Kayıt Ol

Hatırla Sevgili

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Rom: 0
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hatırla Sevgiliii :)
« Yanıtla #120 : 11 Nisan 2008, 23:14:43 »
Harun bana da öyle bak  :hemk  ;D

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 12 Nisan 2008, 10:57:06 »
Dün geceki bölüm bazı yönlerden güzeldi ama :P Ben çok beğenmedim.Özellikle yarım saat boyunca Işık ile Harun'un bakışmalarını göstermeleri çok saçma geldi :P Tamam anladık birbirlerini seviyorlar falan da ne böyle uzun uzun göstermeleri :D Zeynep'e birşey olcak diye korkmuştum ama :üü Ali Mehmet'in gerçek çocuğu bile olsa bu kadar benzemezdi heralde :D Yaşar Tufan'a haddini bildirecek diye düşünüyorum :D Ha Yaşar'a gelince herhalde ilerki bölümlerde o saf öğrencisiyle aşk yaşayacak :P Pöh,iyice tadını kaçırdılar bu dizininde yau :D Yasemin menapoza falan mı girdi acaba :anem Ne bu ya Zeynep'i kıskanmalar,yok çocigimiz olmuyo  :D Rüya'nın "Herkes aynı kitapları okuyor.Peki niye anlaşamıyorlar?" dediği yerde koptum ben.Yuh artık :D
rüya>ali ali>zeynep zeynep>Ahmet ahmet>yasemin
ögrenci>yasar yasar>isik isik>harun
Aşk döngümüz :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 12 Nisan 2008, 13:38:25 »
Işık'la Harun'u uzun uzun göstermelerine bende uyuz oldum  :P Hayır illa göstericeklerse yalnız Harun'u göstersinler Işık'a gerek yok  :=)  :P Yaa nasıl öptü Işık Harun'umu yaa  :'( Sonra Harun'um da Işık'ı öptü  :'( Harun o masum buseden bende istiyorum  :hemk :hemk

Çevrimdışı Dreamcatcher

• **
  • 67
  • d.darcy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 14 Nisan 2008, 19:04:53 »
Öncelikle söleyeyim ben yeni bölümleri beğenmedim! Hayır kötü yaptıklarından değil ama sanki bana farklı bi diziymiş gibi geldi! O kadar alışmışım ki mahiri, hüseyini, yusufu, denizleri ve defnenin gençlik halini ekranlarda görmeye alışamadım yeni bölümlere.. Ali'yi zaten beğenmedim mehmetle denizi karıştırıp bi tip yaratmaya çalışmışlar ama çok kütük olmuş bence ;D rüya çok sevimli, güzel bi kız olmuş =) ışık haarika olmuş saçlarına bayıldım=) yaşardan ayrılması iyi oldu zaten anlaşamıyolardı! artık herhalde diziyi harunum için izlicem =P nasıl da anlamlı baktı öyle ışığa yaa :oyy
ama yine de o 1 Mayıs'ı çok güzel yansıtmışlar ekrana!
Ya üzüldüğüm şey o 1Mayıs sahnelerini hep Bankalar Cadde'sinde çekmişler tam bizim okul servislerini beklediğimiz yerde! Her gün ordayız bir kere bile görmez mi insan çekimleri yaa :'( gerçi tabiki okul zamanına denk getirmiyolardır ama çok sevinirdim rastlasaydım çekimlere! =(

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 15 Nisan 2008, 11:53:27 »
'HATIRLA SEVGİLİ' İLE GELEN DENİZ GEZMİŞ EKONOMİSİ

Akşam gazetesi, "Hatırla Sevgili" ile Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına yıllar sonra yeniden alevlenen ilgiyi ekonomik yönden inceledi... O döneme yetişemeyen gençler, kitaplar, posterler ve yeşil parkalarla nostalji yapınca, "68 kuşağı tüketicisi" oluştu. En çok satan 10 kitap içinde idamı anlatan üç kitap var. Deniz'in yeşil parkası Beyoğlu'nda 60 lira...

