Kayıt Ol

En Son İzlediğiniz Film?

Çevrimdışı SpyPrince

• *
  • 17
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Kurgusal Medya
Ynt: En Son İzlediğiniz Film?
« Yanıtla #1230 : 04 Mart 2014, 00:28:32 »
Warm Bodies.

Çok değişik bir zombi filmi. Yüzeysellikler yok değil ama vampir/kurtadamların genç kızlara aşık olduğu filmlere karşı bir zombinin bir insana aşık olması görülmemiş bir konu olmuş. Eğlenceli buldum, zombinin oyunculuğu da iyiydi, blogumda incelemesini de yaptım ve tavsiye ederim.

Çevrimdışı wasp

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1231 : 08 Mart 2014, 19:09:14 »
en son düğün derneğe gittim                                             
pek ailecek izlenecek film değil komikti ama uygunsuz kelime kullanımı çok fazla idi iyi bir film ama tütüldüğü kadar beğenileceğini zannetmiyorum.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1232 : 10 Mart 2014, 04:41:29 »
300

Son 5 yılda izlediğim en tatmin edici filmdi. Hobbit bile bu derece tatmin edemedi beni. Bu şahsi fikrim tabi.

Dövüş sahnelerinde ve özel efektlerde daha önce hiçbir filmde görmediğim yenilikler var. Oyuncu kadrosu harika. İlk filmde adından uzun yıllar söz ettirmişti bu filmde ettirecek. Spartacusten sonra uzun bir süre beni tatmin edebilecek bir yapım çıkmayacağını düşünüyordum. Bu film yanıldığımı gösterdi.

Beni en çok mutlu edende film ucu açık bitiyor. Hobitte yaşadığım o "ulan bu film burda bitermi" hissini uyandırdı bende.

Filmle ilgili kötü eleştirin varmı derseniz var ama çok ufak birşey söylemeyeceğim.
Evladiyelik film.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1233 : 28 Nisan 2014, 13:23:02 »
Captain America: The Winter Soldier

Tek kelimeyle muhteşemdi.
Çoğu superhero filminin aksine bu kez CGI kullanımını minimum'a çekmişler, bu da filmi çok daha gerçekçi kılmış.
Aksiyon sahneleri de resmen sanat eseriydi, özellikle winter soldier sahneleri.
Kaptan'ı karakter olarak da çok iyi kullanmışlar bu kez, bu filmden sonra hak ettiği saygıyı görür umarım.
Kesinlikle izlemelisiniz, en iyi marvel filmlerinden biri olmuş.
Bu arada ekşi'de ki bir yorum çok hoşuma gitti, çok da doğru.
"zengin ve yakisikli iron man ile batman'i dedem de sever. kolaysa kursun geciren ve ciplak elle adam tokatlayan captain america'yi sevin."... 8)

The Amazing Spider Man 2

Bu filmi Kaptan Amerika kadar sevemedim malesef.
İlk film her şeyiyle çok iyiydi, sonra ki gelecek filmler için umut vadediyordu.
Ama bu filmle bir kaç adım geri gitmişler sanki, ilk filmde ki o atmosfer kaybolmuş.
Bir kere çok dağınıktı film, senaryo olarak tatmin edici değildi, ayrıca çok durağan sahneler vardı, bir ara çok sıkıldım.
Esas kız'lı sahnelere de haddinden fazla yer vermişler. Ayrılmalı-barışmalı sahneler yordu açıkçası.
Film de tek sevdiğim şey müziklerdi. Elektro sahneye her çıktığında başlayan müzik tek kelimeyle harikaydı.

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1234 : 28 Nisan 2014, 15:36:37 »
Captain America: The Winter Soldier

Bu arada ekşi'de ki bir yorum çok hoşuma gitti, çok da doğru.
"zengin ve yakisikli iron man ile batman'i dedem de sever. kolaysa kursun geciren ve ciplak elle adam tokatlayan captain america'yi sevin."... 8)

Katılamayacağım. Çünkü Batman ve Iron man in zırhları onları gerçekçi ve güçlü kılıyor.Çıplak elle adam dövmek ise gerçekçi gelmiyor.
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1235 : 02 Temmuz 2014, 15:24:22 »
Merhaba Dünyalı'yı (Martian Child) izledim az evvel. Çok güzel, sıcak bir film. Kendisini marslı sanan bir çocuk ve onu evlat edinen bir bilimkurgu yazarı hakkında. Başrollerini John Cusack ve Bobby Coleman oynuyor. John Cusack'ı hep sevmişimdir, çocuğu oynayan Bobby Coleman da harika. Şöyle üzüntünüzü alacak iyi bir film istiyorsanız tam size göre.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1236 : 03 Temmuz 2014, 00:33:17 »
American Beauty'yi izledim, bugün. Kevin Spacey çok güzel bir iş başarmış, başta sıkıcı geldi ama favori filmlerinden biri oldu son anlarında. Tavsiye ederim.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Mat Cauthon

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1237 : 07 Eylül 2014, 23:45:50 »
Yeraltı Peygamberi...

İzleyin derim yoktan varoluş hikayesi.

Hüzünleniyim ama gaza da geliyim diyorsanız birebir.

İzlerken sabırlı olmalısınız, 2-film çok gerçekçi bol aksiyon beklememelisiniz.

Sonuçta 10 üzeri 8.5'lik güzel bir film.

