Kayıt Ol

One Piece

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: One Piece
« Yanıtla #45 : 27 Şubat 2013, 19:45:39 »
Manganın 700. sayısı One Piece'a yakışır bir bölüm olmuş. Yeniden son vitese takmış görünüyor manga. :D

Bu sayıda uzun zamandır beklediğim bir bilgi açığa çıktı sonunda. Öyle olacağından emin olmama rağmen doğrulanmasını bayadır bekliyordum. :D

Spoiler: Göster
Marineford Savaşı'ndan sonra Buggy'i şaşırtan mektup Shichibukai davetiymiş gibi börünüyor. Tabii Buggy bu fırsatın üzerine atlamış ve 7 koltuktan birini kapmış. :D

Bir de:
Mera Mera no mi!!??? Nasıl? Olayların bu şekilde gelişmeyeceğini tahmin etsem de Luffy de Blackbeard gibi Logia+Paramecia mı olacak acaba? Hımmm...

İyi olmuş yani 700. sayı. Okuyun gari. :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Apollo

• *
  • 38
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Mart 2013, 19:03:05 »
Evet bilgileri açığa çıkarmaya başladı artık , biz okuyucularda sanki Luffy'le aynı adada kalmış gibiyiz dünyadan bihaber :)

Daifunka_vc sanırım SAD ile oluşturdu onu.Olursa ilginç olabilir, zaten eskiden açıkladığı gibi Luffy'nin vücudu da normal değil, Gear second olayında hatırlarsınız yada İmpel Down'da organları lastikten olduğu için korunuyordu.Eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 22 Mart 2013, 00:55:10 »
SAD ile de olabilir (ancak öyle olduğunu zannetmiyorum, logiaların bu şekilde üretilebilmesi dengeleri çok bozar gibi geliyor bana), ama zaten meyvelerin sahibi öldükten belirli bir süre sonra aynı meyveler yeniden yetişiyordu. Durumumuz bu şekildeyse Mera Mera no Mi'yi nasıl ele geçirdiklerini merak ettim. :D (Buradan da Pirate King'in meyvesinin, varsa eğer, Gomu Gomu no Mi olduğunu iddaa edenlere selamımı çakıyorum. :P) Tabii bir de Yami Yami no Mi'den kaynaklandığını tahmin ettiğim, şimdilik bilinmeyen bir etkiyle meyvenin el değiştirdiğini gördük; fakat onun konumuzla alakası yok. :D

Evet, Luffy'nin vücudunun iki meyveyi birden kaldırabileceğine benim de şüphem yok. Bu noktadaki sakıncalı bulduğum konu Blackbeard'da gördüğümüz durumun birazcık sıradanlaşacak olması ve Luffy'nin çok erken bir safhada büyük aşama kaydetme olasılığı. Bu durumun kullanıcıyı kısıtlayacak, uzun vadede büyük bir yan etkisi var mı yok mu Blackbeard ortalarda gözükmediği için bilemeyeceğim tabii. 

Yalnız, eğer olursa, Luffy'nin ne şekilde meyveyi yiyeceğini gözümün önüne getiriyorum da... Şimdiden kahkaha atabilirim.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Apollo

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Mart 2013, 04:36:16 »

Bende SAD ile olmasını istemiyorum ama onun elinde SAD varken aklım ona gidiyor, dediğin gibi her yer yeteneği olan insanlarla dolu olacak.Belki bunu artık savaşların daha zor olacağını kanıtlamak için yaptı ama ortalık çok karışacak gibi geliyor.Zaten yonkouya baya bir meyve verdi.
Dediğin gibi hemen 2. bir meyveyi yemesi hoş olmaz, eğer o yemezse kim yiyecek merak ediyorum.

Luffy'nin her hareketi kahkahalık, 8 yaşında ki çocukla kavga edişi çok komikti. :) Bu arada Samuraylarla ilgili bir sır perdesi de var, sakladıkları bir şey var ama nedir bilemedim

« Yanıtla #49 : 27 Haziran 2013, 18:40:37 »
Anime konusunda en iyisi kesinlikle One Piece. Küçüklüğümden beri hayranlıkla izliyorum ve ailecek Luffy'nin hastasıyız.;D
GOMU GOMU NOOO... BAZUKAAAA!!
[/i]

Çevrimdışı Brsykt

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 05 Temmuz 2013, 16:58:44 »
Çizer Eiichiro Oda gerçekten işini iyi yapıyor.
Mesela manganın ilk bölümünde gördüğümüz haki yeteneği 5 yıl sonra karşımıza çıkıyor.
Adamda hafıza var.
Birde karakter bakımından çok zengin şu an öyle bir yerdeki bitirmeye ömrü yeter mi bilemiyorum?

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 09 Nisan 2015, 11:11:48 »
Enem!

Tam burada bir hafta ara verilecek olması ayıptır yeaa. :P

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Rom: 1
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 09 Nisan 2015, 11:37:00 »
Ben animeyi takip ediyorum ama güncele yetiştiğim için haftada bir çok zor oluyor :( Animedeki son bölüm (687) mangada hangi sayıya denk geliyor? Mangadan devam edeyim

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 09 Nisan 2015, 15:40:46 »
Animeyi Thriller Bark kısmından sonra bıraktığım için kendim bilemeyeceğim, ama One Piece Wiki 750 ve 751. sayıları işaret ediyor. :)

http://onepiece.wikia.com/wiki/Episode_687   (Statistics kısmından bakabilirsin.)

Şahsi kanaatim mangayı baştan okuman yönünde olurdu tabii. :D

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 09 Nisan 2015, 15:44:48 »
İlk 15cildi Türkçe olarak satınaldım. Kalanı ingilizce olarak devam edebilirim animeyle arasında fark varsa. Bence sende animeye devam et Thriller Barktan sonra harika bölümler var :D

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 09 Nisan 2015, 16:19:53 »
Gear 2 in chapter 387
Gear 4 in chapter 783

.)
It was me, waiting for me, hoping for something more...

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 09 Nisan 2015, 16:34:58 »
Abooo bende o sayı ne diyordum başına G koyunca jeton yeni düştü :D

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 09 Nisan 2015, 17:07:38 »
İlk 15cildi Türkçe olarak satınaldım. Kalanı ingilizce olarak devam edebilirim animeyle arasında fark varsa. Bence sende animeye devam et Thriller Barktan sonra harika bölümler var :D

Animeyle ilişiğimi kesmemdeki ana sebeplerim şöyleydi:
- Görsel olarak çok kalitesizleşti.
- Mangaya yetişiyoruz telaşıyla içi çok boşaltılan bölümlerle karşılaştım. (Zaman geçirmeye oynayan sinir bozucu futbolcu kıvamında.) :D

Merak ettiğim önemli yerlere nasıl olmuş diye bakmıyor da değilim tabii. :)

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 09 Nisan 2015, 17:13:50 »
Marineford şimdiye kadarki en güzel arctı bence grafikler de çok hoştu :)
Haftaya mangadan devam edeyim bari eski sayıları mangada güncele yetişince okurum :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 09 Nisan 2015, 18:15:05 »
Ben animeye üç hafta önce başladım. Şu an 94. Bölümdeyim . Beğendim ama umarım hikaye biraz daha hızlanır :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar