Kayıt Ol

Olası 8. kitap senaryosu

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Olası 8. kitap senaryosu
« : 07 Ocak 2008, 16:48:05 »
JK in 8. kitabı yazıcağına dair rivayetleri daha önce konuşmuştuk..İyide bizim ana karakterlerimizin alayı ölmedimi ?.
Ölenlere bi bakalım :
Moody, Dumbledore, Snape, Voldemort, Fred, Bella, Sirius, Remus, Tonks... daha bi ton var (şimdi aklıma gelmiyo)

Bunlar öldü..Tamam kalan sağlar bizimdir ama kalanalr  : Neville, Harry, Hermione, Draco ve Ron..
JK bu karakterlerden "Biz mutlu büyücüleriz, bir birimizi severiz" gibi bir kitap mı çıkartmayı plânlıyor ?
Yoksa Voldemort'un bilmediğimiz bir Horcrux'umu var (yada ona benzer bişe).

8. kitap çıkmadı, daha esamesi bile yeni okunmaya başlandı ama, esamesi bile bana bir soğukluk vermeye yetti..
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olası 8. kitap senaryosu
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2008, 17:04:25 »
 beni de soğuttu.Kötü karekter bırakmadı doğrusu neredeyse hiç karekter bırakmadı :P
Ee, durum böyleyse zaten ordada birşey kalmıyor.
Ama Jk da normal yazarlar gibi yeni kitapta pale kabilesinin(albus,lily vs.)ve yeni bir kötü karekterin hikayesini anlatabilir.Doğrusu bu şekilde olursa kimsenin okuyası gelmez :-\

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • Rom: 2
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2008, 18:21:20 »
hortcrux  meselesi  saçma olur  buna kalkışmayacaktır   voldemort un oglu  kızı  çok basit olur bunu da yapmayacaktır.  bella _ rodolphus lestrange ların çocugu  fikri de olmaz

aslında 7 kitapta geçmeyen kimliği belirsiz bir karakter  kullanacak kadar basit bi yazar deil

ben olsam ( kafamda yazmayı düşündüğüm senaryo :D )  yeni bi karanlık lordun dogusu anlatmak isterdim.voldemort un yükselişinden bahsetmio .  kimse ruh emiciler üzerindeki etkisinin nerden geldiğini  nasıl bu kadar güçlendiğini bilmio.  bunu yazmak çok zor olsa gerek ve ancak böle bi senaryo  okunmaya değer olur. umarım 8. kitabı yazacaksa böle bi konu üzerine olur
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2008, 20:54:45 »
kötü karakter bırakmaması kitabı bitirdiğini içindi.Ani bir kararmış 8. kitap..Belki de devamı gelmemesi için yapıyor...Ve bunda da hepsini öldürür :P

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2008, 22:11:40 »
Shannara'nın mirası, narnia gibi fantastik edebiyat şeysilerinde genelde son kitap ya da 3. 4. kitaplar öykünün en başını anlatır.Mesela bir kötü karekter varsa onun yükselişinii savaş varsa başlangıcını vs. vs. 8 de olsa olsa böyle olmalıdır bence :-\

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2008, 23:52:43 »
Bence eskiden şöyle oldu, böyle oldu, bu yüzden falan filan diye açıklama yapacak :P ;D

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2008, 14:08:11 »
Benim savunduğum fikir de Teddy Lupin'İn hayatı ağırlıklı olacak.Çünkü Harry Potter ile Teddy Lupin bana çok benzer gerliyor.İkisininde aileleri onlar bebekken öldü ve kahramanca öldü.Teddy Lupin e yardımcı olacak bir Harry-Ginny çifti bir Ron-Hermione çifti olacak.Bence..

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2008, 16:46:24 »
Vayyy.. fikirler müthiş ama bnm dikkatimi çeken bir şey var 7. kitapta harry dumbledorela konuşurken dumbledore harry'nin asasının voldye niye kendiliğinden saldırdığını harrye açıklıyor:

