Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #345 : 05 Şubat 2015, 00:54:32 »
Dizinin kitabi gececegi kesin gibi zaten.

Bence dizi kitaba yetişince "Robert'ın İsyanı" ile alakalı bir sezon çekilecek. Bu sözümü yazın, kehanette bulunuyorum.

Ayrıca son trailer'da Varys'in konuşmasından anladığım kadarıyla diziye Aegon Targaryen'i sokmayacaklar, onun rollerinin tümünü Daenerys üstlenebilir. Umarım böyle bir şey olmaz. Diziyi izlemiyorum ama çok sinir bozucu.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 05 Şubat 2015, 15:31:08 »
Dizinin kitabi gececegi kesin gibi zaten.

Bence dizi kitaba yetişince "Robert'ın İsyanı" ile alakalı bir sezon çekilecek. Bu sözümü yazın, kehanette bulunuyorum.

Lütfen, lütfen, LÜTFEN yapsınlar bunu. Kitabın 2 sene daha geç çıkmasına razı olabilirim böyle bir şeyin yapılması için.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #347 : 05 Şubat 2015, 15:47:29 »
Lyanna Stark'ı da görürüz o zaman yav. Aklıma ilk gelen bu oldu.

Çevrimdışı mithrandir21

• **
  • 62
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 05 Şubat 2015, 16:09:53 »
Robert' in isyanı bana göre de yapılacak gibi geliyor ama Fatih Aegon ile ilgili kitap çıkarsa ilk onunla ilgili sezonu da izleyebiliriz.

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 05 Şubat 2015, 23:20:02 »
''Robert'ın İsyanı'' zamanlarını anlatan, tamamen isyan temalı olmayan ayrı bir kısa seri çıksa ve okusak, izlemekten onlarca kat daha fazla zevk verir bana. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #350 : 06 Şubat 2015, 11:15:03 »
Oldu olacak Ilk uzun kis zaamanlarini, ormanin cocuklari ve ilk insanin gelisiyle ilgili zamanlari da ceksinler.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 06 Şubat 2015, 11:38:18 »
The World Of Ice And Fire şu an basılan son ve en yeni Buz ve Ateşin Şarkısı romanı. Bu kitap da evrenin tarihini anlattığına göre (ve 6.kitap ufukta olmadığı için) diziyi bu kitapla devam ettirmeleri imkansız değil.

Ya filler olacak ya da bu kitaba dönecek diye düşünüyorum. Filler da korkunç bir şey sonuçta. Bu kitabı tercih etmeleri daha muhtemel.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 06 Şubat 2015, 14:47:05 »
Olsun itirazimiz yok seve seve seyrederiz de esas konu-kitap bitmeden yazar olecek diye korkuyo millet.Allah uzun omur versin ama onceden basimiza geldi benzer durum.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 06 Şubat 2015, 14:59:16 »
Ölünce devamını Brandon Sanderson yazacaksa sanki daha iyi olur gibi :)
Ps: Allah gecinden versin :D

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 06 Şubat 2015, 16:48:11 »
@VeRMİNaaRD,
Kitabın kaç yıllarında yazıldığına bakarsak yazarın kafasında alternatif sonların döndüğünü anlarız zaten. :) Bence kurgu olarak çok ilerisi zaten hazır. Sadece yazması, kurguyu yan karakterlerle dallandırıp budaklandırması kaldı Martin'in.

Sanderson, Martin'in tarzını veya stilini yakalayamaz bana göre. Herkesin kendi doğal tarzı var.
Martin seneryo yazarlığından gelen yeteneğiyle bu kadar olayı kurguladı, acayip yan kurgular yarattı. Kurgu hazır olsa da yazarken iletişim biçimi de o kadar rol oynuyor. Yapmacıklık hemen belli oluyor.
Bakın yazamaz demiyorum, zevk almayız demiyorum Sanderson için ama Martin'in yazılarını okurkenki esintilerin yarısını bile hissebileceğimizi düşünmüyorum. Bu açıdan benim için çok farklı bir seri Buz ve Ateşin Şarkısı.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #355 : 06 Şubat 2015, 18:09:27 »
BS hızlı ve güzel yazıyor diye onu örnek verdim :)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #356 : 07 Şubat 2015, 22:44:14 »
Bu arada:

Spoiler: Göster
Robb Stark'ın kesin olarak belli olmayan varisinin Jon Snow olduğu açıklanmış bir yerlerde. Robb ölmeden önce vasiyetinde Jon Snow'u meşru bir Stark ilan etti (yalnızca krallar piçleri meşrulaştırabilir), eğer başına bir şey gelirse Gece Nöbeti yemininden azat edildiğini ve Kuzey Krallığı'nın meşru yöneticisi olacağını yazdı. Fakat şu merak konusu, eğer Robb'un oğlu varsa ve Jon bir şekilde tahta geçerse, Robb'un oğlu büyüyünce tahta geçmeli. Yani bu durumda Jon Krallığın Koruyucusu olur. Fakat tahtı bırakmak istemezse de kimsenin bir şey diyebileceğini sanmam. Tabi bunlar Kışyarı'nı alabilirlerse olur ki Ramsay'in mektubundan anlaşılacağı üzere Stannis çok fena yenilmiş görünüyor.

Bu yazdıklarım tahmin değil, gerçek.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 08 Şubat 2015, 18:52:10 »
Jon Snow'u Kuzey kralı(lordu, koruyucusu) olmaktan daha önemli bir rolde göreceğimizi düşünüyorum. Özellikle de Targaryen olduğuna dair teorinin doğru olduğunu varsayarsak, ki kendi adıma neredeyse eminim doğruluğundan.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #358 : 09 Şubat 2015, 00:03:07 »
 Jojen Reed'in ölümü ya da Jon Kar'ın Targaryen çocuğu olabileceği teorilerinin hiçbirine kitaplarda rastlamadım, bazılarını duydukça kafam karışıyor doğrusu.

Ama ben asıl Bran ve Arya'yı merak ediyorum. Bran'ın Üç Gözlü Karga'ya gitmesinin bir sebebi olmalı, Lord Brinden gibi orada kemikleri kuruyup kalmış bir şekilde elalemi mi seçecek yani? Arya'nınsa bir ön okuması vardı, orada Tatlı Raff'ı öldürüyordu, o gerçek değil mi? Melisandre da merak konularımdan biri açıkçası, onun tek bir bölümü vardı kitapta ama o ablada bilmediğimiz pek çok şeyin olduğunu düşünüyorum ben. İyi mi kötü mü orasını bilemedim şimdi ama... Bakalım, göreceğiz...

Bu arada altıncı kitabın bu sene çıkmayacak olması üzdü beni ya... Bu arada Buz ve Ateşin Dünyası ne zaman çıkacak?
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #359 : 10 Şubat 2015, 11:50:12 »
Uzun zaman sonrasında seriyi okumaya başladım. Kılıçların çarpışması ilk cildini okuyorum. Yüzüklerin Efendisi ve diğer serilerde olduğu gibi televizyon veya sinemadaki uyarlama ile kitabın ne kadar farklı olduğunu bir daha görmüş oldum.

Karakter bazlı anlatıma Gediksavaşları Efsanesinden yabancı değilim ancak kesişmeler yeni bir heyecan katmış romana.

Ne diyelim okuyun, okutturun :)
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!