Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #60 : 30 Mayıs 2011, 14:06:04 »
Kitapta olmayan karakterleri nasıl konuya bağlayacaklarını ben gerçekten merak ediyorum. Hatta aklımda ilk üçlemedeki karakterlerin bir şekilde bir araya gelip "Hadi Frodo/Bilbo, bize yüzüğü nasıl bulduğunu anlat." sözleriyle başlayan bir açılış da gelmiyor değil.

Ama Thranduil David Tennant olmadı, ona üzüldüm bak.

Orlando Bloom ağladı sızladı naz yaptı dedikodu çıkardı. Baktı ki PJ uğraşılmayacak bu adamla kadroya dahil etti ama ne işi olacak bu Legolas'ın filmde merak ediyorum.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Mayıs 2011, 17:15:25 »
Doğrudur, fakat Glorfindel ve Elrond'un ikiz oğulları olacak mı? Benim sorum bu.

Hayır, merakla beklediğim bu filmde gay seksi izlemek istemiyorum.[*]Celebrian'dan bahsediyorsan durum değişir tabi^^.[/*]
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
Hobbit'te Çıkış Tarihleri ve İsimler Belli Oldu!
« Yanıtla #62 : 03 Haziran 2011, 16:39:49 »

New Line Cinema, Warner Brothers ve MGM, yönetmenliğini Peter Jackson'ın yapacağı, Tolkien'in başyapıtı olan Hobbit'in yayınlanma tarihini ve isimlerini duyurdu!  (bildiğimiz üzere, 2 film 2 farklı isimle gelecekti)

İlk film "The Hobbit: An Unexpected Journey" (Beklenmedik Bir Yolculuk), 14 Aralık 2012'de vizyona girecek. İkinci film olan "The Hobbit: There and Back Again" (Oradaydık ve Şimdi Buradayız) ise, ondan sonraki sene, 13 Aralık 2013'de yayınlanacak.

İki film de Orta Dünya'da, Yüzüklerin Efendisi'nden 60 sene önce geçecek. Jackson ve yapımcı arkadaşlarının dev ekrana taşıdığı bomba gibi üçleme ve Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü ile Oscar kazanarak sonuçlanmıştı. Hobbit'in hikâyesi, ana karakter Bilbo Baggins'in, Erebor'un Kayıp Cüce Krallığı'nın korkunç ejderha Smaug'dan geri alınmaya çalışıldığı bir epik göreve çekilmesini işliyor.

Jackson'ın yönetiminde, iki film de en son ses ve görüntü teknolojileri ile arka arkaya 3D olarak çekilmekte. Çekim, Yeni Zelanda, Wellington çevresindeki Stone Street Studios'ta gerçekleşiyor.

Yapımcıları toplu şekilde sıralayacak olursak: Richard Armitage, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Stephen Hunter, William Kircher, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, James Nesbitt, Dean O'Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Ken Stott, Jeffrey Thomas, ve Aidan Turner.

Hobbit'in senaryosu Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro ve Peter Jackson tarafından yazılmakta. Jackson aynı zamanda filmin prodüktörlüğünü Fran Walsh ve Carolynne Cunningham ile birlikte yürütüyor. Yönetici prodüktörler ise Ken Kamins, Zane Weiner ve Philippa Boyens.

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #63 : 03 Haziran 2011, 16:41:29 »
Tam da kitabını okuduğum sıralar böyle bir haber duymak harika! Çünkü izlemek için sabırsızlanıyorum.

İsimler gayet güzel olmuş bence. Fakat tarih... Kıyamet kopmayacak mıydı o sıralar :P
May the force, be with you.

Çevrimdışı Victoria

• **
  • 316
  • Rom: 3
  • Peynir!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 03 Haziran 2011, 21:20:59 »
Tam da kitabını okuduğum sıralar böyle bir haber duymak harika! Çünkü izlemek için sabırsızlanıyorum.

