarında buluyoruz :D Şimdi yeni bir iddialı yapım olan Caprica dizisiyle yola devam edecekler.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2009, 02:04:52 »
Bugün bulduğum bir video. Galactica'nın tüm haşmeti ve zerafeti ile son görevini gerçekleştirmesini kısaca gösteriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=FnCbxYFCcns&NR=1

Duygulanmamak elde değil. William Adama kızı olarak gördüğü savaş gemisiyle son görevi.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Haziran 2009, 02:59:23 »
Alıntı
Seri malesef bitti. Ama çok hoş bir şekilde bağladılar, hiç böyle birşey olacağını zannetmiyordum. 10. bölümde buldukaru dünya bizim dünyamız değilmiş meğersem. Tanrı'nın yardımı ile başka yaşanılan bir gezegen buluyorlar son anda. Bilin bakalım neresi orası? ;D 1 tane gümüşümsü uydusu olan bir gezegen. Şu anda yaşadığımız dünya. İnsanlar sıfırdan başlıyorlar tekrar gelişmeye aynı şeylerin bir daha yaşanmaması için. Ama dizinin son karelerinde kedinimizi 150 bin yıl sonra günümüz New York sokaklarında buluyoruz :D Şimdi yeni bir iddialı yapım olan Caprica dizisiyle yola devam edecekler.

keşke sonunu okumasaydım da bu güzel diziyi izlemek için bi nedenim olsaydı...

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Aralık 2009, 23:23:13 »
Çok ciddiyim, dizi ders olarak okutulabilecek derinlikte. Genelde insanlar "pff uzay gemisi mi, bilimkurgu mu, geç abi yea!?" diyorlar da çok şey kaçırıyorlar.

İzleyin ve izletin derim ben. Basit bir bilimkurgudan fazlası var. Karakterleri, diyalogları ve hikayesiyle; muhteşem.

Hele müzikleri? Pehey.

Bugün bulduğum bir video. Galactica'nın tüm haşmeti ve zerafeti ile son görevini gerçekleştirmesini kısaca gösteriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=FnCbxYFCcns&NR=1

Duygulanmamak elde değil. William Adama kızı olarak gördüğü savaş gemisiyle son görevi.

Aslında o gemi dizinin kilit "karakterlerinden" . Ki zaten bence "dünyayı bulacak olan ölen lider" roslin değil, Old lady'nin kendisi.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı karamaho

• *
  • 27
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Mayıs 2010, 20:16:23 »
Okumadım ama Cnbc-e de çıkıyordu sanırım arada gözüme takılır izlerim :P
bende izlerdimama şu anda takip ederek izliyorum konusu çok güzel

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Mayıs 2010, 20:23:54 »
Başlayayım diyorum ancak 1978 de çekilen ilk bölümlerden mi başlamalıyım yoksa 2003 de çekilen bölümlerden başlasam olur mu?
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Mayıs 2010, 20:28:45 »
Tek söylemek istediğim, bütün dişilerin Starbuck gibi olması gerektiğidir Hakim Bey!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Mayıs 2010, 20:50:56 »
2003teki seriden başla. Eğer sararsa eski serileri izlersin.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Mayıs 2010, 21:59:00 »
Tek söylemek istediğim, bütün dişilerin Starbuck gibi olması gerektiğidir Hakim Bey!

So say we all!

Eğer ileride birşeyleri değiştirebilecek bir pozisyonda olursam, müfredata Battlestar Galactica'yı koymayı düşünüyorum. Halen "lost çok iyi yea" demiyorlar mı bir de.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Mayıs 2010, 18:32:53 »
İmparatorluk Süper Star Destroyer'ı hyperspace'ten çıkıp konum aldığı yere aynı anda Atılgan warplasa, ve İmparatorluk ile Federasyon makul bir anlaşmaya vardığı anda aynı konuma Battlestar Galactica sıçrama yapsa ve savaş konumuna geçseler bana göre Galactica her ikisinide dağıtır.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Kasım 2012, 21:02:34 »
BSG bitti diyorduk, bu defter de kapandı ve rafa kaldırıldı orada tozlanmayı ardından da küflenmeyi bekleyecek diyorduk... yanılmışız.