Çevrimdışı azizhayri

• 581
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1238 : 08 Eylül 2014, 08:42:35 »
Kadın Kokusu: Şahene bir film. AlPacino o yıl performansıyla oskar almış. Ve kesinlikle haketmiş. İzlemenizi ısrarla tavsiye ediyorum...
"İnsanlığın en büyük trajedilerinden biri ahlakın din tarafından ele geçirilmesidir." Sir Arthur Charles Clark

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1239 : 13 Eylül 2014, 22:25:59 »
İşim gücüm yoktu Matrix Üçlemesi'ni bitirdim. Şunu anladım, bu filmleri seneler önce ilk izlediğimde  pek bir beğenmiştim ama izlemek için zamanı şimdiymiş. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim Neo ile Trinity içimi baydı. :D Bir de Keanu Reeves niye hiç yaşlanmıyor yahu! :D
Onun dışında da filmin en karizmatik adamı da Ajan Smith'tir, Neo falan yalan. :D
"Mr. Anderson..."

Aynısından bi tane de bana :D Sadece konsey üyesi Hamann nedense daha bi farklı geldi bu sefer.

Birde önerebileceğiniz film var mı? Yoksa üşenmeyip on beş kere felan izlediğim Constantine' gelecek sıra :D Filmleri özelden yollarsanız iyi olur boşu boşuna "En son izlediğiniz film" köşesini meşgul etmeyelim.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #1240 : 17 Eylül 2014, 17:32:39 »
Trance'i izledim. 2013 tarihli bir Danny Boyle filmi, ilginç, izlemesi keyifli, hızlı akan bir film.

Bir kaza sonucu hafızasının bir bölümünü yitirdiği için çaldığı değerli resmi nereye koyduğunu hatırlayamayan Simon, bunu bir hipnoterapistin yardımıyla hatırlayacağını düşünür ve işler tahmin edilemeyen bir sona doğru kızışarak büyür.

Filmin sonundaki açıklamayı tatmin edici bulmasam da izlediğime pişman değilim.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1241 : 17 Eylül 2014, 18:05:39 »
Mulholland Dr . Garip film gerçekten. Bir amacı yok , oturup öylece izliyorsunuz. Sıkıyor mu ? Hayır. Keyif veriyor mu ? Hayır ? Hikayeyi anlıyormusunuz ? Hayır . Hikayeyi anlamıyormusunuz ? Hayır. Filmin sonundaki olayları izleyip filmi tekrar baştan izlerseniz birşeyleri yerine oturtuyormusunuz ? Evet . Filmin sonundaki olayları izleyip filmi tekrar baştan izlerseniz kafanızda yeni sorular beliriyor mu ? Evet.
Filmdeki kadınlar güzel mi ? Evet . Filmdeki kadınlar güzel mi ? Öyle .

Kısacası Mullholland drive a giden bir bayan yolda bir trafik kazası geçirir hafızasını kaybeder bir eve gizlice sığınır. Daha sonra evin sahibinin yeğeninin(Betty) eve gelip onu bulmasıyla tanışırlar. Ve sevgili hafıza kayıplı ( Rita ) bayanımızın hafızasını bulmaya çalışmakla işe koyulurlar.

Gözümde bir Twin Peaks değil ( Dizi  ile Film karşılaştırması yapmıyorum iki Lynch yapımını karşılaştırıyorum ) . Ama gizemli bir hikaye sonundada sizi sorularla başbaşa bırakacak  bir film arıyorsanız öneririm .

Mulholland Drive : http://www.imdb.com/title/tt0166924/

Twin Peaks : http://www.imdb.com/title/tt0098936/

Twin Peaksi polisiye severlere öneririm . Özellike True dedective gibi olayların içine birazda mistik hava girmesinden hoşlanıyorsanız . Twin Peaks benim gözümde True dedectiveden bir adım daha öndedir .

Çevrimdışı white

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1242 : 27 Ekim 2014, 19:41:00 »
son izlediğim film "oculus".  Gizemli bir ayna eşliğinde gelişen olayların anlatıldığı bir film. Çok büyük beklentiyle izlemezseniz ve boş vaktiniz de varsa gayet güzel vakit geçirebilirsiniz.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1243 : 27 Ekim 2014, 22:00:48 »
Fury (2014)

Uzun zamandır merak ettiğim bir filmdi "Fury", vizyona girer girmez de hemen gidip izledim.

2. Dünya savaşı filmleri hep ilgimi çekmiştir zaten, bu film de savaşı ABD askerlerinin tarafından anlatıyor ve bir grup tank taburunun bakış açısından 2. dünya savaşı'nı tüm çıplaklığıyla izleme şansını elde ediyoruz. Karakterleri, diyalogları ve atmosferiyle kesinlikle harika bir film olduğunu düşünüyorum. Teknik açıdan da olağanüstü bir işçilik var ortada. Şimdiye kadar görmediğimiz tarz da savaş sahneleri ve ses efektleri eşliğinde savaşı ilikleriniz de hissediyorsunuz. Özellikle izli mermi sahneleri ve tankların dans edercesine çatışması tek kelimeyle enfes'ti.

Brad Pitt(Yer yer Inglorious Basterds'te ki Aldo Raine karakterine kaysa da) başta olmak üzere, oyunculuklar da çok üst düzey, sanki oynamamış yaşamışlar filmi. İzlemeyi düşünenlere özellikle vizyon'dayken filmi izlemelerini (hatta ses sistemi üst düzey bir sinema da izlenmesini) tavsiye ederim.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1244 : 27 Ekim 2014, 22:24:50 »
Fury'i yazacaktım ben de ama bir üstteki yorumda söylemek istediğim her şey söylenmiş aşağı yukarı. Puanımı söyleyip geçeyim bari: 8/10.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır