Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #300 : 26 Haziran 2013, 18:21:26 »
Neden kapaklar bu kadar saçma?
Neden her iki tarafta da at var, neye göre belirleniyor bu?
Neden aynı kitabın iki kapağında mavinin iki ayrı tonu kullanılıyor, amaç ne?
Neden her kitap ikiye bölünüyor?
Neden kitabın adı tüm uyarılara rağmen değiştirilmiyor, sevgili Epsilon?

Çevirir, basar, paramı kazanır, aradan çekilirim hesabı yapıyorsunuz ve siz de bunun farkındasınız. Sanırım bunu yapmaktan hoşnutluk duyuyorsunuz, zevk alıyorsunuz? Okurları hiçe saymak niye?

Ayıp.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
“Ejderhaların Dansı” Ön Siparişte
« Yanıtla #301 : 26 Haziran 2013, 18:43:05 »

George R.R. Martin’in kaleme aldığı Buz ve Ateşin Şarkısı serinin merakla beklenen beşinci kitabı Türkçe olarak raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. “Ejderhaların Dansı” adıyla, önceki kitaplarda olduğu gibi iki kısım halinde yayınlanacak romanın çıkış tarihi ise 5 Temmuz 2013.

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır.

Daenerys Targaryen, toz ve ölüm dolu topraklar üzerinde hüküm sürmektedir. Tyrion Lannister, yeni müttefikler edinmiş, bilinmezlerle dolu bir serüvene çıkmıştır. Donmuş kuzeyde Jon Kar, Sur’un ötesinden gelen buzdan düşmanlarla ve en yakınları arasından hasımlarla karşı karşıyadır.

Yedi Krallık’ın akıbeti, uçurumların kenarındadır…

Alıntı
    “Fantastik edebiyat tarihinin en iyi serilerinden.”
    - Los Angeles Times

“Edebiyat dervişi George Martin… Çok yaşa!”
    - The New York Times

“Ejderhaların Dansı, olması gerektiği gibi bir epik fantastik eser: tutku dolu, merak uyandıran, tatmin edici derecede detaylı, güzelce hayal edilmiş.”
    - The Washington Post

“Buz ve Ateşin şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri.”
    - Detroit Free Press

Epsilon Yayınevi’nden çıkacak, çevirisini Sibel Alaş’ın, editörlüğünü ise Yasin Özdemir’in üstlendiği kitabın ilk kısım tanıtım ve künye bilgileri için buraya, ikinci kısım için de buraya tıklayabilirsiniz.

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #302 : 26 Haziran 2013, 23:31:43 »

Çevirir, basar, paramı kazanır, aradan çekilirim hesabı yapıyorsunuz ve siz de bunun farkındasınız. Sanırım bunu yapmaktan hoşnutluk duyuyorsunuz, zevk alıyorsunuz? Okurları hiçe saymak niye?

Ayıp.

Neden böyle büyük Epsilon düşmanlığı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #304 : 27 Haziran 2013, 09:42:13 »
Denaro Forbin'e şu noktada katılıyorum. Kitapların ikiye bölünmesi tamamen para tuzağı. Kitap okumak artık hepimiz için resmen lüks haline geldi. Şu an bazılarımızın gözüne çok normal gelen 15-20 lira gibi fiyatlar, aslında bir kitap için çok büyük bir meblağ. Hele bir de iki kitap birden almak zorunda kalıyor oluşumuz daha büyük sorun.

Epsilon'un ve diğer yayınevlerinin ekstra para kazanmak için yaptığı bu küçük oyunlar artık iyice can sıkıcı olmaya başladı.

Yalnız kitap kapağı mevzusunda şöyle bir durum var anladığım kadarıyla. Epsilon 2. kitapları da bastıktan sonra, nasıl bir hata yaptığını eleştirilerden anladı. Ama 7 kitap olması planlanan bir serinin ilk iki bölümünü yayınladıktan ve aynı görsel dünyadan ilerledikten sonra geri dönmek ve yeni bir kapak çalışmak istemediler gibi geliyor bana. Seride bir bütünlük olsun diye uğraşıyorlar sanırım. Kötü olduğu gerçeği değişmez tabi.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #305 : 27 Haziran 2013, 13:19:28 »
Kapaklar alman baskının kapaklarının ucuz birer taklidi. Grafiker arkadaş ejderha çizme yeteneği olmadığı için at koymuştur. At adamlar geliyor yazmaktan kendimi alamadım facebook sayfalarında.

