Kayıt Ol

Matematik ve Bir Konu Sevmek

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Matematik ve Bir Konu Sevmek
« : 06 Kasım 2012, 19:15:23 »
Arkadaşlar fark ettiğim kadarıyla forum üyelerinin çoğu Liseyi bitirmiş. Bende hem eğleniriz hem eski yılları anarız diye bu konuyu açmak istedim :)

Evet arkadaşlar lise hayatınızdaki en sevdiğiniz matematik konusu???

Ben Mantık diyorum tabi bu sevdam hoca sınavda (p<=>q)<=>[p=>(r<=>q)] önermesini sorana kadar sürdü....
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Matematik Ve Bir konu sevmek :D
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2012, 19:52:12 »
Türev kurallarını doğru düzgün uygulayamazken girdiğim integral sınavını unutmayacağım. :)
İntegralde alan ve hacimde vardı.

Mat2 diye adlarındırılan LYS matematiğinin hepsini severim.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2012, 00:11:31 »
Arkadaşlar fark ettiğim kadarıyla forum üyelerinin çoğu Liseyi bitirmiş. Bende hem eğleniriz hem eski yılları anarız diye bu konuyu açmak istedim :)

Evet arkadaşlar lise hayatınızdaki en sevdiğiniz matematik konusu???

Ben Mantık diyorum tabi bu sevdam hoca sınavda (p<=>q)<=>[p=>(r<=>q)] önermesini sorana kadar sürdü....

:D

Ah... Mantık konusunu hatırlayınca lise anılarım depreşti:
İşte o konuyu, en kek konulardan biri diye hor gördükleri bir gün hocalarının çantasından çıkan pembe renkli, eskilikten sayfaları sararmış, kopmuş 'Soyut Matematik' adlı kitapla lise dünyalarının alt üst olacağının sinyalleri verilmişti. Tahtaya yazılan soruları gördükçe 'Bu kadar mı mantık yoksunuymuşuz?' soruları gözlerinden okunan pırıl pırıl çocuklar ve sakalları daha yeni çıkmaya başlayan daha az pırıltılı olanları hor görmenin ne kadar da günah olduğunu o an anlayacaktı. En içe işleyen, en etkili Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini işte o gün işlemişlerdi. [*]Şaka şaka. Matematik dersiydi tabii ki. :P[/*] Neyse ki Tanrı daha sonra Logaritma diye bir konu çıkarmıştı karşılarına; ama sütten bir kere ağzı yanan, parlaklıkları gittikçe azalan bu gençler 'Her kolay sorunun arkasında, vardır bir boru.' ilkesiyle hareket etmiş, gencecik yaşlarında 2 kağıt verilen yazılı yoklamalarda bir paket fotokopi kağıdıyla olay mahalline gelmeye başlamışlardı... To be continued...

Cevabım Logaritma yani anlayacağınız. :P (Evet, kolay konuyu sevecek kadar sığ bir adamım. :D)

Allah'ım bir de PSSC diye bir kitap vardı (Fizik kitabı olması lazım), bak o da aklıma geldi. 60 küsür basım yeşil bir kitap. İnsanoğlu elbet aya ayak basacaktır gibisinden sözler geçiyordu içinde. Hala evimin köşesinde bir yerlerde duruyor olsa gerek. :ohmy
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Logatti

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2013, 22:25:08 »
Logaritma. Kesinlikle en sevdiğim konu. Aslında sevdiğim tek konu.
Hayallerinin peşinde koşan yalnız bir kuzgunum ben.
Sadece göklerde yaşayan.
Bazen kanat çırparım sonsuzluğa.
Ama şimdi şarap zamanı.
Tek bir amaca açılır kanatlarım.
Ölüme.

Selam olsun sana Kayıp Rıhtım

Çevrimdışı Brsykt

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2013, 23:44:29 »
Fonksiyonlar ileride isim değiştirir herhalde ve mantık çözerken en kendimi kaybettiğim sorular.

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2013, 21:08:35 »
Geometriyi çok severim. Bir dönem üniversitede matematik okuyup Kaos Teorisi ve "sonsuz küçükler" üzerinde çalışmak istemiştim.

Şimdi ise hobi olarak ilgileniyorum matematikle :P
Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2013, 22:47:57 »
Teoremler olmadıkça uygulama, işlem oldukça matematik güzel. :D

Ah... Mantık konusunu hatırlayınca lise anılarım depreşti:
İşte o konuyu, en kek konulardan biri diye hor gördükleri bir gün hocalarının çantasından çıkan pembe renkli, eskilikten sayfaları sararmış, kopmuş 'Soyut Matematik' adlı kitapla lise dünyalarının alt üst olacağının sinyalleri verilmişti.
Soyut Matematik dersini ilk gördüğümde Mantık'la yeniden karşılaştığım zamanki an geldi aklıma, hüzün ve limon yediğim zamanki ekşilik yansımıştı yüzüme. Mantığı eskiden de sevmezdim, hala sevemedim.

Ve benim de en sevdiğim konular arasında Logaritma. :P
Türev, integrali de seviyorum. :D Yapamadığım sorular olduğu zaman anlık kin ve nefret beslesem bile. :P