Kayıt Ol

Dresden Dosyaları Serisi - Jim Butcher

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dresden Dosyaları
« Yanıtla #60 : 16 Nisan 2012, 20:04:07 »
Dresden Dosyaları ilk 3 kitabı şu an ilknokta'da %55 indirimli ve 28 TL. Ben siparişi verdim hemen. Ayrıca 9 mayısa kadar alırsanız kargo ücreti de yokmuş. Bu fırsat kaçmaz derim.

Üç kitap da elimde ama benim bile alasım geldi.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 16 Nisan 2012, 21:30:40 »
Üç kitap da elimde ama benim bile alasım geldi.

Haberi okuyunca kelimesi kelimesine bunu düşündüm. Arkadaşıma hediye almayı düşünüyorum şimdi. Kendisi ilk kitabı okuyup beğenmişti, olsun set olarak daha iyi olur u_u. Güzel bir hediye olabilir, tavsiye ederim *-*.

Diğer taraftan, İthaki'nin serinin çizgi romanlarını da basmasını çok isterim. Eh, 4.kitabı beklediğimiz ve kavuşamadığımız şu günlerde oldukça uç bir istek bu. Oysa 1.kitaptan öncesini anlatan çizgiromanı (Welcome to the Jungle) güzel ödüller almış bir eserdi. Bildiğim kadarıyla Harry'nin geçmişine dair de biraz bilgi veriyormuş o çizgiroman.

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 22 Nisan 2012, 17:38:35 »
Bu Harry'nin görüp de "hoş" demediği bayan var mı? İkinci kitaba başladım ilk sayfada birini anlatıyor yine :). Balık etliymiş de hoşmuş da anlatıp duruyor.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #63 : 22 Nisan 2012, 20:58:07 »
Dün kitap fuarına benimle katılma bahtsızlığını gösteren iki arkadaşıma aynen şöyle bir cümle kurdum: "Şimdi size bir kitap göstereceğim ve almazsanız ikinizi de eşek sudan gelinceye kadar döveceğim!" Ardından İthaki standındakilerin şaşkın bakışları arasında kitabı överek ve can alıcı özelliklerini güzelce sayarak iki tane Fırtına Büyücüsü sattım.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 22 Nisan 2012, 20:59:32 »
Dün kitap fuarına benimle katılma bahtsızlığını gösteren iki arkadaşıma aynen şöyle bir cümle kurdum: "Şimdi size bir kitap göstereceğim ve almazsanız ikinizi de eşek sudan gelinceye kadar döveceğim!" Ardından İthaki standındakilerin şaşkın bakışları arasında kitabı överek ve can alıcı özelliklerini güzelce sayarak iki tane Fırtına Büyücüsü sattım.

Çünkü olması gereken bu u_u. Sen mübarek bir insansın.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 22 Nisan 2012, 21:02:17 »
Beyaz Konsey sizi korusun :P İthaki'den güzel bir haber vereyim o halde; dördüncü kitabın basımı kesinleşmiş gibi... Depodaki kitapları bitirme noktasına gelmişler. İlk üç kitabı alacak olanlar elini çabuk tutsun!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 04 Mayıs 2012, 21:21:27 »
D&R'ın 9.90 kampanyasına dahil olan bir diğer güzide eser ise Dresden Dosyaları 1- Fırtına Büyücüsü olmuş durumda. Normal değerinin 18 lira olduğunu düşünürsek iyi bir indirim olduğunu söyleyebilirim. Birilerine alıp hediye edesim geldi ciddi ciddi. Sonra alacak birini bulamayınca boynumu büküp reyondan uzaklaştım -_-'.

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 02 Haziran 2012, 16:59:15 »
İlk kitabı yeni bitirdim.İlk 100-150 sayfa çok yavaş ilerledi.Sonrası daha akıcı ve heyecanlıydı.Bana kitabın polisiye yanı fantastik yanına göre daha ağır basıyormuş gibi geldi.Karakterin büyücülük yeteneklerini görebildiğimiz yerler sonlara doğru daha fazlaydı.Kitabın polisiye tarafı beni katili bulmaya odaklandırdı ve bulmak çok zor değildi.Ama yazar kafada az soru işareti bırakarak(kitabın geneli için de geçerli) sonuca güzel bağlayıp mantıklı sebeplere dayalı açıklamalarda bulunmuş.

Spoiler: Göster
Ayrıca Dresden'in her zor durumda yardımına birinin koşmaması ve zora düştüğünde işte şimdi Murphy gelecek ya da biri kurtaracak dediğimde kimsenin gelmemesi beni memnun ettin:DBu kitabın gerçekçiliğini arttırdı benim gözümde.

Sonunda benim açımdan çok ilginç olmadı hemen hemen tahmin ettiğim gibiydi.Dediğim gibi benim için kitap yarısından sonra heyecan kazandı umarım diğer iki kitap daha iyidir ki yorumlara bakarsak ilkinden daha iyi olduğu söyleniyor.
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Haziran 2012, 09:51:32 »
Dresden'in ilk üç kitabını ilknokta.com'un %55 indirim kampanyasıyla kuzenime doğum günü hediyesi olarak almanın mutluluğunu yaşıyorum. Gururluyum. Her şey Bob için!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 05 Haziran 2012, 21:08:12 »
Dresden'in ilk üç kitabını ilknokta.com'un %55 indirim kampanyasıyla kuzenime doğum günü hediyesi olarak almanın mutluluğunu yaşıyorum. Gururluyum. Her şey Bob için!

%55? Şu an almak için bakıyorum da %30 indirimi var gibi görünüyor :/

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 05 Haziran 2012, 21:11:15 »
Kampanya şu an bitmiş durumda. Tüh, Nisan ortasında bu başlıkta duyurmuştuk halbuki.

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Haziran 2012, 21:15:27 »
Kampanya şu an bitmiş durumda. Tüh, Nisan ortasında bu başlıkta duyurmuştuk halbuki.

Kaçırmışım, o zamanlar bu başlığa bakmamışım sanırım. mit bugün yazınca kampanya güncel sandım. Neyse %30 indirimle alırım o zaman...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #72 : 05 Haziran 2012, 21:56:12 »
İlginç bir şekilde Dresden'i özlediğimi fark ettim. Böyle de bir adam işte... Uygun bir vakitte ikinci kitaba başlayayım madem. :)

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 30 Haziran 2012, 17:39:35 »
3. kitabın girişi çok hızlı olmuş. Şöyle bir kalınlığına bakıp gülümsemeden edemedim. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı sercan1993

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 30 Haziran 2012, 23:03:34 »
şuan ilk kitabı okuyorum ve çok eğlenerek okuyorum :)