Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı mbdincaslan

• **
  • 277
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
    • Baatırdın Sözü
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #240 : 16 Ekim 2014, 00:33:13 »
Bernard Cornwell'in "Kutsal Kase'nin Peşinde" üçlemesinden, Hıristiyanlıktaki kutsal emanetler motifine ve dönen şarlatanlıklara dair, bir piskoposun ağzından:

"Peder Agustine bana bir defasında İsa efendimizin üç farklı sünnet derisini gördüğünü söylemişti. Onu herşeyin ötesinde aziz tutan ben dahi onun böyle cömertçe donatılmış olduğunu sanmıyorum."
"Onen i-estel edain, ú-chebin estel anim"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 16 Ekim 2014, 21:17:08 »
"Size bir çocuk gibi hitap edilmesi çok can sıkıcıdır, çocuk olsanız bile." -Kvothe

"Doğru düzgün öykü anlatabilmek için biraz yalancı olmak lazım." -Skarpi

"Ona sadece acı, oğlum. Biz yarın yollara döneceğiz, ama o son nefesine kadar kendi çekilmezliğine katlanmak zorunda." -Arliden

"Sadece rahiplerle ahmaklar korkusuzdurlar ve benim Tanrı'yla aram hiç iyi olmadı." -Kvothe

Ve tabii ki: "İlk hocam bana E'lir derdi, çünkü akıllıydım ve bunun farkındaydım. İlk sevgilim bana Dulator derdi, çünkü telaffuzu hoşuna giderdi. Bana Shadicar ve Altı Tel dendiği de oldu. Kansız Kvothe, Esrarengiz Kvothe, Kralkatili Kvothe de dediler. Bu isimlerin hepsini hak ettim. Hepsinin bedelini ödedim. Ama Kvothe olarak yetiştirildim. Babam bana bir keresinde bunun "bilmek" anlamına geldiğini söylemişti. Tabii bana daha başka pek çok şey de dendi. Bunların çoğu kaba sözlerdi, lakin çok azı hak edilmemişti. Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian'la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın alındığından daha küçük bir yaşta Üniversite'den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan, ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

Belki beni duymuşsunuzdur."

-Patrick Rothfuss, Rüzgarın Adı

Aslında iki kitabı da birer altın madeni, ama ilk anda aklıma gelenler bunlar. Yoksa hepsini paylaşmaya çalışsam sayfalar tutacak herhalde.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı zeynikey

• *
  • 30
  • Rom: 0
  • efsaneler prensesi lady khan
    • Profili Görüntüle
    • fantastik efsaneler
« Yanıtla #242 : 23 Ekim 2014, 20:19:39 »
kendi kendine düşünen birşeye beyninin neresinde olduğunu göremiorsan asla güvenme
arthur weasly
harry potter
bütün ciddiyetimle yemin ederim ki hayırlı birşey düşünmüyorum

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #243 : 16 Kasım 2014, 19:49:56 »
"Hep derim, darağacına çıkacaksan kalabalığa bir espri yap, cellada bahşiş ver ve tabureyi dudaklarında bir gülümseme ile tekmele." Birgitte'in gülümsemesi sertti.

Robert Jordan - Göğün Ateşleri (Zaman Çarkı 5. Cilt)

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 15 Nisan 2015, 20:33:47 »
"Kulaktan kulağa fısıldanan sözler, gün gelecek sokaklarda, dağlarda haykırılacak.

Gerçeği bileceksiniz, gerçek sizi özgür kılacak!"

Kaynağı söylemiyorum, yayınlardaki gibi, kaynağı bilene ödüllü sözlerden bu da :)
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 16 Nisan 2015, 00:57:56 »
Gerçeği bileceksiniz, gerçek sizi özgür kılacak!"

