Kayıt Ol

Beğendiğiniz Alıntılar

Çevrimdışı Ropinie Hystria

• **
  • 171
  • Rom: 10
  • Aut viam inveniam aut faciam
    • Profili Görüntüle
Ynt: Beğendiğiniz Alıntılar
« Yanıtla #30 : 07 Mayıs 2010, 21:42:30 »
''Coğrafya, serserilere özgü bir derstir.''
Delifişek-Vasconcelos

“Sanırım çok aceleleri var” dedi küçük prens, “peki ne arıyorlar?

“Bunu makinist bile bilmiyor.”

O anda parlak ışıklı başka bir ekspres tren ters yöne doğru hızla geçti.

“Peki niçin geri dönüyorlar?” diye sordu küçük prens.

“Bunlar aynı yolcular değil” dedi işaretçi.

“Bulundukları yeri beğenmiyorlar mı?”

“Hiç kimse bulunduğu yeri beğenmez.”

Küçük Prens-Antonie de Saint Exupery

Alis-Lütfen söyleyebilir misiniz, hangi yöne sapmalıyım?
Kedi-Bu daha çok senin nereye gitmek istediğine bağlıdır.
Alis-Pek umrumda değil, neresi olursa.
Kedi-O zaman ne yöne saptığının da bir önemi yok.
Alis-Yeter ki bir yerlere varayım!
Kedi-Yeterince yürürsen mutlaka bir yerlere varırsın.

Alis Harikalar Diyarında

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 07 Mayıs 2010, 21:55:21 »
Spoiler: Göster
1-Eğer benim Makarnavi varlığımdan bahsederken sofuluk taslayan ben-senden-daha-kutsalım tipi serserice davranışlarda bulunmazsan çok memnun olurum. Eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. Cidden, o kadar kendini beğenmiş değilim. Ayrıca, meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.

2-Eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek, ve/veya, yani işte, kaba davranmak için kullanmazsanız çok memnun olurum. Ben kurban talep etmiyorum, ve saflık dediğin suda olur, insanda değil.

3-Eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine, veya nasıl giyindiklerine, veya nasıl konuştuklarına bakmazsan, veya, yani, iyi davran işte, tamam mı? Ha bir de şunu kalın kafalarınıza sokun: Kadın = insan. Erkek = insan. Aynı = aynı. Biri diğerinden daha iyi değildir, tabi konumuz moda değilse, zira kusura bakmayın ama onda üstünlük kadınlarda, ha bir de mor ile fuşya arasındaki farkı bilen bazı erkeklerde.

4-Eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten, veya arkadaşınızın gönlünün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum. İtirazı olanlara ise şunu söyleyebilirim: gidin kendinizi s****! (özgün metindeki gibi sansürlenmiştir). Eğer bu cevaptan hoşlanmazlarsa gidip televizyonlarını kapatsınlar, yürüyüşe falan çıksınlar.

5-Eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. Önce yemek ye, sonra ne b** yersen ye!

6-Eğer Makarnavi varlığıma adamak üzere milyon dolarlık kiliseler/tapınaklar/camiler/sinagoglar/türbeler yapmak yerine parayı daha iyi amaçlarla harcarsan çok memnun olurum (istediğini seç):
*Fakirliği ortadan kaldırmak
*Hastalıklara çare bulmak
*Barış içinde yaşamak, tutkuyla sevmek, ve kablolu televizyon fiyatını düşürmek Ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim, ama hayattaki küçük şeyleri severim. Bana inan. Sonuçta yaratan benim.

7-Eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. O kadar ilginç biri değilsin. O kadar böbürlenme. Ayrıca sana insan kardeşlerini sevmeni söyledim, bu ipucu yetmiyor mu?

8-Eğer, ee, ilgilendiğin konuda, yani çokça kapütilasyon/kayganlaştırıcı/Kayzer Wilhelm gerektiren bir konuda, kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. Eğer karşındakinin gönlü razı ise, (madde 4'e göre) yumul, ve Miki Fare aşkına, bir KONDOM TAK! Cidden, sadece bir lastik parçası. Eğer iyi hissetmeni engellemesini isteseydim onu dikenli olarak falan yaratırdım.

