Kayıt Ol

Fantastik karakteriniz nasıl olurdu?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik karakteriniz nasıl olurdu?
« Yanıtla #15 : 29 Nisan 2010, 19:16:26 »
Aklımda şimdi güzel bir karakter oluştu.Yazayım bakalım :) :
 Daniel Molipe

Fiziksel Özellikler:
Boy: 1.73 m
Kilo: 62
Göz Rengi: Ela
Saçı: Ne çok uzun ne çok kısa,kumral.
Ten Rengi: Esmerimsi,beyazımsı değişik birşey :D
Yakışıklı mı?: Playboy kıvamında :P

Kişisel Özellikler:
 Cesur : Çok az şeyden korkar,her şeyin üstüne gidebilir. Karşısındaki onu öldürecek bile olsa...
 Yetenekli: Çoğu şeyde yetenekli biri.
 Sempatik: Gerektiğinde ve yeteri kadar espri yapabilen,espri anlayışı kuvvetli biri.
 Hazırcevap: Herşeye verilecek bir cevabı olan biri.
 Çılgın       : Her türlü çılgınlığı yapan,bıraksalar sabaha kadar parti yapabilecek biri.
 Güçlü       : Gücünü yerinde kullanamasada gayet güçlü biri.

Silah(lar)ı :
 Kılıç: Kabzası titanyumdan yapılmış,meşe ağacının kabuğunun derisiyle sarılmış olurdu. Keskin tarafı Yunan kılıçları gibi olurdu. Yani yukarı doğru eğimli bir şekilde gider ve en üstte çok sivri bir şekilde birleşir.
 Ok ve Yay : Yine meşe ağıcından yapılmış bir yay. Ve demir,bronz alaşımından yapılmış oklar.(Ayrıca biraz da ateşli ok)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Nisan 2010, 19:52:09 »
Açıkcası karakterin belirli başlı zayıflıkları ya da takıntıları olması çok daha hoşuma gidiyor. Fiziksel ya da ruhsal, bazı yönleri zayıf ya da eksik olmalı.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Nisan 2010, 19:53:27 »
Fiziksel gücü çok üst düzey olmamalı. Kötü karakterse Pure Evil olmamalı kesinlikle. Bir amacı, bir geçmişi olmalı.
try again fail again fail better

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Nisan 2010, 23:48:03 »
Şimdi asıl karakterimi koyayım :) Nick Turedo! Kurgumu okuyanlar bilirler..
Bu çocukcağızımın babası Yunan Mitolojisinden tanıdığımız yer altı tanrısı Hades. Annesi normal bir insan. Böylece Nick bir melez oluyor.
            Nick Turedo
        Fiziksel Özellikler:
Boy: 1.64 m
Kilo: 53
Göz Rengi: Siyah
Saçı: Normal boyutlarda (ama okulda istediklerinden uzun :D ,siyah.

Kişisel Özellikler:
Sinirli: Çok çabuk sinirlenen, saman alevi gibi parlayan biri.
Kin   : Kendisine yapılan bir şeyi asla unutmaz (iyi ya da kötü) eğer yapılan kötü bir şeyse karşısındakinin burnundan getirir.
Cesur: Korkularıyla yüzleşecek kadar cesur.
Hazırcevap: Herşeye verilecek bir cevabı var.
        Silah:
Alevsaçan: Styx Irmağının çeliğinden yapılmış, metalik siyah, sivri uçlu ve damarlarında Hades'in kanı dolaşanların elinde alevleniyor.

Geçmiş:
  Nick'in sorunlu bir çocukluğu vardı. Ölüm tanrısının oğlu olduğu için bahar mevsiminde gittiği yerlerdeki tüm yeşilleri solduruyordu. Bundan öutsuz olup kendisini odasına kapatıyordu. Aynı zamanda babası hakkında bilgisi olmadığı için, onun hakkında konuşulunca ağlamaya başlıyordu. Nick ve annesi bir kaç kez uzak yerlere taşındıkları için (tabii o bunun canavarlar yüzünden olduğunu bilmiyordu) birkaç okul değiştirmişti. Sadece 1 tane doğru dürüst  arkadaşı olmuştu, Ricky. Bir melez olduğunu öğrenince onu da unutmuştu. Yazık :D . Sonra günümüze geldik..

