Kayıt Ol

''Gümüş Sandalye'' Filmi Geliyor...

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Ynt: ''Gümüş Sandalye'' Filmi Geliyor...
« Yanıtla #15 : 25 Ocak 2011, 16:44:23 »
Açıkçası ben kitabını okurken sıkıldığım yerler olmuştu. Birinci ve ikinci filmlerdeki keyfi verebileceğini sanmıyorum.

Ama eğer çekilirse At ve Çocuk filminin başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2011, 17:06:11 »
Ciddi misin? At ve Çocuk? Benim seriyi okumayı bırakmama neden kitap? Herhalde ben bıraktıktan sonraki kurgusu güzel ki böyle düşünüyorsun? Yani öyle olmlı sanırım..

Ama ne olursa olsun ilk iki filme rakip film çıkmayacağını ben de düşünüyorum. Belki son film, Son Savaş ilk üç filme dahil olabilir. Tabi o zamana kadar Narnia ayakta kalırsa.. Gümüş Sandalye de Şafak Yıldızının Yolculuğu muamelesini görürse Son Savaş'a tenezzül etmeyebilirler.

Ama son filmin bu kadar başarısız olmasının en büyük nedenini ben Andrew Adamson'a bağlıyorum. Uyarlama konusunda günümüz fantastik-film kurgusu ile kitapların sentezi alanında çok başarılı bir yönetmendi. Kitabın özgünlüğüne bir o kadar değer verip, seyircinin ilgisini çekebilecek noktaları kendi yorumu ile beyaz perdeye oldukça başarılı aktarabiliyordu.

Özlüyorum onu. :(

Not to mention the pincers...

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Ocak 2011, 19:02:38 »
Eh, benim en sevdiğim Narnia hikayeleri listemin başını çekenlerden biridir At ve Çocuk. Gümüş Sandalyeden fazla bir beklentim yok lakin sonraki filmler, eğer çekilirse, başarılı olabilir; konuları ilgi çekici. Tek sorun insanların Peri Masallarını küçükleri eğlendirmek için yazılan şeylermiş gibi görmeleri.       

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #18 : 25 Ocak 2011, 19:51:33 »
Kitabın kurgusu öyle olmasa da Lewis'in dili Narnia'nın çocuksu bir masala sahip olduğu düşüncesine itiyor insanlar. At ve Çocuk kitabında aksiyon vr mı peki? Ben okumadım o nedenle soruyorum?

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Ocak 2011, 20:02:24 »
Prens Corin'in bulunduğu bölümler eğlencelidir. Ayrıca Anvard'daki savaş kısmını perdeye güzel bir şekilde yansıtabilirlerse hoş olabilir ve Edmund, Lucy ve Susan'ı büyümüş kral ve kraliçeler olarak görmek, okumak, güzel. 

ikizler

« Yanıtla #20 : 25 Ocak 2011, 20:22:28 »
bonthey kardeşim seninle bu konuda anlaşamıyacağız galiba ben anna popplewellin çok büyük hayranıyım:)ama haklısın birinci filmden sonra anna da mimik diye birşey kalmadı:)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #21 : 26 Ocak 2011, 00:37:51 »
Prens Corin'in bulunduğu bölümler eğlencelidir. Ayrıca Anvard'daki savaş kısmını perdeye güzel bir şekilde yansıtabilirlerse hoş olabilir ve Edmund, Lucy ve Susan'ı büyümüş kral ve kraliçeler olarak görmek, okumak, güzel. 

Tamamdır, o konulara asla bir şey diyemem. Belli ki devamında olup biten şeyler. Bu nedenle birşeyleri yarım bırakmayı hiç sevmiyorum. :)

bonthey kardeşim seninle bu konuda anlaşamıyacağız galiba ben anna popplewellin çok büyük hayranıyım:)ama haklısın birinci filmden sonra anna da mimik diye birşey kalmadı:)

Anlaşamama ihtimalimiz çok yüksek evet, Anna Propplewell'ı hiç bir şekilde beğenmem çünkü. :D Ne dış güzellik ne oyunculuk. Ama beğenenlere tabi ki saygım sonsuz. Vallahi uzun süre sustum, düşüncemi kendime sakladım, belki yanlı düşünüyorumdur diye ama son zamanlarda filmi tekrar izledikten sonra yok yani, olay benim yanlılığımdan değil, gerçekten çok soğuk olduğunu farkettim. Ya da yanında Lucy gibi bir kız varken kendisi soğuk kalıyordu. =)

