Kayıt Ol

Miras - Inheritance

Çevrimdışı Anonymous

• *
  • 11
  • Rom: 0
  • lost in darkness....
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayırlı olsun 4. kitap duyuruldu: Inheritance
« Yanıtla #105 : 29 Mart 2011, 00:20:43 »
ne zaman çevrlecekmiş bir bilginiz var mı?

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayırlı olsun 4. kitap duyuruldu: Inheritance
« Yanıtla #106 : 29 Mart 2011, 00:34:25 »
ne zaman çevrlecekmiş bir bilginiz var mı?

Bir önceki mesajı bir okursan cevabı bulabilirsin.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Cpee

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4. kitap teorileri
« Yanıtla #107 : 01 Nisan 2011, 14:51:37 »
Güzel düşünmüşsün.Ama bence Arya ölücek zaten Christopher Paolini dramatik olacak diyor.Ayrıca meoa ağacı Eragonun gücünü almaz diye düşünüyorum.Yeni süvari Roran olabilir.

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 04 Nisan 2011, 09:10:46 »
Ben de yeni süvari roran olabilir düşüncesindeyim.
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 13 Nisan 2011, 21:08:02 »
Güzel düşünmüşsün.Ama bence Arya ölücek zaten Christopher Paolini dramatik olacak diyor.Ayrıca meoa ağacı Eragonun gücünü almaz diye düşünüyorum.Yeni süvari Roran olabilir.

Spoiler: Göster

Sizlere yeni süvari hakkında bir tahmin yapamam. Ancak şöyle bir şey söyleyebilirim, Menoa Ağacı Eragon'un süvari güçlerini elinden alamaz, çünkü ona Saphira'yla arasındaki bağ yüzünden bahşedildi, ejderhalar büyünün en saf kullanıcılarıdır, üstlerine kimse çıkamaz. Eragon'un lanetine değinmek istiyorum, son ejderha yumurtasından çıktıktan sonra süvarisiyle ölür (bu bana kaçınılmaz bir olaymış gibi geliyor, çünkü savaşın ortasında doğacak bir ejderha ne kadar güçlenebilir ki...), Galbatorix ve Murtagh da ölür. Eragon da güç dengesini bozmamak için (sonuç olarak tek ejderha süvarisi kendisidir) Alagaesia'yı terk eder.

Ayrıyeten Eragon Durza'yı öldürdükten sonra değil öncesinde süvariydi zaten, Arya'nın süvari olacağını böyle bir sebepten yola çıkarak olması saçma. Ama şöyle bağlayabiliriz, her yazar gelecek kitap için okuyucuya ipuçları bırakır, doğru birleştirmek önemli. Şunu da belirteyim, kimse Eragon'un babasının Brom olduğunu ilk kitapta o kadar ipucu olmasına rağmen ve okurken tahmin etmesine rağmen bilemedi. Paolini'nin çok rahatça tahmin edilebilecek bir süvari seçeceğini sanmıyorum ki 3 senedir yazıyor, daha dolambaçlı bir yol izleyeceğini tahmin ediyorum. Teori üretmek zor bu adam işin içindeyken. Roran'ın Eragon'a düşman olacağını düşünürken Murtagh'ı kardeşi çıkardı adam! Tahminlerle oyalanmayın derim ben, takılmayın bunlara, başka kitaplar okuyun. :P

Kendi fikrimi çürüttüm gibi bir şey yazdığım sırada düşünürken, Elva daha büyük olması gerektiğini hissettiği için birkaç ayda yıllar geçmesini sağlamıştı bedeninden, yani yeni ejderhamız büyüyle kısa sürede içinde kendi kendine büyüyebilir, lanet olsun Paolini! Çok açık kapı var, çooook. Bunun sebebinin Paolini'nin de 3 kitap boyunca karar verememesi olduğunu düşünüyorum, sonuç olarak 3+1'i yaşatıyor bizlere. Demin de dediğim gibi, en güzel ve hoş çözüm oturup kitabın çıkmasını beklemek olur, yoksa kıyamet gibi senaryo akıtacağız buraya. Klavye ve parmak çürüteceğiz belki fikrimiz tutar da herkes görür diye... Yok yok, en iyisi oturup beklemek. :D