Ohooo bu böyle uzar neyse, şimdilik yeter :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 30 Nisan 2010, 23:57:02 »
Benim Yıldırım Yürek adlı hikayemin baş kahramanı:

Severus(soyadı yok çünkü o bir köleydi):

Babası:Tanrıların tanrısı Zeus
Annesi:Kraliçe Leia
Eğitmeni:Sayılamayacak kadar çok kahraman yetiştirmiş sentor(yarı insan,yarı at) biçiminde,yılların tecrübesi Kheiron
Düşmanları:Titanlar

Fiziksel Özellikler:
Boy:1.71
Kilo:65
Göz Rengi:Siyah(kartalımsı 8))
Saç:Siyah,dağınık ve kalkık,ama onu havalı gösteriyo :D
Diğer Özellikleri:Doğum lekesi vardır,sırt kısmında ve kartal biçiminde(o daha bilmiyor).
Ten rengi:Esmer
Benim görüşüm:Yakışıklı ve derin gözleri olan bir kahraman(Benim gibi :P)

Kişisel Özellikler:
İyi yanları:En zor durumda kaldığı anlarda bozuntuya vermemesi,mutlaka bir planı olan(akıllıca veya aptalca),çabuk arkadaşlık kurabilen,dik kafalı,önüne en korkunç kişiler çıksa bile cesurluğunu kaybetmemesi,eğitmenine olan güveni,silahını iyi kullanması,havayı ve rüzgarı kontrol edebilmesi...(daha yazarımda aklıma gelmiyo)
Kötü yanları:Ailesizliğin verdiği üzüntüsü,anne özlemi,biraz kibirli olması(babadan çekmiş),yersiz yerde güzel espriler yapması,öfkesine hakim olamaması,sabırsız olması...

Silahları:
Gökyaran:İlahi bronzdan yapılmış şimşek biçiminde 1.50 metrelik silah.Kimin ona verdiği belli değil
Ok ve yay:Bunu ona Apollon hediye etmişti.Ok atmada iyi değil ama Zeusun oğlu olduğu için rüzgar yardımıyla oku istediği yere atabiliyo

Planemo Syndrome

Çevrimdışı wildgirl_3

• **
  • 55
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Haziran 2010, 19:12:53 »
En önemlisi benim gibi olmalı :)

Keşke hep yanımda olsanız bi'tanelerim!

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Haziran 2010, 19:34:29 »
valla ben benim de bir cadım var.ehem ehem
adı:Yüce Efendi Lia
sanı:Gölgenin İçindeki,Kule'nin Lordu,Mor Yıldız,Ruhların Hakimi
boyu:1.65
yaşı:200
Ten reni:Esmer
göz rengi:menekşe
yönelim: kaotik kötü
silahı:asası,kırbacı,kılıcı
saç:parlak mor

Spelleri, skilleri ve birkaç ufak ayrıntıyı daha yazsaydın herhalde tam bir FRP karakteri olurdu.  :D
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Haziran 2010, 19:42:00 »
valla yazarım şimdide gerek görmüyorum.hatta envanteri bile belli aklımda.

Çevrimdışı uzman

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Ağustos 2011, 19:20:44 »
benim karakterim, kendi evrenimde çok önemli olmayan bir ırktan olurdu elfler veya insanlar yerine orklar veya cüceler... kendi karakterim kesinlikle iyi bir dövüşçü olmazdı fakat ya siyasi danışmanlık ya ruhban veya büyücü ya da ticaret konularında hatrı sayılır biri olurdu. Elbette her hangi bir konudan dolayı gezgin olurdu. düşük bir soylu veya ruhban sınıfından gelen bir soya sahip olurduaşırı uzun-kısa şişman-ince gibi uç şeyler olmaz ve biraz daha inandırıcı olurdu

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Ağustos 2011, 08:42:23 »
  Kara gölgeler parmaklarının altına gizlenmiş, kendisi bunu istemese de çevresindekilere ölümü tattıracak kadar tehlikeli bir kız... Onun kaderinde öldürmek için var olan kara bir güç olsa da içinde saf sevgiyi taşıyan bir kalp var.
  Sanırım böyle bir karakter oluştururdum. Zaten bilinçaltım böyle birini rüyalarımda oluşturmakta usta =/.

Sanki Rand Al Thor'un kız halini tasvir etmişsin.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2011, 14:57:08 »
Kesinlikle iyi bir dövüşçü olurdu. Biraz ukala ama kendini beğenmiş değil. Simsiyah dağınık saçları ve mavi gözleri olurdu. Ve de anlaşılacağı üzre erkek. 1,78-1,80 boylarında cılız değil. Hikayede 14-15 yaşlarından 17-18 yaşlarına kadar büyürdü. Daha büyük ve daha küçük yaşları hikayeye dahil etmezdim. Sadece dövüş sanatları pek ilgi çekici değil. Dolayısıyla işin içine biraz özel güçler girse iyi olurdu. Mesela tanrısal güçler? Yani Harry Potter'daki gibi sadece büyü değil.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Kvothe

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Şubat 2012, 14:48:38 »
Hiç karakter yaratmamıştım ama yaratacak olsaydım kesinlikle 15-20 yaş aralığında olmazdı. Fantastik karakter olsa da inandırıcı yönleri olmalı. Mesela kişiliğinden bahsederken yaşıyla orantılı olarak konuşmak gerekiyor. Ayrıca karakterimi insani duyguları olan değilde daha tuhaf özelliklere sahip yapardım. Sonuçta farklı bir ırktan gelecekse duyguları da farklı olmalı. Dünya görüşü ve düşünceleri ile okuyucuyu şaşırtmalı.
Dış görünüşüne gelince; çirkin veya çok yakışıklı tabiri kullanıp ön yargı oluşturmak istemezdim.
“Birinin ailesi hiç olmayacak bir şarkı söylemiş.”