Sizin kaynağınız o mu bilmiyorum da bu kısmı Yuhanna İncili'nde var. İlk kısmını bilemedim ama, o oradan değil bence. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 16 Nisan 2015, 09:58:44 »
Bu başlıkta beğendiğimiz sözleri paylaşıyoruz. Kaynağını da veriyoruz :). Eğer ki sözü paylaşıp hangi eserden olduğunu sormak istersek bunun için şöyle bir konumuz mevcut.

Her konuyu kendi amacında kullanırsak daha iyi olacaktır.

Çevrimdışı kargasiz

• 428
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 17 Nisan 2015, 20:38:02 »
"Yapması söylemesinden daha kolay"

Bir grupla çalışıyorsanız çoğu üzerine düşeni yapmaz, onları motive etmek için konuşmaktansa siz o işi yaparsanız grup üyeleri de sizden gördüğü gibi yapmaya başlayacaktır. Hayat felsefemin yapı taşlarından biridir bu.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 18 Nisan 2015, 00:50:28 »
"İnsanın içinde dünya ötesi bir şeye dönüşmek isteyen bir tohum var. Özlem ya da ümit dediğimiz şey gerçekte bundan kaynaklanıyor; insanın bilmeden beklediği nedir aslında, bu tohumu çatlatacak güçte bir ışığın gelip kendisine çarpması..."

"Anımsamak ve unutmak ölümle ilgilidir, unutmak ölüme karşı bir silah, anımsamaksa ölümün silahı...
 İnsan unutamadığı için ölür..."

Ormanda Ölüm Yokmuş - Latife Tekin

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #249 : 26 Nisan 2015, 03:55:22 »
"'Bak, neyin gerçek olup, neyin olmadığını merak ettiğin oldu mu hiç?'
'Merak etmek için oldukça aptalca bir şey,' dedi Bigmac.
'Neden?'
'Gerçek gerçektir. Geri kalan diğer şeyler, değildir.'
'Ya... eh, rüyalar?'
'Yok. Onlar gerçek değildir.'
'Bir şey olmaları gerek. Yoksa onları görmezdin, değil mi?' dedi Johnny çaresizce.
'Evet, ama bu gerçekten gerçek olmakla aynı şey değil.'
'Televizyondaki insanlar gerçek mi?'
'Elbette!'
'O zaman neden onlara bir oyunmuş gibi yaklaşıyoruz?'
'Demek istediğin... Haberlerdekiler mi?..'
'Evet!'
'O farklı. İnsanların her istediklerini yapmalarına izin veremezsin.'
'Ama biz...'
'Her neyse, uzay oyunları gerçek değildir,' dedi Bigmac. Dönüp dönüp karanlık sokağa bakıyordu.
Johnny biraz gevşedi.
'Sen gerçek misin?'
'Bilmem. Gerçek hissediyorum. Zaten her şey berbat.'
'Ne berbat?'
'Her şey. Bu yüzden, kimin umurunda? Hadi, ben eve dönüyorum.'"

İnsanlığı Ancak Sen Kurtarabilirsin - Terry Pratchett

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 28 Nisan 2015, 08:57:46 »
"Kendisi hakkında söylenenleri aşırı umursamak sanatçının doğasında vardır. Başkalarının fikirlerini mantıksızlık derecesinde umursamış olan insanların enkazıyla doludur edebiyat alanı."

Virginia Woolf - Kendine Ait Bir Oda

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 28 Nisan 2015, 09:31:04 »
"Hodor Hodor" dedi Hodor, Hodor Hodor :P
Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #252 : 02 Mayıs 2015, 01:42:28 »
'Onu hatırlıyorum. Ben küçükken Cable Caddesi'nde hayvan doldurma ve balık oltası dükkânı vardı. Her zaman bu tür şeyler söylerdi. Biraz filozoftu, Solomon Einstein.'
'Hayvan doldurmaktan başka iş yapmaz mıydı?' dedi Yo-yok.
'Bir de düşünürdü,' dedi Johnny.
'Eh, bu tür düşüncelerin aile özelliği olduğunu söyleyebilirsiniz,' dedi Bay Atterbury. 'Dahası, elin ölü bir porsuğa batmışken, soyut düşünceler için bol bol zamanın olur.'