Delifişekler, Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı

#rekt

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Mayıs 2010, 17:01:19 »
Tipik bir efendi.Başından sonuna kadar bana söz hakkı tanımadı.Çok yazık diyeceğim çünkü o son anda hakkında neler düşündüğümü ona söylemek isterdim.Yine de bütün niyetlerimiz ve amaçlarımız dahil tek ve aynı olduğumuz o kısacık an içinde sanırım bunu zaten anlamıştı.
    Bartimaeus Üçlemesi\Batlamyus'un Kapısı\Sayfa 544-543  Jonathan Stroud

Her okuduğumda içime oturur. Allah belanı versin Stroud  :fringa                                     

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #33 : 30 Mayıs 2010, 20:42:08 »
"İnsanlık hep güzel olan şeylerde değildir. En belalı katillerin bazıları güzel insanlardır. İnsanlık her zaman kulağa güzel gelen de değildir; çünkü herhangi bir gösterici, yılanı dans ettirebilir, oysa göstericiler her zaman insancıl yanı olan kişiler değildir. İnsan insanlığını, siz ona ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda bulunmakla gösterir, sizi bağrına basmakla, gerçekten anlayışlı bir söz söylemekle, yalnızlık duygunuzu yok etmekle, sizin savaşınızı kendi savaşı haline getirmekle gösterir. İşin aslını bilmek istiyorsanız, insanlık budur.  Dünyada biraz daha insanlık olsaydı belki kendimizi bu kısıldığımız kapandan kurtarırdık... Ya da en azından, o tuzağı elimizde cehenneme kadar taşımaktan kurtulurduk."

- İsimsiz bir karnaval göstericisi

~ "Onlar Yoktu" - Dean Koontz

Çevrimdışı Bardes

• **
  • 210
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 03 Haziran 2010, 20:32:11 »
Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez

Aslında Güzel Remedios, hiç de bu dünyanın insanı değildi. Ergenlik çağını epey geçtikten sonra bile, Santa Sofia de la Piedad onu yıkayıp giydirmek zorunda kalmış ve kendi kendine temizlenmesini öğrendikten sonra da, kakasına batırdığı çubukla duvarlara hayvan resimleri çizmesini önlemek için hep kollanması gerekmişti.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #35 : 07 Haziran 2010, 01:08:01 »
"Aslında içinden bunların bir sanrı olmasını istemiyorsun. Gene de yoz bir nesnellik adına bunu söylemeden duramıyorsun. Mecnun olma fikri seni dehşete düşürdüğü halde bu halin gerçekten var olmasını istiyorsun. Her şeye razısın. Sonsuzluğun ya da en azından ölümü ertelemenin kokusunu aldın çünkü. Aç bir köpek balığı gibisin. Kilometrelerce uzaktan aldığın yirmi balina büyüklüğündeki taze etin ve tonlarca kanın çağrısı aklını başından almak üzere. Derin kemiğin tekrar gençleşecek, saçların sıhhatle fışkıracak ve spermaların sevinçle kıpırdaşacaklar. İtiraf et."

"Saçmalama."

"Zar belki sayısız yüzlüdür ve sayısız kere atılıyordur. Bu da sonsuz olasılık demektir. Mecnun, Memnun, Mecusi, Meddah, Mehdi, Münzevi, Meşhur, Müştak, vb. Say sayabildiğin kadar. Bunu düşünmemiş olduğuna beni inandıramazsın."

~ Sadık Yemni, "Muska"

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Haziran 2010, 23:45:42 »
Yalnızım diye üzülmüyorum... Çünkü biliyorum. Yalnız insanın ihanet edeni de olmaz...