Universal Cable Productions bizi şaşırtarak bir sürpriz yaptı. Battlestar Galactica: Blood & Chrome fragmanını yayınlandı ve tarihi açıkladı. Sezonun bölümleri 7-12 dakika arasında olacak ve bu bölümler, Machinima'nın Youtube kanalı Machinima Prime'da yayınlanacakmış. Başlangıç tarihi yarın ve internet üzerinden her hafta yeni bölüm yayınlanacak.

Star Wars, Star Trek gelirken, BSG de boş durur mu? 2013'ün ilk aylarında 7-12 dakika arası değil, 120 dakikayı kapsayan bir versiyon ile Syfy'da gösterilecek.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı consciousness

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Şubat 2013, 21:48:36 »
Benim için hayatımda çok önemli bir rol oynamış, tarihin gelmiş geçmiş en başarılı bilim kurgu dizisidir. Yarattıkları evren, çok yönlü karakterleri ve düşündüren olay örgüsüyle sıradışı efsanevi dizilerden biri olmuştur. 2003 yapımından bahsettiğim göz önünde bulundurulursa aynı zamanda bir yeniden yapımın bu kadar başarılı olması da ayrı bir yönü bu dizinin. Çok severek izledim, bitmesi beni çok üzmüştü ama çok uzatmadan ve çizgisini bozmadan başarılı bir son ile karşımıza çıkması memnun etti beni. Sonrasında Caprica spin off yapıldı ama bir süre sonra iptal oldu dizi ki bu beni pek şaşırtmadı, her ne kadar BSG'yi bu kadar seviyor olsam ve bu diziyle ilgili yapılan herşeyi takip etsem de Caprica'yı pek başarılı bulduğum söylenemez. Battlestar Galactica: Blood & Chrome yakın zamanda SyFy'da da yayımlandı ancak halâ izlemiş değilim, cesaret de edemedim aslında çünkü BSG'nin başarısından birçok şekilde faydalandılar, dizi benim için o kadar uç bir noktadaki bunun altına indiğini görmek üzer beni -- ki Caprica deneyimim de bunu yaşadım. Yalnız özellikle SyFy'da yakın dönemde yayımlanmış olmasıyla nette takip ettiğim yorumlar başarılı olduğu yönündeydi, bu nedenle en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum.
Humanity's children are returning home...today.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Battlestar Galactica Steampunk Oluyor
« Yanıtla #29 : 21 Mayıs 2014, 18:28:33 »

Ah, siz de o şarkıyı duymuyor musunuz? “All Along The Watchtower” diyor her hecesi…

Battlestar Galactica
’yı anlatmak ne mümkün! Kelimeler onun için yetersiz; sadece izlemekle kavranabilecek bir dizi o. Dizi mi dedim? Onu böyle basite indirgememeliydim!

Bilimkurgu tarihinin en ağır toplarından olan bu eseri steampunk olarak düşünebiliyor musunuz? BleedingCool’un haberine göre, New York Times Bestseller listesindeki yazarlardan Tony Lee düşünmüş olacak ki bunu çizgi roman olarak hayata geçiyor. Battlestar Galactica: 1880 adıyla Ağustos ayında yurt dışında çıkacak olan eser bu evrene bambaşka bir bakış açısı sunmaya hazırlanıyor.

Hadi şimdi konuya hızlı bir bakış atalım:

Alıntı
Professor Baltar’ın mekanik Cylonları Colonial Empire’ı yerle bir ettikten sonra Arşidük Adama oğlu Apollo’nun kayıp olduğunu öğrenir. Yardım istemekse gözden düşmüş Kaptan Starbuck’ı ve onun Daggit kopilotu Muffit’i bulmak Leydi Athena’ya düşer.

Tony Lee tarafından yazılan Battlestar Galactica: 1880’in çizerliğini Aneke paylaşıyor.

Battlestar Galactica evreni steampunk’a dönüşmeye uygun mu dersiniz? Vezir mi olur rezil mi bilemedik. Yine de merakımız kıpırdanmıyor değil!

Haber: Hazal "Fırtınakıran" Çamur