Kayıt Ol

Kane Günceleri

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Kane Günceleri
« Yanıtla #45 : 28 Ekim 2010, 13:46:29 »
durun biraz, ne ikinci kitabı. Bu arada aldım cumartesi günü hatta 5. böüme kadar ffalan da geldim ama sınavlarım başlıyor o yüzden bayramda okuyacağım...
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 28 Ekim 2010, 18:08:44 »
Off! Okudum MUHTEŞEMDİ! Kesinlikle çok beğendim. =) Sonu PJ'ye çok benziyordu xD Hadi bomba soruyu soralım :D 2. kitap çıkacaksa ne zaman çıkacaak?? :D

Rick Riordan senede 1 kitap şeklinde yazacakmış. Yani 2. kitabın çıkmasına daha çok var, seneye bu aylarda çıkmış olacaktır muhtemelen.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
  • Rom: 0
  • Merlin Sever. Gwen Döver :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 28 Ekim 2010, 18:55:02 »
Off! Okudum MUHTEŞEMDİ! Kesinlikle çok beğendim. =) Sonu PJ'ye çok benziyordu xD Hadi bomba soruyu soralım :D 2. kitap çıkacaksa ne zaman çıkacaak?? :D

Rick Riordan senede 1 kitap şeklinde yazacakmış. Yani 2. kitabın çıkmasına daha çok var, seneye bu aylarda çıkmış olacaktır muhtemelen.

Bekleyeceğiz o zaman :D

M£RL!N!!!

Çevrimdışı KadimKurt

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 09 Aralık 2010, 19:06:56 »
Okuduğum kitaplarda ilk 5 e girdi:D
1)Percy Jackson ve Olimposlular serisi
2)Olimpos Kahramanları
3)Kane Günceleri
4)Harry Potter serisi
5)Dedektif Kurukafa (matrak bir polisiye.Polisiyeleri pek sevmem ama bu polisiye romanı büyü , esrarengiz olaylar ve yaratıklar olursa başka)

bunları okumanızı ve kayıprıhtımda araştırmanızı  öneriorum iyi okumalar kitap kurdu kardeşlerim
Bende her Türk gibi M.Kemal'in açtığı yolda ilerleyenlerdenim.

"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz" æ Mustafa Kemal Atatürk æ

bu sözü aklından çıkarma!!!!!!!!!

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 02 Ocak 2011, 12:45:51 »
Sırf yazarı için aldığım bu kitap bende büyük bir hayal kırıklığı bırakarak bitti. Ön Okumasındaki o bildik Percy Jacson tadıda kitabı okumak için bende büyük bir istek oluşturmuştu. Ama tüm beklentilerim boşa çıktı.

Aslında kitabın kurgu kısmına baktığımızda her ne kadar Percy Jackson'daki o sağlamlığı göremesekde fena değil diyebiliriz. Ama anlatım için fena değil bile diyemeyeceğim. Çünkü ses kaydı olmasından kaynaklanan bozukluklar ve saçmalıklar var.

Öncelikle kitap boyu iki bölümü Carter iki bölümüde Saide anlatıyor. Bu yüzden kaynaklanan tutarsızlıklar çok fazla. Mesela Carter olayları daha iyi anlatıp okuyan kişiyi daha bir şevkle okumaya zorlarken Saide tutarsız bir biçimde olayları bir oraya bir buraya çekiştiriyor. Vede bu kitap boyu okuyanın sinirlerini zıplatmak için büyük bir etken. Sadece bu mu? Hayır. Her bölümün başında bulunan "aaa Carter şunu mu demişti? Siz Saide'yi sallamayın . Nerede kalmıştık? Hah işte orada" gibisinden saçmalıklarda kitabı bırakma dürtüsünü tetiklemeye bire bir. Tam böyle okuyucu heyecanlanırken, olaylar hız kazanmaya başlayıp biraz daha farklılaşırken pat diye araya bunların girmesi her şeyin tadını tuzunu kaçırıyor.

Velhasıl ben diğer kitaplarıda böyleyse okumayı falan düşünmüyorum. Çünkü kitap okuyucunun yüzünde bir gülümseme bırakmak yerine daha çok kafasında "keşke okumasaydım" gibisinden bir cümle bırakıyor.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 02 Ocak 2011, 12:56:56 »
 O kadar da ağır yorum yapma. :D
 Bence kurgu Pörsi'den daha sağlamdı. Daha güzel bir ortam falan oluşmuş. Pöğsi'de çok fazla olay vardı, artık insan orada ne olmuş, bu bundan önce mi olmuş, diye karıştırıyordu. -Şimşek Hırsızı,Canavarlar Denizi ve Titan'ın Laneti'nde- Oysa bu gayet akıcı.
 Ben o karakter değiştikçe anlatımın değişmesini profesyonelce buldum. İki kişi birbiriyle aynı şekilde anlatamaz ki. Ve ne yalan söyleyeyim Sadie'nin bölümleri daha çok hoşuma gitti. 
 Ben tam heyecanlıyken böyle değişimleri daha güzel buluyorum. "Acaba ne oldu?" diye kitabı okumaya itiyor. Bartimaeus'ta da bu böyleydi. Gerçi orda "Merhaba Ben Bartuş. Nerde kalmıştık?" demiyor.
 Bence Pörsi Ceksın ve Olimposlular bir amatör, Kane Günceleri ustalık işiydi.