----------Ö.Y - 35. Bölüm: King's Cross - Sayfa: 646-647-648----------
...
    "Dahası da var," dedi Harry. "Dahası da var bunun. Asam niye onun ödünç aldığı asayı kırdı?"
    "O konu da emin olamam."
    "Bir tahminde bulunun o zaman," dedi Harry ve Dumbledore güldü.
    "Şunu anlamalısın ki Harry, Lord Voldemort ile ikiniz, sihrin bugüne dek bilinmeyen, sınanmamış diyerlarına yolculuk yaptınız. Ama olup bitenler bence şöyle - ki bunlar emsaline rastlanmamış, hiçbir asa yapımcısının öngöremeyeceği  ve Lord Voldemorta açıklayamayacağı şeyler.
    "Lord Voldemort insan biçimine döndüğünde, senin de bildiğin üzere, istemeden aranızdaki bağı ikiye katladı. Onun ruhunun bir parçası hala senin ruhuna bağlıydı ve o, kendini güçlendirmeyi düşünerek, annenin fedakarlığının bir parçasını kendi içine aldı. Fedakarlığın müthiş gücünü tam olarak anlayabilse, belki de senin kanına dokunmaya cesaret edemezdi... ama zaten anlayabilse Lord Voldemort olamazdı ve kimseyi öldürmeyebilirdi.
    "Bu iki katlı bağı sağlamış, kaderlerinizi tarihte iki büyücünün birleşmediği kadar sıkı sıkı birbirine dolamış olan Voldemort, kalkıp sana seninkiyle aynı çekirdeği taşıyan bir asa ile saldırdı. ve o zaman, bildiğimiz üzere, çok tuhaf bir şey oldu. Çekirdekler, senin asanın kendisininkinin ikizi olduğunu bilmeyen Lord Voldemort'un hiç beklemediği bir şekilde tepki verdi.
    "O gece senin korktuğundan daha çok korktu, Harry. Sen ölüm olsaılığını kabul etmiş hatta kucaklamıştın, Lord Voldemort'un hiçbir zaman yapamdığı bir şey bu. Senin cesaretin galip geld, senin asan onunkini alt etii. Ve bunun üzerine, o iki asa arasında bir şey oldu, efendilerinin arasındaki ilişkiyi yansıtan bir şey.
    "İnanıyorum ki senin asan o gece Voldemort'un asasının gücünün ve niteliklerinin bir kısmını emdi, bu da demek ki onun içinde voldemorttan bir parça vardı artık. Bu yüzden da asan, Voldemort seni takip ettiğinde onu tanıdı, hem akrabası, hem de düşmanı olan bir adamı tanıdı ve ona kendi sihrinin birazını kustu, Lucius'un asasının yapıp yapacağı herhangi bir sihirden çok daha güçlü bir sihirdi bu. Asan artık senin müthiş cesaretinle Voldemort'un kendi ölümcül yeteneğinin gücüne sahipti, Lucius Malfoy'un zavallı değneğinin nasıl bir şansı olabilirdi ki?"
    "Eğer asam o kadar güçlüydüyse Hermione onu nasıl kırabildi?"diye sordu Harry.
    "Sevgili çocuğum, asanın olağanüstü etkileri, sihrin en derin kanunlarıyla son derece ihtiyatsızca oynamış olan Voldemort'a yönellikti sadece. Sadece ona karşı asan anormal derecede güçlüydü. Onun dışında diğerleri gibi bir asaydı işte... ama tabii ki iyi bir asadır, eminim." diye kibarca bitirdi lafını Dumbledore.
...

Bunlara göre bence asa bir hortkuluk oldu ve Voldy de bunu hissedemedi çünkü çok korkmuştu ve öfkeliydi...

Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi çok merak ediyorum... :) :) :)

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2008, 17:44:56 »
waaay  güzel bi teori tebrikler  kardeşim... ama en sewdiğim şey  teori çürütmektir. hemen başlıyım bari...

fikir güzel  olabilirdi  ama olamaz. neden ?    -  voldemortun bunu yapması için birini öldürmesi gerekiodu o sırada. ama voldemort kimseyi öldürmedi. moody de var aslında onu öldürdü şimdi aklıma geldi de  mantıklı ama yine olamaz  çünkü hortkuluk yapmak basit bi büyü ile yada asanın kırılması ile bi ruhun oraya uçması gibi uçuk kaçık bişey olamaz. fan fic olsa neyse ama jk böle bi yanlış yapmaz. ayrıca  öle bile olsa  çünkü cidden mantıklı

harry voldemortu öldürünce onun cesedi göründü. ama hatırlayın harry ye büyü yapıp yok olurken ortada bi ceset kalmamıştı.
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2008, 18:00:14 »
waaay  güzel bi teori tebrikler  kardeşim... ama en sewdiğim şey  teori çürütmektir. hemen başlıyım bari...