İsimler gayet güzel olmuş bence. Fakat tarih... Kıyamet kopmayacak mıydı o sıralar :P

Bende kitabını 6 ay önce almış bulunmaktayım. Ama bir türlü okuyamadım. Daha önümde okuyacağım iki kitap  var. [*]maymun iştahlılık[/*] Filmi de epey güzel olucak.

Spoiler: Göster

''I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it."
- Edgar Allan Poe

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 04 Haziran 2011, 12:44:06 »
Heralde fim Galadriel'in hokkabazlıktan büyücülüğe uzanan zorlu yolu anlatacak. Tabi bu işin gırgırı.
Resim gerçekten çok güzel (Y).

Noldor ırkının en yaşlısına, Feanor'u takip edip buzullardan yürüyerek geçen, Feanor'un lanetini kulakları ile duyan, Maedhros birliğine şahit olmuş, Sayısız Göz Yaşı Savaşının acılarına göğüs germiş, Yüzük Savaşlarından önce Sauron'un gerçek yüzünü görebilen ender kişilerden biri olan ve Üç Yüzükten birine sahip olan Noldor'un hanımına hokkabaz olarak tanımlamak gerçekten ilginç :)

Resimle ilişki kurunca...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
The Hobbit Kadrosunda Yeni İsimler!
« Yanıtla #66 : 21 Haziran 2011, 18:08:43 »

Uzun süredir facebook sayfasında duyuru yapmayan Peter Jackson, kadroya yeni katılan isimlerin duyurusuyla geri döndü! Özellikle bu isimlerden bir tanesi var ki, birçok izleyicinin heyecanlanmasına yol açacak: Bahsettiğimiz kişi, Evangeline Lilly!

Lost dizisindeki Kate rolüyle tanıdığımız Evangeline Lilly, The Hobbit'te Kuyutorman'ın Kızı Tauriel'i canlandıracak. Özellikle Legolas ile aralarında aşk olmayacağının da altını çizen Jackson bakın tam olarak neler yazmış:  yazıyı görmek için tıklayın.

Bunun haricinde yine geçtiğimiz ay içerisinde başlattığı (ve üstte de belirttiği) soru-cevap etkinliğine gelen binlerce sorudan bir tanesine cevap vermişti. Yeni bir soru gelene kadar bekleyelim dedik ama belli ki yoğunluktan ötürü ikinci sorunun cevaplanması bir hayli zaman alacak. Bu nedenle hazırlamış olduğumuz haberi de paylaşıyoruz.

Veeee beklenen, çok ama çok kısa bir sürede başladı ve Peter Jackson yaklaşık 4000 sorunun içinden 20 taneyi seçerek cevaplamak için ilk adımı attı! Kendi facebook sayfasında bu müjdeyi vermişti, yine kendi facebook sayfasında soruları cevaplıyor.

Soruları görmek için tıklayın.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #67 : 21 Haziran 2011, 18:58:19 »
Evangeline Lilly'yi severim, iyi bir aktör. Ama Hobbit ve Orta-Dünya içinde nasıl durur, ne yapar bir şey diyemeyeceğim. Film çıktığında göreceğiz. Goblin Kral'a hakkettiği önemi verdiklerini görmek güzel.

Bu arada... Dol Guldur kuşatması ha? Bu kesinlikle harika olacak!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
"The Hobbit" Filminden İlk Kareler!
« Yanıtla #68 : 27 Haziran 2011, 14:39:14 »

Merakla beklenen The Hobbit filminden nihayet ilk resmi görüntüler yayımlandı!

Peter Jackson'un çektiği, iki bölüm halinde sinemaya çıkacak ve ilkinin 2012 sonunda beyazperdeye geleceği duyurulan The Hobbit filminden ilk kareler Entertainment Weekly'de görücüye çıktı.

