Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #930 : 30 Temmuz 2011, 23:29:05 »
Amelie
Ne kadar her yerde romantik-komedi diye geçse de bence tamamen içine kapanık bir çocukluk geçiren bir genç kızın çocuksu iç dünyasını anlatan hoş bir yapım. Tavsiye ederim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #931 : 31 Temmuz 2011, 10:36:56 »
Das weiße Rauschen
Çok severim bu filmi. Deliliğin mükemmel betimlemesi.

Çevrimdışı little_monster

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #932 : 31 Temmuz 2011, 19:09:16 »
Ucubeler Sirki
HaLa Küçük ßir Kız Çocuğuyum
HaLa Yüksek Sese KırıLır
HaLa KoLumu Sertçe Tutarsan AğLarım
ßana PahaLı ŞeyLer ALma ELma Şekerine BayıLırım Ne OLur Tut ELLerimi
YaLnızLıktan Korkarım Çok Canım Acıyor SöyLe Geçermi?
Ne Kadar Büyümeliyim ?
Uyusam Bitermi? Bu Gözyaşları BaLıkLara Yetermi?
Küçük Dünyam Bu Sarsıntıya Direnirmi?
[/font][/i]

Çevrimdışı HolyGhost

• *
  • 11
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #933 : 03 Ağustos 2011, 01:22:26 »
harry potter'ın son filmi :( Ağladım kırıldım yıprandım... :S:S
daha fazla yorum yapamıcam :D
I am a mediator of god! I am the instrument that delivers the punishment of heaven!
In the name of god, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation, amen!

Secret Cake

« Yanıtla #934 : 03 Ağustos 2011, 19:37:36 »
Yeniden Ölüm Yadigarları... :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #935 : 04 Ağustos 2011, 22:28:42 »
Capote

Philip Seymour Hoffman'ın Capote rolüyle Oscar'ı ne kadar hak ettiğini bağıran film. Oynadığı karakterden ne kadar nefret etsem azdır, bunu başarmak çok zor olsa gerek.

Kansas'ta bir ailenin katledilmesinden sonra New Yorker yazarı Capote'nin olay hakkında bir makale yazmaya karar vermesiyle başlıyor film. Capote katillerle tanıştıktan sonra bu olayın tek bir makaleyle sınırlı kalamayacağını anlayıp yazısını romana çeviriyor. Filmde bu süreç işleniyor. Gerçek bir olaydan uyarlama, biyografi, belgesel tadında bir film. Hayli rahatsız edici. Bunda Hoffman'ın payı da büyük.

Çevrimdışı beta

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #936 : 07 Ağustos 2011, 15:32:23 »
The Girl in The Café - daha dün izledim hatta, taze paylaşım* Biraz idealist biraz da yanlı bulsam da son kısımları, güzel filmdi.
expecto patronum

Çevrimdışı lenore

• *
  • 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #937 : 08 Ağustos 2011, 17:41:54 »
Planet of The Apes serisini dün gece bitirdim. 8 saatlik güzel bir maraton oldu. Kuru kuruya izlenmemesi ve çok şey çıkarılması gereken bir seri. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

rise of the planet of the apes'in fragmanını seyretmiştim geçenlerde. konunun işlenişi bu yeni filmde de etkileyici olmuş gibi, yakın zamanda izlemek lazım :)
ben en son one flew over the cuckoos nest'i  yeniden izledim. senaryo müthiş, hele sonu her izleyişte ayrı bi güzel. tavsiye edilir.
Yet each man kills the thing he loves
By each let this be heard,
Some do it with a bitter look,
Some with a flattering word,
The coward does it with a kiss,
The brave man with a sword!

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #938 : 08 Ağustos 2011, 23:37:21 »
Az önce The Pianist'i izledim. Sanırım izlediğim en iyi dram. Gerçek bir hayat hikayesini anlatan oscarlı bir yapım. Şiddetle tavsiye ederim.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #939 : 10 Ağustos 2011, 08:39:25 »
Rainman
1980'lerden 4 oscarlı bir film. Her ne kadar belli bir sonuca bağlanamamış gibi görünse de Tom Cruise ve Dustin Hoffman çok iyi bir iş çıkarmışlar. Harika bir psikolojik-dram.
-La vita è bella

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #940 : 10 Ağustos 2011, 13:07:21 »
Karayip Korsanları.  xD Evet 41. kere izledim, biliyorum ama olsun 42. kere de izleyeceğim.  Hatta cumartesi akşamı TV de dünyanın sonu var, onu da izleyeceğim. 
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #941 : 10 Ağustos 2011, 19:59:53 »
Karayip Korsanları.  xD Evet 41. kere izledim, biliyorum ama olsun 42. kere de izleyeceğim.  Hatta cumartesi akşamı TV de dünyanın sonu var, onu da izleyeceğim. 

Ben Cumartesiyi beklemedim bugün işyerinde 3.'yü seyrettim bile.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #942 : 10 Ağustos 2011, 22:24:40 »
Makas Eller
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine izledim. Pişman omadım. Jhonny Depp yine harika bir iş çıkarmış. İlk dakikadan sarıyor.
-La vita è bella

Çevrimdışı Alexis Nancy Mable

• *
  • 7
  • Fly Baby Fly!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #943 : 10 Ağustos 2011, 23:45:49 »
Elm Sokağında Kabus.

Hiçte korkunç değil bir kere :D

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #944 : 12 Ağustos 2011, 00:23:45 »
King's Speech
Biraz geç kalmakla birlikte izlediğime pişman olmadım. Kraliyeti anlatan filmlerden beklendiği üzre yönetim ve savaş, vurdu kırdı herneyse bu tür şeyler üzerinde durulmamış ve aslında kralın çok daha basit problemlerinin de olabileceği gerçeği şaşırtıcı. Hoşuma giden bir film oldu. Tavsiye ederim. Helena Bonham Carter oynuyor. Onun hiçbir filmine hayır demem :)
-La vita è bella