Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı minrand

• **
  • 80
  • Rom: 19
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #165 : 06 Mart 2012, 22:07:58 »
2 sezonun son yayınlanan traileri.

http://www.youtube.com/watch?v=I93RFzrPQqw

Şurda da türkçe altyazılısı var.

http://www.birdizihaber.com/2012/03/game-of-thrones-2-sezon-yeni-trailer.html

Trailer da çalan şarkıyı merak edenler için. Florence and The Machine-Seven Devils

Benim ikinci kitapta favori bölümlerinden olan Lord Varys'in Imp'e sorduğu bilmece ve verdiği cevap.(trailerda diyaloğun sadece bir kısmı var)
Spoiler: Göster

Bilmece:

In a room sit three great men, a king, a priest, and a rich man with his gold. Between them stands a sellsword, a little man of common birth and no great mind. Each of the great ones bids him slay the other two. 'Do it' says the king, 'for I am your lawful ruler.' 'Do it' says the priest, 'for I command you in the names of the gods.' 'Do it' says the rich man, 'and all this gold shall be yours.' So tell me-who lives and who dies?"

Cevap:

"Power resides where men believe it resides. No more and no less."
"So power is a mummer's trick?"
"A shadow on the wall," Varys murmured, "yet shadows can kill. And ofttimes a very small man can cast a very large shadow."

Türkçe çevirileri hemen ulaşabileceğim bir yerde değildi. Bende çevirip berbat etmek istemedim.
"oh lord, if there is a lord,
save my soul, if i have a soul."

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #166 : 07 Mart 2012, 01:18:07 »
Şöyle bir şey de var, ilginizi çekebilir. Bence şık olmuş: The Simpsons Game of Thrones Intro.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 07 Mart 2012, 12:06:07 »
Şöyle bir şey de var, ilginizi çekebilir. Bence şık olmuş: The Simpsons Game of Thrones Intro.
  Gerçekten çok güzel olmuş.Simpsonlar yine yaptılar yapacaklarını :)   Son 23 gün bu arada.Heyecanla bekliyoruz...

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 03 Nisan 2012, 02:11:51 »
Yeni sezonda ilk dikkatimi çeken şey bölüm içinde çalan müziklerin havasındaki değişim oldu. Daha kasvetli bir havaya bürünmüşler gibi. :D

Bu arada Robb'un hikayesinin içine birazcık edecekler galiba. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 03 Nisan 2012, 10:08:57 »
Güzel güzel başlaması çok iyi oldu. Umarım senaryo kitapla paraleldir yoksa vay halimize :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #170 : 14 Mayıs 2012, 23:18:03 »
Her cümle efsane ama Jaime Lannister hapishanede Ramiz Dayı'ya bağladı olayı.

Leydi Stark: Sen bir şovalye değilsin! Ettiğin bütün yemileri bozdun sen!"

Jaime Lannister: Çok fazla yemin vardı. Sürekli yemin ettirip duruyorlardı. Kralı koru, krala itaat et, babana itaat et, masumu koru, zayıfı savun. Peki babanız kralı hor görünce ne yapacaktınız? Kral masumları katlettiğinde? Çok fazlaydı. Ne yaparsanız yapın bir yemini meccburen bozuyorsunuz.
May the force, be with you.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #171 : 17 Mayıs 2012, 18:42:47 »
Tek bir bölümünü izlemedim zira önce kitapların tamamını okumadan böyle bir niyetim yok. Zamanın geçmesi önemli değil.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #172 : 17 Mayıs 2012, 20:55:36 »
Şahsi kanaatimdir arkadaşlar;

Bence dizi, kitaptan daha iyi durumda. O kadar fazlalık var ki kitapta bazen okurken yazara gıcık oldum. Yine de tercih meselesi
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı ryuk

• 497
  • Rom: 25
  • ne değiştirebilir bir insanın doğasını?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 20 Mayıs 2012, 17:34:24 »
Aslında kitapların filme, diziye uyarlanması hoşuma gitmez. Fakat bu dizi gerçekten başarılı olmuş.