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 02 Ocak 2011, 13:56:09 »
O kadar ağır yorum yapma demişsin ama sonuçta bu benim görüşüm. Vede senin gibi düşünmüyorum. Bu çok doğal bir şey. :)

Aslında sende Percy Jackson'ın kurgusunun daha güzel olduğunu belirtmişsin bir yandan. Evet Percy Jackson'da daha çok karakter vardı. Ve buda oradaki hayal gücünün daha yüksek olduğunun bir nişanesi. Ayrıca Kırmızı Piramitte dakika başı değişen anlatım değişikliği Percy Jackson'daki artan karakterlerden daha kafa karıştırıcı. Zaten okuyucu kendini kitaba bıraktığında çoğalan karakterler onun kafasını karıştırmaz. Daha çok olayın derinliklerine çeker. ;)

Çevrimdışı ultraslan

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ocak 2011, 22:46:10 »
bence kırmızı piramid daha kafa karıştırıcı zaten yunan mitolojisini başka oyunlardan başka kitaplardan biliorduk ama kırmızı piramid bi başkaydı ilk başlarda tanrıların adını unutp unutup duruyordum sonlara doğru konuyu kaptım kitap akıcıydı ve en az percy serisi kadar iyiydi ama bana göre carter ın anlatımı daha iyi çünkü sadie aptal aptal şeyler sölüo ve mısır mitolojisi hakkında hiçbişey bilmio percy nin yeni serisi nin ilk kitabı da mıuhteşem ama leonunu anlatımında hiç disiplin yok ama neptünün oğlunu ve kane güncelerinin 2. kitabını sabırsızlıkla bekliorum

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 15 Ocak 2011, 00:39:58 »
       İkinci kitabın adı ve kapağı belli oldu, hatta ön okuması bile yayınlandı!

Kitap Amerika'da 3 Mayıs'ta çıkacakmış, Türkiye'ye de Ağustostan önce diyor kitabın editörü, haydi hayırlısı. Kitabın adı 'The Throne of Fire' (Ateş Tahtı).

Ön okuma için tıklayın.

Kapağın büyük hali:
Spoiler: Göster

Yaşasın!

Çevrimdışı ultraslan

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Ocak 2011, 11:10:50 »
sağol LegalMc ön okuma beni şimdiden heycanlandırdı peki neptünün oğlu ile ilgili bir gelişme var mı?

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 15 Ocak 2011, 11:23:24 »
Çıkış tarihi 2011 Sonbahar'ı deniliyor.
Yaşasın!

Çevrimdışı ultraslan

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 15 Ocak 2011, 11:33:35 »
iyi bekleriz okuyacak çok kitap var

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“Ateş Tahtı” Duyuruldu!
« Yanıtla #57 : 04 Şubat 2011, 10:33:09 »

Rick Riordan‘ın Mısır mitojisini konu alan yeni serisi Kane Günceleri‘nin ikinci kitabı, ön okuması ile birlikte duyuruldu!

Serinin Ateş Tahtı (Throne of Fire) adlı ikinci kitabında Carter ve Sadie’ye yeni takım arkadaşları katılıyor.

Kitap Amerika’da 3 Mayıs’ta yayınlanacak, takip eden aylarda da Türkiye’de yine Doğan Egmont tarafından piyasaya sürülecek.

Kitabın orijinal kapak resminin çözünürlüklü haline buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yayınlanmış olan ÖN OKUMAyı indirmek için buraya tıklayabilir ya da dilerseniz hemen aşağıdan online olarak okuyabilirsiniz.

"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Xéeny.

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 19 Şubat 2011, 13:56:47 »
Güzel ama Percy Jackson & Olimposlular kadar da güzel değildi bence. 2. kitabın ön okumasını okudum, bekliyorum mayıs ayını gerçi. : ) Jaz ve Walt katılıyor demek, bakalım nasıl olacak. :D
‎''Eski efsaneler, eski tanrılar, eski kahramanlar
hiç ölmediler. Sadece biz onları yeniden çağırana dek
zihnimizin derinliklerine uykuya çekildiler.''

STANLEY KUNITZ , POET

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Kane Günceleri: Ateş Tahtı
« Yanıtla #59 : 12 Haziran 2011, 11:27:58 »

Çok satan ve ilgiyle okunan Percy Jackson serisinin yazarı Rick Riordan'ın Mısır Mitolojisiyle alakalı yeni serisi Kane Günceleri'nin ikinci kitabı "Ateş Tahtı" raflardaki yerini aldı!

Antik Mısır tanrıları yeryüzüne indiğinden beri Carter Kane ve kızkardeşi Sadie’nin başı beladan kurtulmadı. İki kardeş, soyları gereği büyük güçlere sahip; ancak henüz hazır değillerken bazı hain tanrılar Brooklyn Evi'ne saldırıya geçiyor. Şimdiyse en büyük düşmanları, Kaos'un yılanı Apep yükselişte. Apep'in serbest kalması birkaç gün içerisinde önlenemezse dünyanın sonu gelecek. Başka bir deyişle bu, Kane ailesi için son derece sıradan bir gün.

Carter ve Sadie, Kaos güçleriyle savaşabilmek için Güneş Tanrısı Ra'yı uyandırmalı. Fakat bunu tabii ki bugüne dek hiçbir büyücü başaramadı. Önce bütün dünyada Ra'nın Kitabı'nı aramaları, sonra da –bulurlarsa– kitaptaki büyüleri çözmeleri gerekecek. Ah, Ra'nın nerede olduğunu kimse bilmiyor bu arada, söylemiş miydik?

Antik Mısır tanrılarıyla verilen savaş kıran kırana devam ediyor! Bütün yük, iki kardeşin omzunda.

Rick Riordan, Mısır Mitolojisi üzerine kurguladığı Kane Günceleri serisinin ikinci kitabı Ateş Tahtı'nda yine unutulmaz karakterler yaratıyor ve soluk soluğa bir macera sunuyor.

Doğan Egmont
'tan çıkan, çevirisini Belgin Selen Haktanır Us ve editörlüğünü Esen Gür'ün üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.