Çevrimdışı kolam

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
4.kitap Hakkında Bir Teori (Kuthian Kayalıkları)
« Yanıtla #110 : 19 Mayıs 2011, 01:17:01 »
hatırlarsanız ( ya ikinci kitapta yada 3 te ) orik eragon a beor dağlarının gerçek adının sadece cüce ulusu tarafından bilindiğini söylemişti eğer 2.kitapı hatırlasanız gannel eragon u din hakkında bilgilendirirken beor dağlarının aslında devlerin kemiklerinden inşa edildiğini söylemişti
bence beorun asıl adı kuthian kayalığı ve ruhlar denizide bir yerinde

Çevrimdışı Cpee

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4.kitap Hakkında Bir Teori (Kuthian Kayalıkları)
« Yanıtla #111 : 19 Mayıs 2011, 15:30:25 »
hatırlarsanız ( ya ikinci kitapta yada 3 te ) orik eragon a beor dağlarının gerçek adının sadece cüce ulusu tarafından bilindiğini söylemişti eğer 2.kitapı hatırlasanız gannel eragon u din hakkında bilgilendirirken beor dağlarının aslında devlerin kemiklerinden inşa edildiğini söylemişti

alakasız bir teori.

Çevrimdışı kolam

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
4.Kitap türkçe çıkış tarihi
« Yanıtla #112 : 13 Kasım 2011, 15:54:39 »
Arkadaşlar biz ailecek yayın işleri ile uğrasıyoruz o yüzden tahmini olarak bir tarih belirtcem biryerden 4.kitabın Altın Yayın evine eline 10 Kasımda geçiceğini okumuştum bu doğru ise çevirme işleminden önce doğru olarak çevrilmesi için kitabın okunması gerekir bu 1 hafta kadar sürecek desek kitap 500-600 sayfa arası çevirme işlemi 2 ay ile 3 ay arası sürer, biz buna 5 hafta diyelim daha sonra derlemesi yapılacak oda 1 hafta en kısası , sonra basıma gidecek matbaanın başka işi yoksa 1 hafta işi varsa 3 haftada basılır biz bunada 2 hafta diyelim daha sonra 1 haftada dağıtımı sürer o yüzden kitap en erken 3.5 aya falan çıkar arkadaşlar :)

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
Ynt: 4.Kitap türkçe çıkış tarihi
« Yanıtla #113 : 22 Kasım 2011, 08:40:41 »
Altın Kitaplardan bir kaç kişiyle konuştum 2012 Şubatta yayınlayacaz dediler.

Çevrimdışı kelid

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
4. Kitap İnheritance( Miras ) Ana Başlık
« Yanıtla #114 : 16 Aralık 2011, 19:58:05 »
Arkadaşlar kitapçıda görmüşken son kitabı ana dilinde edindim ve okudum. Miras Serisinden genel olarak pek memnun değildim; ejderha süvarileri ve büyü mekaniği bir orjinallik katsa da klişelerle dolu bir seriydi. Yine de fantastik edebiyata olan tutkumdan dolayı başladığım bu seriyi şu an itibariyle bitirdim. Hem bu kitapla ilgili düzenli bir başlık olsun dedim(4. kitap adı altında pek çok başlık açılmış ama çoğu çeviri tarihi sorma ve teoriler üzerine) hem de sormak istediğiniz şeyler varsa yanıtlayabilirim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4. Kitap: Inheritance
« Yanıtla #115 : 16 Aralık 2011, 20:33:28 »
Konu zaten vardı, birleştirildi.

Çevrimdışı joseph

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 30 Ocak 2012, 11:11:01 »
şubat ayına çıkabilir çevirisi malum uzun bi kitap 2-3 ayı bulması normal

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #117 : 07 Şubat 2012, 13:32:02 »
Facebook sayfasında(Altın Kitapların) uzun bir açıklamadan sonra Mayısa hazır olacak denmiş.

Çevrimdışı Stenr Reïsa

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 11 Şubat 2012, 19:11:38 »

alakasız bir teori.
bence çok mantıklı

Çevrimdışı ElanMorin

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: 4.Kitap türkçe çıkış tarihi
« Yanıtla #119 : 18 Şubat 2012, 08:38:10 »
Christopher Paolini hayranlarının uzun süredir, merakla bekledikleri serinin 4. kitabının Türkiye yayın tarihi Nisan-Mayıs 2012 olarak planlanmıştır.
Altın kitapların sitesinden alıntıdır