Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1185 : 03 Ekim 2013, 22:14:26 »
Okuldan geldikten sonra, ders/ödev öncesi izlenen bir film daha: Constantine. Başrolde Keanu Reeves var, canlandırdığı karakter de filme ismini vermekte. Keanu Reeves'ten şimdiye dek Matrix serisini ve Kasımda Aşk Başkadır(Sweet November)'ı izledim. Constantine bunlar arasında en sonda yerini alıyor benim için. Ama filmin konusunu sevdiğimi söyleyebilirim, sadece biraz daha akıcı olabilirdi. Keanu Reeves'in oyunculuğunu benim gibi çok sevenler varsa izlemeye değecek bir film.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1186 : 15 Ekim 2013, 02:30:05 »
Monster Inc.
Animasyonlara sardım bu ara. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1187 : 28 Ekim 2013, 19:26:39 »
Despicable Me 2

İlkinde o kadar çok gülmüştüm ki, ikincisini hem büyük bir merakla beklemiş hem de komedi oranında bir düşme olur mu diye korkar olmuştum. Ama öyle mi oldu? Hiç de bile! Sarı sarı minionlar, Gru'nun binbir türlü hali, yine kaliteli senaryo ve bu defa katlanan göndermeleriyle (özellikle Hollywood klişelerine güzel giydirmişler) gülmekten ölüyordum. Eğer dikkatli izlerseniz kısa anlarda ilginç göndermeler yaptıklarını da göreceksiniz.

Filmin sonunda yanak kaslarım ağrıyordur artık.

Ve Agnes, hala çok tatlısın  :hug.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1188 : 28 Ekim 2013, 19:34:34 »
Valla az önce başlığa yazıyordum, flood olacak diye vazgeçtim.
Iron Man 3'ü izledim ben de, on dakika önce falan bitti. Klasik Marvel filmi işte, Robert Downey'in güzel hatrına izledim zaten. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #1189 : 28 Ekim 2013, 21:05:43 »

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1190 : 29 Ekim 2013, 17:13:58 »
Good Will Hunting
Yıllar önce izlemiş, çok sevmiştim, hayal meyal hatırlıyordum, bir kez daha izleyeyim dedim. :)

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1191 : 10 Kasım 2013, 17:08:59 »
"Thor : The Dark World" - 8,5/10

Her açıdan ilk filmi katlamış film.
Yaratılan görsel atmosfer çok üst düzey bir işti.
İzlerken çok keyif aldım, özellikle filmin son yarım saatinde öyle sahneler var ki inanılmaz etkileyici ve aynı zamanda eğlenceli. Sinema da fantastik yapımları izlemeyi seven herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1192 : 11 Kasım 2013, 20:39:17 »
"Benim Dünyam" filmini izledim. Uyarlandığı filmi bilmiyorum ama bu hoşuma gitti. Yer yer duygusallığın zirvesine çıkan sahnelerde geçiş hızlı olsa da güzeldi. Her insanın değerli olduğunu tekrar hatırlatacak bir yapım olmuş. 

"Thor : The Dark World" - 8,5/10

Her açıdan ilk filmi katlamış film.
Yaratılan görsel atmosfer çok üst düzey bir işti.
İzlerken çok keyif aldım, özellikle filmin son yarım saatinde öyle sahneler var ki inanılmaz etkileyici ve aynı zamanda eğlenceli. Sinema da fantastik yapımları izlemeyi seven herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
"Thor: The Dark World" filmini de bir gün önce izlemiştim. Elendil ile aynı fikirdeyim. Oldukça eğlenceli, görsel efektleriyle tatmin edici bir filmdi. İlk filmi izleyip beğendiyseniz bunu kaçırmayın.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1193 : 25 Kasım 2013, 20:33:08 »
"Catching Fire" - 9/10

Bu sefer olmuş, çok beğendim. Yönetmen değişikliği hemen fark ediliyor. İlk film'den çok daha ciddi bir havası vardı filmin ve bu kez duygusallığı daha çok ön plana çıkartmışlar. Özellikle filmin ilk yarısın da karakterlerin o çaresizliğini çok iyi yansıtmışlar. J. Lawrence sen nasıl bir mucizesin, muhteşemdi. Ayrıca filmin görsel olarak da hiç bir kusuru yoktu, kitabını da okuduğum için her şey olması gerektiği gibiydi. Filmin tek sıkıntısı finaliydi, oldu bitti'ye getirmişler çok. Hadi biz kitabı okuduğumuz için biliyoruz bazı şeyleri ama bilmeyenler için çok saçma bir final olmuş. Kısacası ilk filmden çok daha iyi bir filmdi.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #1194 : 25 Kasım 2013, 21:15:48 »
Yine, yeniden, Shawshank Redemption.
Mutlu biten bir filmin sonunda bu kadar ağlanır mı ya! :(

Beklerim efendim...