fikir güzel  olabilirdi  ama olamaz. neden ?    -  voldemortun bunu yapması için birini öldürmesi gerekiodu o sırada. ama voldemort kimseyi öldürmedi. moody de var aslında onu öldürdü şimdi aklıma geldi de  mantıklı ama yine olamaz  çünkü hortkuluk yapmak basit bi büyü ile yada asanın kırılması ile bi ruhun oraya uçması gibi uçuk kaçık bişey olamaz. fan fic olsa neyse ama jk böle bi yanlış yapmaz. ayrıca  öle bile olsa  çünkü cidden mantıklı

harry voldemortu öldürünce onun cesedi göründü. ama hatırlayın harry ye büyü yapıp yok olurken ortada bi ceset kalmamıştı.
yorum için saol... hatırlatırım o sırada voldemort kendi bedenindeydi ama 4. kitapta yarattığı beden kendisinin olmayabilir sadece görünüş oydu ayrıca zaten voldemort ruhunu harrynin içine istem dışı bırakmıştı ve ben asanın kırlmasını açıklamayı unuttum hatırlarsanız asa tam olarak da kırılmamıştı zaten ankanın tüyü onu tutuyordu... bir de şu var hortkuluklara basit büyülerle veya fiziki olarak zarar verilemiyor çünkü efsunlanmış haldeler ama harrynin bedeni fiziksel olarak zarar görebiliyordu... (ayrıca voldynin birini öldürür öldürmez bir hortkuluk yaratması gerekli diyorsun bunun için de sana o ölen yaşlı adamı öneririm çünkü voldemort asayı mezarlıkta bir hortkuluk yapmış olabilir)...

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2008, 18:04:22 »
bi dakka ben yanlış anladım sanırım... ben harry nin asasını hortkuluk yaptı diosun sanmıştım. o daha mantıklı olurdu  kendi asası olmuş olamaz çünkü asa kırıldı ve tüyle ayakta duran asa harry nin asası  voldemortun asası yok oldu

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2008, 18:06:42 »
bi dakka ben yanlış anladım sanırım... ben harry nin asasını hortkuluk yaptı diosun sanmıştım. o daha mantıklı olurdu  kendi asası olmuş olamaz çünkü asa kırıldı ve tüyle ayakta duran asa harry nin asası  voldemortun asası yok oldu
;D ii de ben zaten hep harrynin asasından bahsettim ve voldy asayı yanlışla hortkuluk yaptı...

• **
  • 380
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2008, 18:16:24 »
harry nin  asası hortkuluk... gerçektende  mantıklı  ama  jk voldemortu bi daha geri getirip büyüsünü bozmayacaktır. saten getircek olsa  seriyi bitirmezdi. yada 19 yıl boyunca  nerde bu adam   ama  kitap bittikten sonra duydugum en güzel teori tebrikler 

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2008, 18:25:13 »
harry nin  asası hortkuluk... gerçektende  mantıklı  ama  jk voldemortu bi daha geri getirip büyüsünü bozmayacaktır. saten getircek olsa  seriyi bitirmezdi. yada 19 yıl boyunca  nerde bu adam   ama  kitap bittikten sonra duydugum en güzel teori tebrikler 
ehh... evet güzl bir yere parmak bastın 19 yıl boyunca neredeydi??? işte cevabım:
1-) voldemort son düştüğünde de 10 yıl sonra ortaya çıkmıştı değil mi demek ki bu sefer işi daha zor...
2-) voldemort son düştüğünde kimse ölüm yiyenleri harry kadar iyi tanımıyordu, isimlerini bilmiyordu ve belki ancak 19 yıl sonra ölüm yiyenlerden biri ona zor da olsa ulaşmış olabilir... (hatta draco malfoy bile olabilir çünkü ben o sarı saçlı küçük dağ gelinciğine herşeye rağmen güvenemiyorum...)

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2008, 18:27:31 »
ya diorum harry büyüdü evlendi çoluk cocuğa karıştı keşkem voldecim tekrar cıksa bi şekilde the death eaterslar gene görünse yenileri yada eskileri yada ortaya karışığı cıksa savaş gene başlasa ve kitap uzun olsa 700 küsür değilde z.a.y gibi 1000i geçseeee offf keşke
she's back!!