Yayınlanan 3 karede Bilbo Baggins, Gandalf ve cüceleri görüyoruz. Ayrıca bir diğer resimde ise yönetmen Peter Jackson ile Bilbo Baggins rolündeki Martin Freeman'ın hobbit evindeki konuşmalarına tanık oluyoruz.

The Hobbit: There and Back Again ve The Hobbit: An Unexpected Journey isimleriyle gelecek olan filmlerin bir diğer merak edilen konusu ise, kitapta olmayan Frodo, Legolas, Galadriel gibi karakterlerin senaryoya nasıl dahil edileceği. Önümüzdeki günlerde gelecek yeni set fotoğrafları ve Peter Jackson'un yapacağı açıklamalarla bu soruların da cevabını filmler çıkmadan önce alacağız gibi duruyor.

Ayrıca popüler film dergisi Empire'ın ağustos sayısının kapağı da geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Kapakta elinde piposuyla Ian McKellen'ın canlandırdığı Gandalf karakterinin meşum bakışlarıyla karşılaşıyoruz. Kapak resmine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #69 : 27 Haziran 2011, 15:06:39 »
Hobbit gelecek falan diyorduk hep de şu kareleri görünceye kadar işin heyecanına varamamışım, onu fark ettim. Gandalf’ın fotoğrafını görmek bile yüreğimin küt küt atmasına yetti. 2012′nin sonuna kadar nasıl bekleyeceğim şimdi ben? Nasıl??
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Dor, Nori ve Ori'nin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı!
« Yanıtla #70 : 08 Temmuz 2011, 13:13:08 »

Dün sabah sularında New Line ve Warner Bros, şu sıralar çekimi süren Hobbit filminden Dori (Mark Hadlow), Nori (Jed Brophy) ve Ori'nin (Adam Brown) bir görselini yayınladı.

Cücelerle alakalı esprili bir yazı da bu görsele eşlik etti:

Alıntı
   Aynı anneden doğan bu üç kardeş birbirlerinden ancak bu kadar farklı olabilirdi.

Aralarında en büyük kardeş olan Dori, vaktinin çoğunu en genç kardeşi Ori'yi kollayarak geçirir ve soğuk almasını ya da kendini Warglara veya Goblinlere öldürtmesine engel olamaya çalışır.

Nori'nin zamanının çoğunu nasıl harcadığını kimse tam olarak bilmez. Fakat şüpheli ve büyük ihtimalle de kanunsuz bir şeyler çevirdiği garantidir.

Her ne kadar birbirleriyle dövüşmekten çok büyük bir mutluluk duysalar da Dori, Nori ve Ori birbirlerine son derece sadıktır ve bu kardeşlerden birine zarar vermeyi düşünenlerin başına kötü şeylerin geleceği kesindir.

Resmin tamamını görmek için:

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #71 : 08 Temmuz 2011, 13:17:28 »
Amanın! Bu gerçek değil mi? İlk gördüğümde animasyon bir filmden sahne gördüm sandım. Yine de heyecanlanmamak elde değil tabii ki :)
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 08 Temmuz 2011, 13:39:26 »
En soldaki cüce animelerden fırlamış gibi geldi bana; ama diğerleri olmuş sanki. İnşallah PJ çok bozdu, önünü alamadık demeyiz filmden çıktıktan sonra.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 08 Temmuz 2011, 14:04:06 »
Hayalimde canlandırdığım cücelere hiç benzemiyorlar. Kitapların filmleştirilmesinin en kötü yanı, filmi izledikten sonra Hobbit'i okuyacak olanların kendi hayallerindeki cücelere kolay kolay sahip olamayacak olmaları.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #74 : 08 Temmuz 2011, 18:24:48 »
Cüceler çok masalsı olmuş, tıpki kitaptaki gibi masalsı bir atmosfer bizi bekliyor galiba. İşte şimdi heyecanlandım!

edit: masalsı ve mizahi...
"Rebellions are built on hope"