Kayıt Ol

Miras - Inheritance

Çevrimdışı EraGoN

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Teori (Brisingrı okumayan bakmasın.)
« Yanıtla #90 : 23 Mart 2011, 14:58:26 »
selamlar :)
yeni üye oldum konu bayağı eski umarım devam eder cünkü güzel bir topic :)
ejderha kemiklerinin ellesmeradan gelmiş olması bence basit kaçar, çözülmemiş pekçok düğüm var ve angelanın gizemli kişiliğide bunlardan birisi. Bence bu gizemleri çözeceğiz 4. kitapta ve yeni gizemlerle devam edip bitireceğiz(tabi bay paolini paraya doyduysa :))
angela eskiden süvari olan birileriyle yakın ilişkisi olan birisi olabilir, eşi, sevgilisi vb. kemikler burdan gelmiş olabilir.
eldunari tezinize de olumlu bakmıyorum cünkü elfler eldunari aradılar kalan varsa galbatorixin eline geçmeden sahip çıkmak icin, o kadar yakın bir yerde bulunacağını sanmıyorum.kahramanımızın elinde bir tane mevcut eldunarisi var zaten ve gerçek isim konusu da gelecektir gündeme.
kendi teorimi yeni bir konuyla paylaşmak istiyorum bu konu ölü olabilir, tartışmak iyi gelecektir en azından kendi kendime bişeyler düşünmemiş olurum yeni fikirler edinirim/ediniriz.
kılıçlarınız keskin olsun :)

Çevrimdışı EraGoN

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
4. kitap teorileri
« Yanıtla #91 : 23 Mart 2011, 15:13:47 »
Konu daha önce açılmış gördüm ordan devam etmem konusunda uyarılmazsam sevinirim,güncel değil o konular ve uzun süredir cevaplama olmamış...

4. kitap kurgum aşırı fantastik gelebilir :) zaten kitabımızda fantastik kurgu :)
Spoiler: Göster
menoa ağacı eragondan bişey isteyeceğini söylemişti hatırlarsınız ve istememişti ve kahramanımızda buna çok şaşırmıştı bende :)
yeni kitabımızda eragon gücünü kaybedebilir, menoa ağacı gücünü isteyip alabilir, tüm zihinsel gücünü kaybeden eragon arayış yolculuğuna cıkacaktır kendi içinde, ve kimliğini bulacaktır yani gerçek adını, kuthian kayalıklarını bulup kedi adamın sözlerini yerine getirecek ve muazzam bir güce sahip olacaktır, Murtagh bir şekilde taraf değiştirecektir öleceğini sanmıyorum, eragon yeni gücüyle çok daha güçlüdür ve birde elindeki öğretmeninin eldunarisi de gücünü arttıracaktır, 3. yeni bir ejderha çıkacağı düşünülüyor cıkacaksa aryanın süvari olacağını tahmin ediyorum, Because (çünkü) :D Eragon shade öldürdü shade katili oldu ve aryada vraug isimli shade i öldürüp shade katili oldu, eragonla arya uzun yaşam olarak denk olabilirler ama kesinlikle konum olarak denk değiller prenses olması biraz konumunu yükseltebilir ama bir süvariyle(hele ki bu kadar çok şeyin bağlı olduğu bir süvariyle denk değildir hiç bir konum) alagaesiadaki herkes eragon için kendini feda edebilir.konumu o derece yüksek yani :)
eragon ve arya birlikteliğinin sinyalleri 3. kitapta verildi ve en çok hoşuma giden duygulandıran bölümlerden biridir o bölümler. Eragonla arya her ikiside süvari olabilir bence, 4. kitabı kafamda çoktan bitirdim ama illaki paoliniden duymak istiyor kalbim :)) galbatorix kalesine yapılan baskında kaybedecek ve kaçacaktır bu arada 3. yumurtaya el konulacak ve cıkacaksa bu sırada 3. ejderha cıkacaktır.
daha sonra galbatorix bulunup öldürülecek eragonda yeni dünyalar keşfetcektir, Alagaesia topraklarına bir daha ayak basmıyacak diye kehanetlerin ardı arkası kesilmiyor kitapta ve bu gerçekleşebilir ve eğer hikaye devam ederse burdan devam edebilir :) iyi forumlar.

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4. kitap teorileri
« Yanıtla #92 : 23 Mart 2011, 16:03:05 »
  Biraz daha düzgün yazarsanız olmaz mı? Ayrıca başlığı kırmızı renkte yapmanız daha hoş olurdu. Tüm yazı kırmızı renkte olunca aşırı göze çarpmakta. Noktalama işaretlerinize de dikkat ederseniz iyi olur. Ayrıca Konu başlığında 'spoiler' olduğunu da bildirirseniz iyi olur.

Spoiler= Bir kitap ile ilgili olarak, o kitabı okumayan bir kişiye kitapta olacakları anlatmaktır. Bu yanlış olur çünkü kişi belki de kitabı kendi okumak isteyecektir.

Bu yüzden spoiler vermeden önce uyarmak; ya da şu şekilde yapmak gerekir:

örnek. Spoiler vermemek için bu şekilde yazınız.

Gerçi ben de yanlışlıkla spoiler veririm bazen arkadaşlarıma. Özellikle Tunç(finarfin) arkadaşımız bunu iyi bilir. :D  Ama yanlış olduğu bir gerçektir.

Bunun dışında, yazdığın teori çok mantıklı geldi; Ama Arya'nın süvari olabileceğini sanmıyorum. Cidden hikayenin boku çıkmış olur. Onun dışında söyledikleriniz çok mantıklı geldi kulağa. 3 kitabı da okudum ve net olarak söyleyebilirim ki; Arya kattiyen Süvari olmaz, olmamalıdır.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Cpee

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
4. Kitap: Inheritance
« Yanıtla #93 : 23 Mart 2011, 16:41:55 »
Miras Döngüsü 4. kitap çıktı! Kitabın adı; "Inheritance". Türkçe'ye çevrildi mi bilmem ama yurt dışında satışa başladı.