Deniz Gezmiş ekonomisi

Hatırla Sevgili dizisiyle Türkiye gündemine gelen Deniz Gezmiş ve arkadaşları, gençler arasında yeniden popüler birer kahraman haline geldi. Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan ve Mahir Çayan’ın diziye damgasını vurduğu bölümlerin ardından o dönemi anlatan kitap satışlarında büyük artış yaşanmaya başladı. Kitapların yanı sıra Deniz Gezmiş posterleri, yeşil parkalar ve dönem kıyafetlerine olan ilgi de arttı. Büyük kentlerdeki kitabevlerinin yanı sıra Anadolu’da da Erdal Öz’ün “Gülünün Solduğu Akşam”, Nihat Behram’ın “Darağacında Üç Fidan”, Oral Çalışlar’ın “Denizler İdama Giderken” Halit Çelenk’in “İdam Gecesi Anıları” ve Turhan Feyzioğlu’nun “Mahir: On’ların Öyküsü” kitapları listelere girmiş durumda.

Diriliş’in tek rakibi Deniz

İSTANBUL’daki İstiklal Kitabevi yetkilisi Şahin Erdoğan, “Bu kitaplar artık klasik olmuş durumda, her dönem satılıyor. Ancak Hatırla Sevgili dizisiyle birlikte satışlar çok arttı. Biz de bu duruma hazırlıklıydık” dedi. En çok satan kitabın Erdal Öz’ün “Gülünün Solduğu Akşam” olduğunu söyleyen Erdoğan, ardından “Darağacında Üç Fidan” kitabının satıldığını belirtiyor. Dizide Mahir Çayan ve arkadaşlarına çok yer verilmese de gençlerin bir diğer ilgi odağı da Çayan’ı anlatan kitaplar.

Beyoğlu-Kadıköy’de ilk 10’a 3 kitabı girdi

1. Diriliş, Turgut Özakman
2. Siyah Süt, Elif Şafak
3. Allah’ın Kızları, N. Gürsel
4. Gülünün Solduğu Akşam, Erdal Öz
5. Veda, Ayşe Kulin
6. Darağacında Üç Fidan, Nihat Behram
7. İhtiyarlara Yer Yok, Cormac McCarthy
8. Mahir: On’ların Öyküsü, Turhan Feyzioğlu
9. Olasılıksız, Adam Fewer
10. Yolda, Jack Kerouac

İkinci el parka 30 lira retro modeller 60 lira

HATIRLA Sevgili’nin harekete geçirdiği bir diğer alan ise giyim oldu. Dizide 60 ve 70’li yıllara ait kostümlerin başarılı örneklerinin kullanılması da bu dönem giysilerine olan ilgiyi de artırdı. Doğu Alman ordusunun bir dönem kullandığı ve Deniz Gezmiş’le özdeşleşen yeşil parka da gençlerin ilgisini çekiyor. Hatırla Sevgili dizisinin kostüm sponsoru olan By Retro’nun sahibi Hakan Vardar “Alman parkasının adı artık Deniz Gezmiş parkası oldu. Almanya’dan getiriyoruz, ikinci el fiyatı 30, yenilerin fiyatı ise 60 YTL” dedi. Dizinin kadın oyuncularının giydiği kıyafetlerin de büyük ilgi gördüğünü belirten Vardar, “Yurdun her yerinden telefon geliyor, her yaştan insan dizideki elbiseleri istiyor” dedi.

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 15 Nisan 2008, 18:47:21 »
Hatırla Sevgili ekibi Lüleburgaz’daydı
Lüleburgaz’da Hatırla Sevgili seyircileri oyuncularla buluştu.

Lüleburgaz ’da Hatırla Sevgili seyircileri oyuncularla buluştu. Emek Gençliği ’nin düzenlediği, Hatırla Sevgili dizisi oyuncularından Deniz Gezmiş ’i oynayan Barış Koçak , Yusuf Aslan ’ı oynayan Murat Zubi ve Sinan Cemgil ’i oynayan Çetin Demir ile dizinin danışmanı Mustafa Yalçıner ’in katıldığı söyleşiyi, çoğunluğu genç yaklaşık 500 kişi izledi.

