Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #330 : 03 Haziran 2014, 18:06:13 »
Hazal, yolladığın resimdeki abi cosplay yapmış sanırım :D. Şöyle bir şey gördüm demin çünkü:

Spoiler: Göster

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 03 Haziran 2014, 20:48:35 »
O Martin değil yahu. Ayrıca Tyrion Martin'in favori karakteri. Tamam, kimse güvende değil ama yine de nispeten en güvende olanlardan biri o diyebiliriz.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : 03 Haziran 2014, 20:52:25 »
Yahu biliyorum :D. Cümleme dikkat etmemişsiniz.

Martin yeni kitabının çıkışıyla ilgili sorulardan çok bunalmış olacak ki şu kare etrafta geziniyor :D.

Fotoğrafın ona ait olduğunu söylemedim. Sanki daha çok adam tutup etrafı tehdit eder gibi olmamış mı :D?

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 03 Haziran 2014, 20:53:22 »
Hahaha, e ama 5 yılda bir kitap da çıkarılmaz ki, ayıp yani :D
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #334 : 02 Ağustos 2014, 15:31:30 »
6. kitabın giriş bölümünde Jeyne Westerling'i görecekmişiz, ama bölümü kendisinin gözünden görmüyoruz. Hımm, bakalım bu sefer kim öbür dünyayı boylayacak? :D (Seriyi okuyanlar dikkat ettiyse kitapların giriş ve (varsa) son bölümlerinde kendisinin gözünden olayları takip ettiğimiz kişiler nalları dikiyordu.)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 09 Ağustos 2014, 23:18:29 »
6. kitabın giriş bölümünde Jeyne Westerling'i görecekmişiz, ama bölümü kendisinin gözünden görmüyoruz. Hımm, bakalım bu sefer kim öbür dünyayı boylayacak? :D (Seriyi okuyanlar dikkat ettiyse kitapların giriş ve (varsa) son bölümlerinde kendisinin gözünden olayları takip ettiğimiz kişiler nalları dikiyordu.)

Aynen öyle. Bence Karabalık'ın gözünden görürüz. Fakat genelde ilk bölümlerde sıradan kişilerin gözünden görüyoruz. Neyse, Westerling'in ölmediğini en başından beri biliyordum. Ayrıca bence onun kardeşi de hala hayatta. Hani şu kurdu kurtarmaya çalışırken üç ok yiyip nehre düşen.

Ve ayrıca Game of Thrones sayesinde bence kitaplar da eski zevkini vermiyor. Daha fantastik hayal ettiğim karakterler dizide daha sıradan göründü ve bu da hayal dünyamı olumsuz etkiledi. Aklıma sürekli onlar geliyor, doğru düzgün mekan ve karakter hayali kuramıyorum.

Ayrıca buradan bi' konuda yardımınızı istemek istiyorum. 6. kitaptan yayınlanan bölüm falan veya önemli güncel haber falan var mı acaba? Varsa mesaj olarak yollayabilir misiniz?
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #336 : 10 Ağustos 2014, 00:32:06 »
Spoiler: Göster
Zaten ölmediğini biliyorduk da mesele Jaime Lannister'a gösterilen kızın gerçekten de Jeyne olup olmadığıydı. Küçük bir farktan dolayı o şüphe oluştu zaten. Tam hatırlayamadım ama Jeyne hakkında Catelyn 'good hips to bear a child' gibisinden, Jaime de 'narrow hips' tarzında yorumlarda bulunduğu için Jeyne Westerling Brynden Tully'nin yanında mı kaçtı acaba algısı oluştu okurlarda. Hatta, biraz millet ne düşünüyor diye baktığımda Jeyne'nin Maggie the Frog'un torunu olabileceğine kadar uçuk(?) teorilere ulaşıldığını gördüm. :D Bununla ilgili yine bu konuda mı teoriler konusunda mı ne bir şeyler yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam. Şu zamana kadar benim konu hakkındaki düşüncem, kadın ve erkek bakış açılarındaki farklılıktan kaynaklı iki yorumun fazlaca abartılarak karşılaştırıldığı yönündeydi. Şimdi ise o kadar emin değilim. :D

Ayrıca buradan bi' konuda yardımınızı istemek istiyorum. 6. kitaptan yayınlanan bölüm falan veya önemli güncel haber falan var mı acaba? Varsa mesaj olarak yollayabilir misiniz?

Şöyle bir link vereyim sana, bundan sonrasını da Google amcadan hallediver: :D

http://www.tor.com/blogs/2014/03/how-much-winds-of-winter-is-out
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : 10 Ağustos 2014, 01:26:00 »
Serinin başlığı da olsa bence kitapla ilgili böyle bilgileri spoiler altında vermelisiniz. Uyarayım dedim.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #338 : 05 Eylül 2014, 21:00:04 »
Kargaların ziyafetine yeni başlayacağım ama dünden beri bu forumu okuyorum, spoilerleri yedik, afiyet olsun. :D Ama benim en çok merak ettiğim kitap Ejderhaların dansı, neyse. Sabırla hepsini okuyup Kış Rüzgârları'nı bekleyenler kervanına katılacağım. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #339 : 03 Ekim 2014, 13:59:59 »
Bu kitabın çıktığı haberi yapıldıysa sitenin başka yerinde gözüme çarpmadı ;

Zekası ve Bilgeliğiyle Tyrion Lannister

http://www.arkadas.com.tr/kitap/zekasi-ve-bilgeligiyle-tyrion-lannister/9789944829274

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Natalie Dormer (Margaery Tyrell) Reddit’te Merak Edilenleri Cevapladı
« Yanıtla #340 : 20 Kasım 2014, 18:16:24 »

Natalie Dormer (Margaery Tyrell) Reddit’te Merak Edilenleri Cevapladı

Pek çok ünlü Reddit AMA’de, Reddit üzerinden yönlendirilen soruları cevaplıyor. Daha önce Robert Downey Jr. ve Daniel Radcliffe’in de katıldığı bu sanal etkinlikte şimdi de sıra Margaery Tyrell’i canlandıran Natalie Dormer’da.

Canlandırdığı karakterin hem güzelliği hem zekası hem de sinsiliğiyle akılları başlardan alan Dormer, Reddit AMA (Ask Me Anything / Bana İstediğiniz Her Şeyi Sorabilirsiniz) turunda kendisine yöneltilen her tür soruya eğlenceli cevaplar verdi. Bakalım kendisine dair neler öğrendik? Aralarından en eğlencelilerini sizler için seçtik! Buyurun bağlantıya.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : 02 Şubat 2015, 00:16:53 »
Daha yeni ogrendim. Uzuntulerimi bildirmeye geldim. 6. kitap 2015 de cikmayacakmis. Bekleyen var miydi acep

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #342 : 02 Şubat 2015, 03:55:33 »
Daha yeni ogrendim. Uzuntulerimi bildirmeye geldim. 6. kitap 2015 de cikmayacakmis. Bekleyen var miydi acep
Ben vardım... :) Metni tamamlayıp da yayımlamıyorlar mı ne?! Hani, yazar ölsün de oradan da prim yapalım mantığıyla? Komik cidden, bu arada beklerken ölmesek( Gençliğimin baharındayım. ) bari; George amca beni de gömecek arada, altıncı kitabı beklediğimle kalacağım. ;) :(
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı muncyy

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : 02 Şubat 2015, 13:04:39 »
bir ümit diziden önce gelir diye bekliyodum ama üzüldüm şimdi

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : 02 Şubat 2015, 15:19:59 »
Dizinin kitabi gececegi kesin gibi zaten.