Ve yeşil ejderha var, bu doğru çıktı.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayırlı olsun 4. kitap cıktı Inheritance
« Yanıtla #94 : 23 Mart 2011, 16:58:36 »
  Şoktayım! Sonunda! Eğer bu doğruysa, hemen ingiltere'deki dayıma mesaj atacağım. Kitabı bulup yollasın; ingilizce bile olsa okuyacağım.

Sabırsızlık... :ohmy

-John Lennon.

Çevrimdışı Cpee

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 23 Mart 2011, 17:04:38 »
Aynen, ben de şaşırdım. Bir an önce Türkçe'ye çevirsinler!

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 23 Mart 2011, 17:09:40 »
   Evet doğruymuş. Orjinal sitesine baktım; bilgi mevcut. [bkz: http://www.alagaesia.com/#/home ]

-John Lennon.

Çevrimdışı argetlam

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 23 Mart 2011, 18:12:13 »
aynen çıkmış :D

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #98 : 23 Mart 2011, 18:50:34 »
aman tanrım! en sonunda ya. gerçi çok da sevinmemek gerek daha çeviri işi var yine de çıktığını bilmek de güzel bir duygu. :) (rüyamda görmüştüm ben yeşil bir döngü kitabı daha eldest çıkmadan demek son kitapmış :) )
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 23 Mart 2011, 19:08:11 »
  paolini bey paraya doyduysa; evet son kitap bu

-John Lennon.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 23 Mart 2011, 19:49:56 »
Çıkış tarihi anladığım kadarı ile 8 Kasım 2011, yani okuycuların biraz daha beklemesi gerekiyor.   

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 23 Mart 2011, 19:55:32 »
Bu süper bir haber oldu.Eh Türkçesini bekliyoruz en kısa zamanda

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #102 : 23 Mart 2011, 22:27:54 »
İşte bu. Ama 8 Kasım 2011 diyor ya. Türkiyeye gelmesi 2012 yi bulur. En azından kıyametden önce okuruz. :D
Ve bu son kitap Resmi sitede öyle diyor.
Kapak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: 4. kitap teorileri
« Yanıtla #103 : 23 Mart 2011, 22:35:25 »
Umarım Arya süvari olmaz. Aşırı derecede beğeni ile okuduğum ve gerçekten hayran kaldığım bu kitabın böyle klişe bir şekilde tamamlanması hiç hoşuma gitmez. Ve gene umarım sonu anlattığınız gibi bitmez.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Miras Döngüsü’nde Beklenen Kitap!
« Yanıtla #104 : 24 Mart 2011, 10:06:15 »

Okurlarının uzun süredir merakla ve heyecanla beklediği Miras Döngüsü'nün dördüncü, yani son kitabı, nihayet duyuruldu! İsmi Inheritance (Miras) olarak belirlenen kitapta, artık her şey sona ulaşıyor!

Fakat hayranlara üzücü bir haberimiz var. Kitap orijinal dilinde 8 Kasım 2011'de yayımlanacak. Dolayısıyla Türkçeye çevrilmesi de büyük ihtimalle 2012′nin ilk çeyreğinin sonlarını bulacak. Yurtdışında ciltli baskısı 28 dolardan satışa sunulan kitabın siparişleri şimdiden yüzleri bulmuş durumda!

Knopf Books‘un genel yayın editörü Nancy Hinkel kitap  için şunları söylüyor:

Alıntı
“Inheritance (Miras), son zamanlarda basılan ve en çok sevilen fantastik serilerinden birine dramatik ve memnun edici bir son getirecek. Şimdi hem yeni okuyucular hem de halihazırda serinin takipçisi olan hayranlar tüm hikayenin keyfini herhangi bir kesinti olmadan ilk defa çıkarabilirler! “

Serinin yazarı Christopher Paolini'de son kitap için şunları kaydediyor:

Alıntı
“Dünyanın her yerinde bulunan hayranlar tarafından merakla sorulan soru, nihayet son bölümde cevaplanıyor. Artık her şey ortaya çıkacak!”

Ve serinin severleri için Kayıp Rıhtım olarak kitap arka kapak yazısını çevirdik. İşte yurtdışında satışa sunulan kitap arka kapak yazısı:

Alıntı
Çok da uzun olmayan bir zaman önce, Gölgeavcısı ve Ejderha Süvarisi Eragon, fakir bir köylü çocuktan fazlası değildi ve ejderhası olan Saphira ise sadece ormanda bulduğu mavi bir taştı. Şimdiyse bütün bir uygarlığın kaderi onların omuzlarında!

Uzun aylar boyunca süren çalışma ve savaşlar, zaferi ve umudu getirdi fakat aynı zamanda üzücü kayıpları da beraberinde taşıdı. Ve hala gerçek savaş önlerinde duruyor: Galbatorix ile yüzleşmeliler. Zamanı geldiğinde, onun karşısında yeterince güçlü olmalılar. Ve eğer onlar yapamazsa, kimse yapamaz… İkinci bir şans yok!

Süvari ve ejderhası, kimsenin ummaya bile cesaret edemeyeceği kadar ileriye gidiyor. Ama onlar şeytani kralı devirip, Alagaësia’da adaleti yeniden kurabilecekler mi? Ve başarırlarsa, neyin karşılığında?

Bu kitap, dünyaca ünlü Miras Döngüsü serisinin en çok beklenen kitabı ve şaşırtıcı sonudur.

Kitap ile ilgili detaylı bilgiyi ve kapak resmini görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz!