Kayıt Ol

Fotoğrafıma Dokunma!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Fotoğrafıma Dokunma!
« : 13 Temmuz 2008, 15:10:59 »
Alıntı
Maliye bakanlığı, 01 Temmuz 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak şartıyla fotoğraf makinelerine %20 ÖTV getirdi. ÖTV'nin gerekçesi 2010 İstanbul'un Avrupa Kültür seçilmesine fon sağlanması. Bu ne demek oluyor?

* Dünyada bir çok ülkeye göre en pahalısını kullandığımız ürünlere bir yenisinin daha eklenmesi.
    * Bir sanat aracı vergilendirilerek bir kültür etkinliğinin finanse edilmesi
    * Kullanıcıların garantisiz ürün almaya itilerek mağdur olması.
    * Resmi yollarından ithalat yerine bavul ticaretinin desteklenmesi.
    * Sermayenin kayıt dışına kayması ve vergi kaybı.

Ben bir fotoğrafçıyım. Ama amatör, ama meraklı, ama sanat, ama profesyonel, ama meslek icabı.. Sonuçta ben bir fotoğrafçıyım. Benim için fotoğraf çekmek hobi ya da ekmek parası.. Benim işimi, ekmeğimi, hobimi elimden almak istiyorlar. Hangi sanat dalında var ki "Özel Tüketim Vergisi"!

Şimdi ben bir fotoğraf sevdalısı olarak bunca vergiyle nasıl başa çıkacağım. Ya bu vergileri verip sadece bir kereye özel fotoğraf makinesi alacağım ve bununla bir ömür geçireceğim, ya yurtdışına çıkan arkadaşlara eşe dosta rica edeceğim, ya da kaçak getirenlerin eline düşeceğim... Tabi yurtdışından gayri resmi yollarla gelen ürünlerin hiçbirinde garanti belgesi olmadığı için herhangi bir aksaklıkta gene mağdur olacağım.

Sayın devlet büyüklerim... Her şey için vergi ödüyorum zaten. Lütfen benim işime, hobime, sanatıma dokunma. Ben fotoğraf çekmek istiyorum. Anı ölümsüzleştirmek, güzellikleri paylaşmak için FOTOĞRAF ÇEKMEK İSTİYORUM...

Bu yazı sitenin sahibinin kendisine ait olan yazıdır. Bunun üstüne bir şey eklemeye gerek duymuyorum.

http://www.fotografimadokunma.com/  Linkten tepkinizi belirtmek için online imza verebilirsiniz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fotoğrafıma Dokunma!
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2008, 15:36:36 »
Mesleği 3 kuşaktır fotoğrafçılık olan bi aileye sahip ve de 8 yaşından beri bu 'fotoğraf' denen şeyle fazlasıyla alakası olan bi insan olarak, bu olaya en fazla tepki göstermesi gerekenlerdenim. Çok sağol konu için.

Çevrimdışı Mithrandir

• *
  • 43
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2008, 17:07:49 »
bu kadar da olmaz dedirtiyor. neyse bakalım daha nelere zam gelecek :) artık sanata da zam geldiyse...

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2008, 17:10:23 »
Ahuaha takan var mı bunları :P Korsan fotoğrafçılık yaparız biz de :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı NightfaLL_NeMeSiS

• **
  • 236
  • Rom: 1
  • Fear Itself!i
    • Profili Görüntüle
    • Claymore-tr
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2008, 14:20:38 »
Oha!Ne cins heriflerdir bunlar? Hll :-\

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2008, 19:17:32 »
Oha!Ne cins heriflerdir bunlar? Hll :-\
düşünemeyen cinsten oldukları kesin ;D "cık cık yazık bize" deyip susuyorum yoruma gerek kalmamış zaten... :)

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2008, 21:11:33 »
YOK ARTIK!! >:(

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2008, 21:42:47 »
Eğer ben biraz çalışmış olsaydım %20 indirimli alıcaktım peeeh !
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2008, 23:33:33 »
Şu an hobi olarak çekiyorum fotoğraf ama ilerde daha ciddi olarak uğraşmak istiyorum fotoğrafla,şimdi bunu okuyunca neden Türkiye'de çoğu şeyin insanların hayatını zorlaştırdığı halde devam ettiğini,bunları düzeltmek yerine bu şeylerin arttırıldığını anlamıyorum.Ottan ...dan şeylere vergi alıyorlar,tebrikler bir bu kalmıştı zaten :)