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 29 Şubat 2012, 20:37:09 »
Birinci Adamlar, Chosen One'lar hiç hoşuma gitmiyor. Bir savaşçı mı yaratacağım, Yüce Muhafız Telian'ın en ezik çırağı Udrien olurdu. Kurgulayayım, Usta ölür, saraydaki vezirlerin hepsi kendi yalakalarını Muhafız konseyine sokmak ister. Yardırsın saray entrikaları. Elde kimse kimsenin takmadığı Udrien'den başka kimse kalmaz. 15 yaşında eli kılıç tutmayan çocuk birden Yüce Muhafız olur, Saraya girer. Gerisini ver allah gitsin... Böyle bir karakterin o sarayda sürünüşünü yazmak çok eğlenceli olabilirdi benim için.

Kısa bir tane daha yapayım; Yıllarca çalışmış ve bileğinin hakkıyla bir timin başına geçmeyi haketmiş bir Alev Savaşçısı Danier, başına geçeceği timin başına rüşvet ve iltimasla bir soyluyu ; Ralien'i geçiriyorlar. Teşkilatın büyükleride buna ikinci adam ol elinden tut, aynı zamanda soyluluğunu yücelt pohpohla diyorlar. Danier'se yıllarını heba etmiş çıldır geçiriyor tabii. Bu adamı yazmakta eğlenceli olabilirdi.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Şubat 2012, 21:07:52 »
Yaşadığım şehrin en iyi liselerinden birine gitmeme rağmen dersler ile birbirimizi pek sevdiğimiz söylenemez. Sürekli bu dünyaya ait olmadığımı düşünürüm, fiziksel ve ruhsal kusurlarımı bir yana bırakıp bir kağıda olmak istediğim kişiyi yazarım. Belki de 50 sayfa falan olmuştur.

175-185 boylarında (orta boylu olmak hep avantaj gibi gelmiştir nedense bana), 65-75 kilo (sıradan hayatımda memnun olduğum tek şey kilomun boyuma göre olması), siyah saç ve siyah göz rengi (Tolkien'in kitaplarını ilk okuduğumda; çok önemli karakterlerin genelde bu kombinasyona sahip olduğunu farkettim), açık/beyaz ten rengi (en sevmediğim şey melez bir ten rengine sahip olmak, esmer de değilim, beyaz da; ortası, garip birşeyim), vazgeçilmezlerimden biri de kirli sakal (derler ya erkeğin makyajı diye; bence çok haklılar). Son olarak duyu organları sıradanın üstünde iyi çalışıyor olması lazım (gerçek ile özdeşleşen nadir şeylerden biri de bu sanırım).

Davranışlarına gelince; genelde onurlu fakat umursamaz birini düşünüyorum hep. Bence şahısların başına gelen kötü olayların sebebi; onlara değer vermeyen insanlara fazla değer vermek.

Eğer barutun bulunmadığı bir dünyada ise karakterim, kesinlikle uzun ve ince bir kılıç kullanırdım. Siyah pelerini de unutmamak lazım. Modern çağda bir yerlerde bir dünya ise askeri bot, kalın ve bol cepli bir pantolon, balıkçı yaka ve kaban vazgeçilmezim olurdu. Bir de uyduruktan bir silah.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #29 : 22 Nisan 2012, 19:10:00 »
Benim tanıtacağım bir çok karakterim var fakat ben bir tanesini biraz anlatmak isterim
Adı : Prens Segthan
Yaşı : 20 lerde
Boyu:180 cmden fazla
Geçmişi: Babası ölüp kardeşi Dagthan kral olunca sürgün edildi.
Amacı : Sürgün edildikten sonra bir arayış içine giriyor.Bilinmez diyarlarda kutsal amcını öğreniyor
Yetenekleri: Yetenekleri konusunda biraz gerçekçi olmak isterdim ama çokta abartmadan anlattım.Yaşayan insanlar arasında en hızlı ve öldürücü savaşçı
...
Bu karakterin belirli bir dönüşüm süreci oluyor ve karakterimiz belirli sınavlardan sonra yeteneklerinin farkına varıyor.Aynı zamanda bir insan olmanın gereği olarak güçsüz taraflarınıda öğrenmiş oluyor.Bu sınavdan sonra hakettiği ödüller arasında bir kılıç var.Bu kılıcın herhangi bir kılıçtan pek bir farkı yok ama  olaylar kızışınca birşeyleri uyandırmak için harekete geçebilen bir kılıç..
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/