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1195 : 26 Kasım 2013, 16:41:44 »
En son geçen hafta Thor: Dark World'ü izlemiştim.

Nolan'ın Batman'inden sonra bu filmler aşırı tırt gelmeye başladı açıkçası. Çok kötüydü diyemem ama benim hoşuma gitmedi. Ne kadar açılırsam açılayım suyun boyu dizlerimi geçmiyor Marvel filmlerinde.

Acayip acayip mantık hataları da vardı (hayır Thor'un uçabilmesinden ve çekicin ne olursa olsun eline gelmesinden bahsetmiyorum, ve evet, bir süper kahraman filminin nasıl izleneceğini biliyorum.) Thor evreni kurtarmaya çalışırken diğer Avengers üyelerinin yardıma gelmemesi gibi. Ben beğenmedim ama beğeneni çok, yamukluk bende olabilir. Pata küte filmleri seviyorsanız hoşunuza gidecektir.

Bence 6/10.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1196 : 28 Kasım 2013, 22:15:21 »
We Need to Talk About Kevin

Ezra Miller için izlemeye başlamıştım. Uzun zamandır da böyle parçalanmış, çürümüş aile dramalarından hoşlanıyorum. Gerilim filmi olması gerekiyor ama pek de gerildiğimi söyleyemeyeceğim. Yine de iyi bir drama. İzlerken suç Kevin'da mı, annede mi, yoksa ikisinin de suçu yok çocuk doğuştan mı böyle diye sorguluyorsunuz. Sanırım ikisi. Doğuştan sosyopat manyak bir çocuk, sevgi göstermeyen anne ve sonuç. Tabii anne de olayın tek suçlusu değil. Yalnız olması, eşinin kendisine inanmaması, ne yapacağını bilmemesi... Düşündürücü bir filmdi. Ve de tüm American Dream tadında gelecek planlarımı yıktı geçti.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1197 : 28 Kasım 2013, 22:52:54 »
Göçebe

Uzun zamandır böyle hoşuma giden bir bilimkurgu filmine denk gelmemiştim.
10 üzerinden 7.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #1198 : 28 Kasım 2013, 23:17:18 »
Benim Dünyam: 2005 yılında Hindistan yapımı "Black" adlı filmin bir uyarlaması Benim Dünyam. Black'i izlemedim, hatta Benim Dünyam'ı izledikten sonra Black adlı filmden haberdar oldum. İzlerim belki. Ama sevmedim ben bu filmi ya. İnandırıcılık yoktu çünkü. Basitti. O dramı tüm yoğunluğuyla hissedemedim. Ela'nın küçüklüğünü oynayan Melis Mutluç adındaki küçük kızın ileride çok iyi bir oyuncu olacağına inanıyorum. Bir Beren Saat hayranı olarak izlemesem olmazdı filmi, eh tabii bir de Uğur Yücel faktörü var. Beklentinizi yüksek tutmadan izleyebilirsiniz.

Kahraman İkili: Animasyonları severim. Bu da hindilerin başrolde olduğu güzel bir animasyon. İzlerken eğlendim, bu da yetti bana. Kafa dağıtmak için bire bir.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1199 : 29 Kasım 2013, 23:52:26 »
Fight Club. Sanırım bu kadar insan sevip taptığına göre bende bir problem var (yalancıktan alçak gönüllülük hehe) ama bir barın altındaki gizli bir "hadi birbirimizi dövüp hayvansal doğamızı ortaya çıkaralım uu beybi ne kadar da deriniz" tadında bir kulübü ve de adonisle six pacten oluşup "Vücut geliştirmek seni mahveder." diyen bir Brad Pitt'i barındıran bir filmi bu kadar özel kılan ne merak ediyorum? Ucuz ucuz dakika başında verilen saçma hayat dersleri mi? Filmin yarısındayım, umarım şaşırırım. HBC için izlemeye devam ediyorum.