Kayıt Ol

Fetih 1453

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Fetih 1453
« : 15 Temmuz 2010, 09:27:12 »

Yapım: 2010-2011 Türkiye (Yakında )
Yönetmen: Faruk Aksoy
Yapımcı: Faruk Aksoy, Ayşe Germen
Tür: 3 Boyutlu, Savaş, Tarih, Dram
Süre: 160 dakika
Senaryo: İrfan Saruhan, Atilla Engin
Oyuncular:   
Ozan Çobanoğlu,  İbrahim Çelikkol,  Dilek Serbest,  Şahika Koldemir,  Recep Aktuğ, Sedat Mert,  Volkan Keskin,  Özkan Güngör,  Cengiz Coşkun,  Edip Tüfekçi,  Devrim Evin,  Naci Adıgüzel,  Erdem Alkan,  Ali Rıza Soydan,  
Fragman
Filmden İlk Kareler
Kaynak: sinemalar.com

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fetih 1452
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2010, 09:28:24 »
Ben de başlıkta "Fetih 1452" yazısını okuyunca şok oldum. "3" değil miydi o ;)

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: Fetih 1453
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2010, 09:30:13 »
Pardon. Klavye sürçmesi. :D

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2010, 10:08:49 »
İşte bu!
Niçin bu millet kaliteli bir film izlemek için Vietnam savaşını izliyor?Niye onlar yenildikleri bir savaşı 400'ü aşkın kez çekiyor ama bizim tarihimiz zaferlerle dolu iken bir film çekemiyoruz?Bir Medine Müdafaasını yada Plevne Müdafaasını Lotr kalitesinde çeksek milletçe bizim daha ileri gitmemiz için bir iyilik olmaz mı yani?Viyana kuşatmasını.Moskova'ya girip Rusları vergiye bağladığımız zamanları çekmiyoruz?Yada en azından bir akıncı birliğinin filmi niçin çekilmiyor.Artık bu ve buna benzer projelerin yapılmasının vakti çoktan gelmişti.
Ayrıca film mükemmele yakın görünüyor senaryodan yana şüphem yok.Ama grafiklerin kalitesi filmin kalitesini düşürürse diye şüphe ediyorum.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2010, 10:13:45 »
Tırtlık abidesi bir yapım gibi görünüyor. Hatta gibisini geçin. Öyle olduğu her halinden belli, kaç senelik projeydi. Reklama harcadıkları eforu azıcık çekimlere efektlere harcasalar da şurda gülme krizlerine tutulmasaydık. Bildiğiniz BFME'den ve bilimum oyundan araklama görüntülerle dolu.

Ayrıca İstanbul kuşatmasında filin ne işi var :/
try again fail again fail better

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2010, 10:19:22 »
Fil eşantiyon olmuş oraya :D.Bencede grafikler kötü görünüyor ama türünün ilk örneği tabi Cüneyt Arkın'da bu türe örnek sayılabilir.Bende bu yüzden mükemmele yakın dedim.

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2010, 10:28:28 »
-Eğer başlangıçtaki filden bahsediyorsanız o film Faruk AKSOY'un Aksoy Production'nın animasyonu.
-Bence de tüm başarılı yönetmenlerimiz ve oyuncu kadrolarımız birleşip bu tür projeler ortaya çıkarmalılar. Çanakkale Destan'ı ne güne duruyor? Yabancılar bir sürü para döküp basit başarılarını destan, efsane haline getiriyor. (bkz. 300 Spartalı, de Amerikan yapımı Vietnam Savaşı konulu filmler.) Yazık, gerçekten yazık...

Çevrimdışı kusad

• 487
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Temmuz 2010, 10:29:54 »
Adam haklı o Faruk Aksoyun işaretiymiş.
EDİT:Ama sonra da filler çekici görevi görüyor.Demek ki İran'dan getirmişiz.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Temmuz 2010, 10:53:16 »
Bu tarz filmler çekmek için şunun gibi şeyler yapacaklarsa hiç yapmasınlar. Sinema olduğu yerde mi sayacak. Bıraksınlar saysın. Faruk Aksoy, Çılgın Dershane'nin yapımcısı. Büyük toplar yeni icat edilmişken gemilerde top kullandırtmaya da başlamış Osmanlı'ya. Neyse, çıksın bir daha yorumlarız. Fiyasko olacağından eminim ama nedense.

