Kayıt Ol

Gölgelerin Efendisi

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gölgelerin Efendisi
« Yanıtla #15 : 03 Ekim 2010, 13:52:25 »
Spoiler kutusu diye bir buton var. Deneyin, pişman olmayacaksınız. Mesela;

Spoiler: Göster
Çok zevkli ha. Haydi siz de yapın. Will aslında ölüymüş felan oluyoo!

+

Spam yapanlara ve özel mesaj nedir, bağırıp çağırmak yerine ne şekilde kullanılabilir, bilmeyenlere gelsin;

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2011, 21:33:04 »
Skandia'yı Kurtarmak'ı gördüm dün kitapçıda. Dördüncü kitap hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı melek

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Mart 2011, 20:59:15 »
sadece ilk kitabını okuyabildim.diğerlerine zamanın olmadı.ama ilk fırsatta diğer kitaplarıda okuyacağım.bu arada ilk kitabı çok beğendim.fazlasıyla sürükleyici
Çocuk olsam yeniden...bir tek düştüğüm için acısa içim..
Ve kalbim,çok koştuğum için çarpsa sadece...

Çevrimdışı Msbilgin383

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2011, 13:40:48 »
muhteşem bir seri beyaz balinaya üye oldu 1i yolladılar gecen hafta kitap fuarına gittim bursadan 2yi aldım 3 ve 4ü arkadaslar aldı dönüşümlü okutoruz 4ü de çıktı arkadaslar yarın alıp arkadasımdan okuycağım herkese tavsiye ederim...
İmzamı unttum parmak bassam _?

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"Kuzeydeki Büyücü" Çıktı!
« Yanıtla #19 : 02 Mayıs 2011, 19:49:55 »

Çok sevilen ve okurları tarafından merakla beklenen John Flanagan‘in yazdığı Gölgelerin Efendisi serisinin beşinci kitabı Kuzeydeki Büyücü geçtiğimiz haftalarda raflardaki yerini aldı.

Yeni kitabın konusu kısaca şöyle:
Alıntı
Skandiyalılar ile Araluenliler’in yaptığı antlaşmanın üzerinden beş yıl geçmiştir. Çıraklık günlerini geride bırakan Will, artık tam teçhizatlı bir Orman Muhafızı olmuştur.

Will’in sorumlu olduğu eyalet çok sakin bir yer gibi görünmekle birlikte, bir süre sonra tuhaf olaylar başgösterir. Kuzeydeki başka bir eyalette, Lord Syron aniden gizemli bir hastalığa yakalanır.

Will, buna büyücülüğün neden olduğu iddialarını araştırırken, eski arkadaşı Alyss ile yeni ve tehlikeli bir maceraya atılır.

Alyss rehin alınınca, Will, arkadaşıyla görevi arasında zor bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Çevirisini Çağdaş Özkan‘ın ve editörlüğünü Aslı Onat‘ın üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Mayıs 2011, 19:24:51 »
Kitabı herkes o kadar övdü ki 5 kitabı da aldım.Yorumlara bakılırsa da pişman olacağımı sanmıyorum zaten

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı Gllsm

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2011, 22:46:54 »
6.Kitap falan çıkck mıı?
Logan Lerman, sen insan olamazsın.

Sen, sen...
Bir yarı-tanrı'sn <3.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2011, 22:49:07 »
6.Kitap falan çıkck mıı?

Evet. Seri şu an Amerika'da 10 kitaptan oluşuyor. Ancak, . ne zaman gelecek bir bilgimiz yok.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Mayıs 2011, 23:34:13 »
6.Kitap falan çıkck mıı?
Ayrıca gnk trk cll mcks cks optm by

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #24 : 09 Aralık 2011, 09:17:14 »
Geçen gördüm kitapçıda, haritaya takıldı gözüm; İskandinavya Skandia olmuş, Galler Gallica. Biraz olmamış gibi geldi bana ama sonra Skandia'yı Kurtarmak diye bir kitabı olduğunu da fark ettim serinin. İskandinavya varsa ben de varım dedim. En kısa zamanda okumaya başlayacağım.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Ulubatli

• *
  • 38
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Aralık 2011, 07:59:05 »
En kısa zamanda ben de okumaya başlıyorum.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Clonmel'in Kralları" Çıktı!
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2012, 13:50:47 »

Gölgelerin Efendisi serisi, 8. kitap Clonmel'in Kralları ile maceraya devam ediyor!

Dışarlıklılar, ortalığı kasıp kavurmaya başladılar. Onları durduracak biri var mı?

Will, yıllık Orman Muhafızları Birliği Toplantısı'ndadır, ancak Halt batıda meydana gelen gizemli olayları araştırmaktadır. Nihayet işini bitirip onlara katılır, fakat hiç iyi haberler getirmemiştir. Hiberniya'da kızılca kıyamet kopmaktadır.

Kendilerine Dışarlıklılar diyen sahte bir tarikat, ortalığı yakıp yıkmaktadır ve altı Hiberniya krallığının beşini ele geçirmişlerdir. Şimdi de altıncı krallık Clonmel tehlikededir. Bunun üzerine Halt, Will ve Horace işleri yoluna koymak için kolları sıvarlar.

Halt'un geçmişindeki sır, bu görevlerinde onlara yardımcı olabilecek midir?

Beyaz Balina Yayınları'ndan çıkan kitabın çevirisini Çağdaş Özkan, editörlüğünü ise Yasemin Büte üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Nisan 2012, 17:54:20 »
Çok büyük bir hevesle alıp okumaya başlamıştım ama neden bilmiyorum belki de beklentim büyük olduğu için ben de beklediğim etkiyi uyandıramadı.Olaylar biraz fazla uzadı sanki ve en olmadık yerde de bitiveriyor kitap.Tabi bu benim kendi düşüncem  ;D

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2013, 14:36:15 »
"Nihon-Ja İmparatoru" Raflarda

John Flanagan'ın dünya çapında çok satanlar listesine giren Gölgelerin Efendisi serisinin, okurları tarafından merakla beklenen onuncu kitabı "Nihon-Ja İmparatoru" raflardaki yerini aldı.

Yeni kitabın tanıtım yazısı kısaca şöyle;

Alıntı
Horace, kayıptır. Askeri bir görev için Nihon-Ja İmparatoru’nun sarayına gönderilmesinin üzerinden aylar geçmiş, ancak hâlâ geri dönmemiştir.

Horace’ı çok merak eden Evanlyn Will, Halt, Seleten ve Alyss’in yardımıyla ona ne olduğunu araştırmaya gider.

Nihon-Ja İmparatoru, Senşilerin isyanıyla karşı karşıya kalmıştır. Horace da imparatora destek vermek için yanında savaşmaya karar vermiştir. Kahramanlarımız, tarla ve orman işçilerini Senşilere karşı savaşmaları için eğitirler.

Bu arada pek anlaşamayan Alyss ve Evanlyn de dağlarda yaşayan gizemli bir topluluktan yardım istemeyi denerler.

Çevirisini Çağdaş Özkan'ın, editörlüğünü ise Aslıhan Kuzucan'ın üstlendiği kitap Beyaz Balina Yayınları'ndan çıkıyor. Kitabın tanıtım ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.