Necip Fazıl Kısakürek. (tam hatırlayamadım kitabı).
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 21 Haziran 2010, 00:37:16 »
Ortada cinsel bir pozisyonda kalpleri patlamış, kaburgaları dışarı açılmış bir şekilde ölü bir çift vardır.

Başımı kaldırıp baktım. Carmichael ve Murphy sessizlik içinde beni seyrediyorlardı.
Omzumu silktim.
"Ee?" diye sordu Murphy. "Burada büyüyle karşı karşıya mıyız, değil miyiz?"
"Ya büyü ya da inanılmaz seksmiş" dedim.

Fırtına Büyücüsü - Jim Butcher
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #38 : 23 Haziran 2010, 16:59:34 »
"Tanrı, içindeki tahammülfersa boşluğu doldurmak için evreni yaratır. Evrenin içine gezegenleri, gezegenlerin içine dünyayı, dünyanın içine hayatı, hayatın içine insanı yerleştirir. Ve onun içine koyacak bir şey bulamaz. İşte insan denen bu tuhaf hayvanın, varlıkların en yücesi ve en anlamsızı kılınışının hikâyesi. Evrenin orasını burasını felsefeyle, sanatla, aşkla, hatta ironik biçimde Tanrı ile bezerken, ortak anlamsızların en küçüğünün elbette bir gerçeği unutmaması gerekmektedir: Hakikatte bütün kitaplar sayfaları doldurmak için yazılır."

~ Oğullar ve Rencide Ruhlar | Alper Canıgüz

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #39 : 09 Temmuz 2010, 03:25:00 »
"Ben Leydi Door," dedi Door. "Başmelek Evi'nden Portico'nun kızıyım."
"Ben Avcı. Onun korumasıyım."
"Richard Mayhew," dedi Richard. "Islağım."

~ Yokyer | Neil Gaiman

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #40 : 09 Temmuz 2010, 10:38:10 »

Hohohoho :D Çok iyi yaa :)

Slartibartfast: "Adın ne insan?"
Arthur: "Dent. Arthur Dent."
Slartibartfast: "Pekala Dentarthurdent..."

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Douglas Adams
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #41 : 15 Temmuz 2010, 15:03:09 »

Hohohoho :D Çok iyi yaa :)

Slartibartfast: "Adın ne insan?"
Arthur: "Dent. Arthur Dent."
Slartibartfast: "Pekala Dentarthurdent..."

Otostopçunun Galaksi Rehberi - Douglas Adams
Süpermiş :D
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #42 : 16 Temmuz 2010, 18:48:37 »
' “Günahıma giriyorsun Halil İbrahim. Seni ne zaman aldattım ki ben?”

“Beni bütün erkekler üç taşaklıdır diye kandırdığını ne çabuk unuttun. Hani ağlaya ağlaya Hoca Efendi’ye gitmiştim ‘bir taşağım eksik’ diye. Cümle âleme rezil etmiştin beni. Yediğim falaka da cabası.” '

~ Tatlı Rüyalar | Alper Canıgüz

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #43 : 16 Temmuz 2010, 22:07:14 »
bazı kitaplarımın kapağının katlanmasına bile kıyamam ama şu satırların üstünü fosforlu kalemle çizmiştim."Gelmiş geçmiş en kötü büyücüyle savaşmakla ele ne mi geçerdi?" dedi Black.Yüzünde korku verici bir hiddet vardı."Sadece masum hayatlar, Peter!"  "Anlamıyorsun" diye sızlandı Pettigrew "Beni öldürürdü,Sirius!"  "o halde ölseydin" diye kükredi Black. "DOSTLARINA İHANET EDECEĞİNE ÖLSEYDİN,BİZ SENİN İÇİN BUNU YAPARDIK"  
İşte bu harika! Beyinlere kazınması gerek.
--------

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #44 : 28 Temmuz 2010, 13:18:40 »
"İmkansızı çıkardığınızda elinizde kalan şey gerçeğin ta kendisidir."

- Sherlock Holmes