Johnny ve Ölüler -  Terry Pratchett

'Hiç sona ermeyen bir gece vardır...
Dünyanın saati kendi gölgesi altında döner. Gece yarısı hareketli bir yerdir, karanlık bir bıçak gibi, sonsuz Zaman somunundan günlük ekmek dilimleri keserek, saatte bin altı yüz kilometre hızla gezegenin çevresinde ilerler.
Zaman her yerden geçer. Ama günler ve geceler, yalnızca aynı yerde kalan insanların başına gelen küçük yerel şeylerdir. Yeterince hızlı giderseniz saate yetişebilirsiniz.'

'Kartlar ve tahtalar, diye düşündü. Ve ölüler. Bunlar karanlık güçler değil. Kartlar, heavy metal müziği, içinde iblis tanrılar olduğu için Zindanlar ve Ejderhalar oyunu hakkında söylenmek, aslında yer tahtalarının içinden bir sürü şey çıkıp gelirken kapıyı kollamaya çalışmaktan farksız. Gerçek karanlık güçler... karanlık değil. Onlar aslında tıpkı Bay Grimm gibi gri. Hayatın bütün rengini alıp götürüyorlar; Blackbury gibi bir kasabayı alıp korku dolu sokaklara, plastik tabelalara, Parlak Geleceklere ve kimsenin içinde yaşamak istemediği, kimsenin gerçekten yaşamadığı kulelere dönüştürüyorlar. Ölüler bizden daha canlı görünüyor. Ve herkes grileşiyor, sayılara dönüşüyor ve sonra, bir yerde, biri aritmetik yapmaya başlıyor...'

Çevrimdışı Laki Mannelig

• *
  • 19
  • Rom: 2
  • Mor Çölün Beklenen Varisi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 12 Mayıs 2015, 01:00:45 »
''Aemon, Tarendrelle'i aştı,'' dedi Moirane, ''köprüleri arkasından yıktı. Ve tüm ülkesine, halkın kaçması için haber yolladı, çünkü Trollac sürüsünün yanındaki güçlerin, onları ırmağın karşısına geçirecek bir yol bulacağını biliyordu. Haber yayılırken Trolloclar geçmeye başladılar ve Manetheren askerleri, halklarının kaçması için gereken saatleri kanları ile ödemek için, yeniden savaşmaya girişti. Manetheren şehrinde, Eldrene halkının en derin ormanlara, dağların en yükseklerine kaçmalarını organize etti.
''Ama bazıları kaçmadı. İlk önce damla damla, sonra nehir, sonra seller gibi, bazı erkekler güvenliğe değil, ülkeleri için savaşan orduya katılmaya gitti. Yayları ile çobanlar, yabaları ile çiftçiler, baltaları ile oduncular. Kadınlar da, bulabildikleri silahları omuzladılar ve erkekleri ile yan yana yürüdüler. Kimse, o yolculuğu asla dönmeyeceklerini bilmeden yapmadı. Ama bu onların ülkesiydi. Babalarının ülkesi olmuştu ve çocuklarının ülkesi olacaktı ve bunun bedelini ödemeye gittiler. Kanla ıslanmadan tek bir karış toprak verilmedi...''

-Zaman Çarkı- Dünyanın Gözü'nden.
''Herkes ölür, ama herkes gerçekten yaşayamaz.''

Çevrimdışı Esvollar Mannelig

• *
  • 4
  • Rom: 0
  • Hodaret'in Elçisi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 13 Mayıs 2015, 08:54:53 »
"Şans daha çok gerçek savaşçının doğru hareketleri yapmasıyla elde ettiği avantajdır."

Drizzt Do'Urden, Wulfgar'ın Ingeloakastimizilian'ı öldürürken yaptığı hamleye ithafen - Buçukluğun Mücevheri
"Herkes ölür, ama herkes gerçekten yaşayamaz."