Söyleşinin yapıldığı salonu dolduran gençler, dizi oyuncularına ve Mustafa Yalçıner ’e büyük ilgi gösterdi. Söyleşi öncesi ve sonrası söyleşiye katılan oyuncular ve Mustafa Yalçıner ’le bol bol fotoğraf çektiren, Deniz ’in posterlerini imzalatan gençlerin sordukları sorularla devrime, sosyalizme, ’68 kuşağına ve devrimci mücadeleye gösterdikleri ilgi, ’68 ve ’78 kuşağını, yürüttükleri mücadeleyi öğrenme istekleri dikkat çekti. Dizi oyuncularını canlandırdıkları karakterlerle de özdeşleştirmek isteyen gençler, dizide rol alan oyunculara, diziden önce ve diziden sonraki hayatlarında ne gibi değişiklikler olduğu*, Denizleri daha önceden tanıyıp tanımadıkları, siyasi görüşlerinde herhangi bir değişiklik olup olmadığı*, bundan sonraki projelerinin ne olduğu sorularını yönelttiler. Mustafa Yalçıner , dönemin canlı tanığı olarak gençler tarafından ilgiyle dinlendi. Nasıl bir mücadele, ODTÜ ’deki silinemeyen ‘devrim’ yazısı, mücadele arkadaşlarının sehpaya yürürken hissettikleri, o dönemin mücadele koşulları, şimdiki dönemle benzerlik ve farklılıklar gibi sorular, Yalçıner ’in yanıtladığı sorulardan bazılarıydı. Söyleşiye katılanlar, yakın tarihimizi gençlere hatırlattıkları, halkın gündemine getirdikleri için dizi ekibine ve söyleşiyi gerçekleştiren Emek Gençliği ’ne teşekkür ettiler.
ALINTIDIR/EVRENSEL
* işaretli kısımları ben sordum  :D

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 02 Haziran 2008, 18:45:57 »
Dizi bitti mi yahu, nezamandır kimse bir şey yazmamış. Finaller yüzünden şu son bir kaç bölümü kaçırdım, sanırım geçen bölümde darbe çıkmıştı, izleyemedim ama.. :-\
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 02 Haziran 2008, 19:42:00 »
Darbe bence berbattı.
Denizler'den sonra zaten dizi giderek batmaya başladı gibi ama.. :P
Yasemin-Ahmet-Zeynep,Harun-Işık-Yaşar pembe dizisine döndü.
Atv resmen Çalıklara geçtikten sonra artık ülkücü-devrimci eşitliği gibi birşey yapmaya çalıştılar.Bi onların planlarını,bi diğerlerinkini gösteriyorlar falan.
Erdal olmasa izlemeyeceğim zaten.. :-\
Gelecek hafta final olabilir.OLsun artık sıktı beni biraz :P Sanki Cuma günleri zorunluluktan izliyormuşum gibi bir his var içimde ya  :P
@:Gönül rahatlığıyla en iyi ihtimal iki hafta da bir ya da bölümün yarısı gibi bir kısmını izliyorum artık diyebilirim.Tabi bir yandan Ghost Whisperer da var ya  :huha

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 03 Haziran 2008, 22:39:18 »
hatırla sevgiliyi takip etmiyorum artık özelliklede denizler asıldıktan sonra baya pembe dizi olayına döndü o ona aşık falan kötü yaptılar bence :S
sadece 1 mayısa denk geldimmi izliyorum eylemler,söylenen sözler içime işlemiş bir parça buluyorum kendimden :)

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 05 Haziran 2008, 20:40:39 »
Eskisi kadar güzel ve ilgi çekici değil artık.Ağlak yüzlü Yasemin'den bıktım özellikle.Niye dizilerde illa konuşmaların bir kısmı duyulur yanlış anlaşılır ve oradan konuşma bitmeden çekip gidilir hiç anlamam.İlla yanlış anlaşılıcak birileri yani  :-\
 Harun'a çok kızdım açıkçası :P Işık için her şeyi yapan o adam nerede? Neden kılını bile kıpırdatmadan öylece bekliyo? Işık için değmez mi yakalanmaya :P İnsaf yani.  :=)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 05 Haziran 2008, 23:46:49 »
Ya bitr şey soracağım. Yarım final mi yoksa sezon finali mi?