O filler filmde geçiyor bu arada. Kuleleri taşıyorlar. Sanırım direk BFME1'den alıvermişler zahmet olmasın diye.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #9 : 15 Temmuz 2010, 12:39:01 »
Abi Amerika tarihini filmlerden öğreniyor. Yüzlerce film var bu konuda çekilmiş. Tırt ya da değil, bu tarz yapımların arkası kesilmemeli diye düşünüyorum. Ki sadece fragmana bakarak öyle bir yorumda da bulunmak doğru olmaz. Eh, ilk olacaksa; Özgür biliyorsun ki "ilk yapımlar" her zaman çeşitli yanlışlara bulalı oluyor (!) :P

Bu değil belki ama, bundan sonra çekilecek tarihi konulu filmler için güzel bir adım olabilir. Adamlar yoktan var ederken, biz elimizdeki zengin tarihi neden filmleştirmeyelim; anlayamıyorum.

Ayrıca ben beğendim fragmanı. :)

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2010, 11:30:16 »
Şuan fragmana bakamadığım için film hakkında yorum yapamam, ama yönetmeni pek beğenmedim.

Ayrıca Darly Opusa katılıyorum, bu yapılacak filmin (iyi yada kötü olsun) başlangıç olmasını umuyorum. Başta Çanakkale Destanı olmak üzere, diğer nice destanlarımız da film olur.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2010, 12:02:31 »
Malkoçoğlu deyince aklımıza hep Cüneyt Arkın'ın yirmi kişiyi aynı anda devirdiği , Atilla'nın yiğit akıncısı deyince Kartal Tibet'in denizde ahtapotu öldürdüğü sahne aklımıza geliyor.

Fetih1453 umarım şanlı tarihimizi en doğru şekilde anlatan bir yapıt olur. Kendisinden sonraki projelerede bir zemin hazırlar.

Son olarak fragman benim çok hoşuma gitti. Özellikle topların şehir surlarını devirdiği sahne bir başkaydı. :)
Güneş doğacak, açacak çiçek...

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2010, 21:50:47 »
Cık! Yok abi yaa... Bir kaç kez izledim. Gerçekten o kadar uyduruk durmuyor. Güze bir şeye benziyor. Ama patama efektlerinden alan şüphem var.
 Ekleme: Timur Ankara savaşında kullanmıtı galiba filleri Belki Fatih te ondan yararlanmıştır.  ???

Çevrimdışı Josephine

• *
  • 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2010, 12:42:59 »
3 boyutlu bi Türk tarihi, ne güzel (:
see you soon.

Çevrimdışı Finarfin

• **
  • 102
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Fetih 1453
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2011, 14:35:19 »

2 yıldır çekimleri devam eden ve bir çok kişi tarafından merakla beklenen Fetih 1453 ün ilk gerçek fragmanı yayınlandı.Yapımı için 17 milyon dolar gibi Türk filmleri için çok yüksek fakat amerikan sinemasındaki türdeşleri için mütevazi sayılabilecek bir para harcandı.Bunun 10 milyon doları sadece İstanbul'un fethi sahnesine harcandı.25 bin figüran kullanıldı.Filmde 3 adet gerçek boyutlu gemi yapıldı, surlar inşa edildi. Kostümlere 44 bin metre kumaş harcandı. Mancınıklar inşa edildi. Kodak Tiyatrosu'nda yapılacak galaya Natalie Portman, Cameron Diaz, Charlize Theron, Tom Cruise ve Keanu Reeves gibi yıldızların yanı sıra dünyaca ünlü film yönetmenleri Martin Scorsese, Steven Spielberg ve Steven Soderbergh katılacak.

Aşağıda filmin ilk fragmanı yer almaktadır.(Benim fikrim, genelde fragmanda filmin en iyi sahneleri kullanılır fakat bunu bildiğim halde yinede beklentimin çok üstünde efektlere sahip gibi gözüküyor :) )Yüksek çözünürlük ve tam ekran izlemeyi ihmal etmeyin :) Vizyona giriş tarihi 22 şubatmıydı öyle birşeydi neyse ona bakarım bi ara :)

http://www.fetih1453movie.com/

Buda filmden ilk kareler.

http://www.birincikuvvet.com/foto-galeri/fetih-1453-filminden-ilk-kareler/937.html