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 26 Ocak 2011, 11:29:41 »
 Tüm yorumlarınızı okudum arkadaşlar. İnsanlar birbirinden farklı olduğu için düşünceleri de farklı oluyor doğal olarak. Bende bir Susan hayranıyım fakat Pevensie kardeşler tek başına veya eksik olduklarında bence Narnia nın bir anlamı kalmıyor. Nedense çoğunlukta bizler bir film veya dizi izlediğimizde orada ki oyunculara öyle bir alışıyoruz ki sanki onlardan başkası oynayamazmış gibi düşünürüz ki bende böyle düşünüyorum. Benim edindiğim bilgilerce bu filmde Pevensie kardeşlerin hiç biri olmayacak bence bu bakımdan da alışık olmadığımız bir Narnia çıkacak karşımıza. Umarım Narnia seyirci kaybetmez...

ikizler

« Yanıtla #23 : 26 Ocak 2011, 12:51:40 »
evet lucy duygularını çok belli ediyor:)bende başka biri olabilirmiydi diye çok düşündüm bence olabilirdi ya yani mesela william ın yerine daha karizmatik biri olabilirdi bu benim şahsi fikrim değil izlettiğim nerdeyse 3 kişiden 2 si bu çocuk bu filme hiç olmuş mu?diyor:)

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #24 : 26 Ocak 2011, 14:50:12 »
Ben William ve Skander Keynes'in hatta Georgie'nin doğru kişiler olduğunu düşünüyorum. William Moseley, daha önce oyunculuk deneyimi olmamasına karşsın Peter karakterini, Peter'ın kibirini, büyük kardeş olmasının verdiği sorumluluk hissini çok güzel yansıtıyordu. Skander da keza öyle. Georgie'ye laf yok zaten. Ama Anna, bilemiyorum. Belki de kitapları okusam, Susan da öyle bir donuk karakterdir, belki de doğru canlandırıyordur. Bilemeyeceğim.

Tüm yorumlarınızı okudum arkadaşlar. İnsanlar birbirinden farklı olduğu için düşünceleri de farklı oluyor doğal olarak. Bende bir Susan hayranıyım fakat Pevensie kardeşler tek başına veya eksik olduklarında bence Narnia nın bir anlamı kalmıyor. Nedense çoğunlukta bizler bir film veya dizi izlediğimizde orada ki oyunculara öyle bir alışıyoruz ki sanki onlardan başkası oynayamazmış gibi düşünürüz ki bende böyle düşünüyorum. Benim edindiğim bilgilerce bu filmde Pevensie kardeşlerin hiç biri olmayacak bence bu bakımdan da alışık olmadığımız bir Narnia çıkacak karşımıza. Umarım Narnia seyirci kaybetmez...

Katılıyorum. Pevensie kardeşlerin olmaması büyük dezavantaj lakin yeni bir yüzünü görebiliriz Narnia'nın..

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Ocak 2011, 16:32:31 »
At ve çocuk bana çok sıkıcı gelmişti kitabın başını okuyup gerisini okumadım belki yanlış bir hareketti ama pek bir şey kaçırdığımı sanmıyorum. Gümüş Sandalye bazı yerlerde sıkabiliyor ama pek fazla göze batmıyor en azından at ve çocuktaki kadar değil (kendi görüşümdür at ve çocuğu tabikide beğenenler olacaktır) .
Gümüş Sandalyenin kitabını okumadan önce Pevensie kardeşlerin yokluğuyla büyük bir ön yargıya sahiptim ama Lewis'in anlatımı sayesinde kısa sürede kurtuldum fakat filmde,(eğer çekilirse) yönetmen gene aynı şekilde kendi kafasındaki narnia ruhuna göre çekerse çok hissedeceğiz gibi duruyor.
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 31 Ocak 2011, 17:46:16 »
Zaten o sayfayı ben (lordboromir) düzenledim. Ama kim açtı bilmiyorum. Benim pek ümidim yok aslında. Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu gibi olacaksa çıkmasın. Yeter bu kadar. (Bana da bunu söylettiler ya helal olsun...)

Ceddry Edain

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Ocak 2011, 17:51:05 »
ama pek bir şey kaçırdığımı sanmıyorum.

Yanılıyorsun.

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Ocak 2011, 18:00:28 »
Narnia'nın tüm serileri mükemmel. Tabiki hepsini okudum. Hem de 2 kez ve bazılarını daha çok okudum mesela ilk kitabı 4 kez okudum. Hiç de sıkılmıyor insan. İlk başlarda biraz garipsersin sonradan alışıp hepsini okumak istersin. Kesinlikle sıkıcı değil. Hepsinde ayrı bir büyü var.

Ceddry Edain

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #29 : 07 Şubat 2011, 23:01:13 »
Zaten o sayfayı ben (lordboromir) düzenledim. Ama kim açtı bilmiyorum. Benim pek ümidim yok aslında. Şafak Yıldızı'nın Yolculuğu gibi olacaksa çıkmasın. Yeter bu kadar. (Bana da bunu söylettiler ya helal olsun...)

Katılıyorum.