Ayrıca ekşi sözlükte şöyle bir şiir buldum(1. sezonu izlememiş olanlar için spoiler içerir, küfür de içeriyor ben uyarımı yapayım da). Çok beğendim :)

"the king in the north" olayının ardından okununca daha iyi etki yapıyor :fight:

Fikirlerim için ölmeyi göze alamam çünkü yanılıyor olabilirim - Bertrand Russel

İyi bir fikir üretmek için, pek çok fikir bilmek gerekir:

* Yeni başlayanlar için FRP

* Fantastik edebiyata yeni başlayanlar ve bu türde ilerlemek isteyenler için

* Kılıçlar ve diğer eskiçağ silahları hakkında

* Dark Sun

* Distopya Korkuları

Daha fazlası için: Index

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 23 Mayıs 2012, 17:57:10 »

Kral adamsın Tyrion reyis.

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #175 : 27 Mayıs 2012, 17:48:11 »
Bugün ikinci sezonun 9. bölümü yayınlanacak. Çok başarılı bir şekilde devam eden dizi, kitapla paralel fakat bir o kadar da değişik bir seyirde devam ediyor. Kitaplarda oluşturulmuş yüzlerce karakterden bazıları, kitapta uzun bölümler ile yer almışken, dizi de hiç sözü bile edilmiyor.

Aksi takdirde çok uzun soluklu bir dizi olurdu. İkinci sezonunda da başarısını devam ettirdiği kanaatindeyim. Heyecanla yeni bölümleri bekleye bekleye, sezon finalinden önceki son bölüme kadar geldik. Kitabı okuduğum için olaya hakimim ama, dizi de öyle bir hava yaratılmış ki, an geliyor kitabın dışına çıkılacak gibi hissediyor insan. Hatta bazen bunu istiyor. Heyecan dorukta :)

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 29 Mayıs 2012, 00:41:02 »
9. bölümün sonunda Rains of Castemere şarkısını patlatmışlar, ayrı bir güzel olmuş. Hatta bölümün en sevdiğim yeri oldu diyebilirim.
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #177 : 29 Mayıs 2012, 01:06:04 »
9. bölümün sonunda Rains of Castemere şarkısını patlatmışlar, ayrı bir güzel olmuş. Hatta bölümün en sevdiğim yeri oldu diyebilirim.
Peki ya Yarım Adamın konuşması. Efsane bir sahne olmuş ya. Bizim Sibel'de kıvırmaya başladı bu işi :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 29 Mayıs 2012, 14:49:18 »
Half man! Half man!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 29 Mayıs 2012, 19:19:00 »
Kitapta bu bölümü okurken gözümün önünde çok fazla canlandıramamıştım ve sıkılmıştım. Biraz karışık ve detaylı gelmişti açıkçası. Ama dizide görünce her şeyi daha iyi anladım. Harika bir bölümdü. İkinci kitap ilkine göre daha politik bir havada geçiyordu, o yüzden dizi de durağandı. Gerçi her zaman söylüyorum, bu macera dizisi değil, politika dizisi diye. Ama bu bölümde o "Bu ne ya hiç savaş sahnesi yok Yüzüklerin Efendisi gibi demişlerdi"[*]gerçi hala yüzüklerin efendisiyle alakası yok ama[/*] diyenler biraz da olsa susacaktır artık. Bölümün yazarlığını Martin yapınca kitapta olmayan -sonradan aklına geldi herhalde, hep olur ya öyle sınavdan çıkarsın aklına gelir falan- etkileyici detaylar eklemiş. Ona rağmen %90'a yakın bir payla kitaba uygun gidilmiş bu bölümde. Martin faktörü.

daifunka_vc'nin de söylediği gibi sonunda Rains of Castomere çok etkiledi. Aynı zamanda Bronn ve diğer askerler de söylüyordu bölümün başlarında. Seride önemli yer tutan şarkıyı biz de dinlemiş olduk dizi vesilesiyle.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.