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 05 Haziran 2008, 23:49:20 »
sezon galiba

Çevrimdışı Pitis^^

• **
  • 277
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 06 Haziran 2008, 11:05:54 »
Hatırla Sevgili final yazıo yaaa  :hemk off bitiyo mu yaniii  :hemk Erdal'ın idamıyla bitiricekler sanırsam fragmanda en son onu götürürlerken gösterdiler..Gerçi zaten pembe dizi olma sınırlarını aşmıştı artık  :hemk  ama üzüldüm yaa :'(

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 09 Haziran 2008, 16:42:05 »
Ve işte final bölümü ile bir diziyi, aslında dizi değil, geçmişte kalan olayları gerçekleriyle yansıtmaya çalışan biz diziler serisini bitirmiş olduk.

İki sevgilinin 60'lı yıllardaki aşkını anlatmakla başlayan ama daha sonra sadece o yıllara uygun olsun diye arka planda devrimci olayların ortaya çıkması ve akabininde dizinin daha fazla izlenmesi, bir süre sonra da dizinin iki sevgili arasındaki aşkı anlatmasından tamamen çıkıp bu olaylar üzerine yoğunlaşmaya başlamış ve böylede devam etmiş...

Söylenecek fazla bir durum yok aslında. Müziklerden tutun oynayanlara, yazarın elinden geldiğince olayları tüm çarpıklığıyla anlatmaya çalışması ve güzel bir senaryo, olaylar örgüsüyle  bugüne kadar izlediğim diziler arasında en çok beğendiklerimdendir.

Belki sevmeyende olabilir evet, sadece dizinin tutması için bu tür olayları gösterdiği, tamamı ile göstermediği veya yanlış anlatıldığı, bir çok insanın bu diziden sonra Deniz Gezmiş ve sol yanlısı ve 60'lı yılar, darbe öncesi ve sonrası ile ilgili kitaplar okumaya başlaması ki bu bir bakıma doğrudur vs. vs. bir çok şey. Hepsine saygı duymalıyız ama böyle düşünen kişilerdende diğer tarafa karşıda saygı duymasını beklemeliyiz..

Son bölüme gelincede çok beğendiğimi itiraf edeyim. Yani hem dizinin asıl amacını hem de o günlerde yaşanan olayları bir arada göstermekten ve enfes kesici sahneler koyup bizi kâh güldürüp kâh duygulandıran ve müthiş bir final koyup sonladırmayı başaran bir final bölümü oldu. Hoş Deniz'in öldüğü bölümden sonra artık izlemeyenlerde, dizinin eski tadını vermediği görüşünde olan bir çok kişide var. Yinede son bölüme kimsenin kötü bittiğini söyleyceğini düşünmüyorum.

Neyse tüm dizi ekibine, yönetmene ve oyunculara bize böyle güzel bir olaylar kurgusu yarattıkları ve en önemliside biz yeni nesillere en azından o zamanki olayların bir şeklini göstedikleri için sonsuz teşekkürler.. :=)

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 14 Haziran 2008, 01:36:31 »
Bence çok saçma bitirdiler.Yani böyle bir dizinin aptal bir piknikle bitmesinden pek hoşlanmadım.Haa neyle bitirceklerdi derseniz bende bilmiyorum ama böyle mutlu mesut bitmemeliydi.En çok Harun için üzüldüm bitmesine.Göremiyeceğim artık Harun'umu  :'( ışık'la çooooook uzaklara gittiler :P  Aman güzeldi işte uzatmıyım daha fazla.Her güzel şey gibi bununda sonu geldi.