"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #306 : 27 Haziran 2013, 17:10:34 »
Alman kapakları ÇOOOOOOOOOOOOK daha iyiymiş OZ. En çok da şu en alttakini beğendim. Nedense şu Bolton arması beni derinden etkiliyor. Zaten şu taklitçiliği geride bıraktığımızda büyük bir millet olmuş olacağız.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

« Yanıtla #307 : 27 Haziran 2013, 18:18:17 »
Epsilon yayınevi sadece ASOIAF serisinde değil, daha bir çok seride aynı şeyleri yapıyor. Kapak resmi olarak olsun, kitapları ikiye bölmesi olsun hep aynı hareketler. Bunları eleştirici maillere de hiçbir zaman cevap vermediler. El kol bağlı olunca da almak zorunda kalıyoruz, napalım.
GOMU GOMU NOOO... BAZUKAAAA!!
[/i]

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #308 : 27 Haziran 2013, 18:29:40 »
Ayrıca Buz ve Ateşin Şarkısı hakkında belirtmek ve sormak istediğim birkaç şey var.

Sizce de Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisi ve Game of Thrones dizisi biraz eskimedi mi? Yani nasıl diyeyim herkes okudu, herkes izledi, herkes yalan yanlış kendi yorumunu yaptı falan serinin içine ettiler bence. Siz ne düşünüyorsunuz bilmem ama bana kalırsa Martin'in yarattığı evren ilk geldiği zamanki elit özelliğini kaybetti. Bence şu sıralar aşırı sıradan bir seri haline geldi. Sıradan bir fantastik eserden hiçbir farkı kalmadı desem yeridir.

Uzun lafın kısası, artık şu seriyi aramızda bir sır olarak saklayalım bence. Yayılmasın daha fazla. Bize özel olsun, bizim olsun. Toplumun malı olmasın.

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 27 Haziran 2013, 19:50:35 »
Seride AT hangi hanenin arması ki?
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 27 Haziran 2013, 21:41:06 »
Seride AT hangi hanenin arması ki?

Bracken Hanesi. Blackwoodlar ile kandavası olan çok soylu bir aile.

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #311 : 30 Haziran 2013, 14:59:38 »

Ayıp.

Neden böyle büyük Epsilon düşmanlığı?

epsilonun adının geçtiği her yerde aynı şeyler. tamam, söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama artık öyle bir yere geldi ki sanki adamların tek amacı seriyi berbat etmek.

biraz saygı.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #312 : 02 Temmuz 2013, 13:33:55 »

Ayıp.

Yaptığınız eleştirilere tüm kalbimle katılıyorum ve bunu her yerde dile getiriyorum. Okuyucuların fikirlerini hiçe sayan, maillerine cevap atma nezaketi bile göstermeyen bir yayın evi Epsilon. Ve her zaman dediğim gibi, "keşke İthaki."

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 02 Temmuz 2013, 14:07:58 »

Ayıp.

Yaptığınız eleştirilere tüm kalbimle katılıyorum ve bunu her yerde dile getiriyorum. Okuyucuların fikirlerini hiçe sayan, maillerine cevap atma nezaketi bile göstermeyen bir yayın evi Epsilon. Ve her zaman dediğim gibi, "keşke İthaki."

İthaki'yi de bu kadar abartmayalım. Tamam bir çok fantastik seriyi dilimize kazandırdı fakat Tolkien kitaplarının çevirilerine bakarsanız pek iyi olmadıklarını görürsünüz ki bu durum başka kitaplarında da mevcut.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 05 Temmuz 2013, 18:53:31 »
Bugün 5 temmuz ve ses yok. Sanırım yine bir Epsilon klasiği yaşıyoruz.