“Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” Yarın Raflarda!

bayan peregrine ust

İthaki Yayınları, çok yakında beyazperdede izleyeceğimiz “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları“nın telif haklarını satın alarak tekrar yayımladı.

2013 yılında Sayfa 6 Yayınları‘ndan çıkan kitabın Tim Burton tarafından sinemaya uyarlanacağı haberini temmuz ayında sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimizden çok kısa bir süre sonra ise, eserin telifinin el değiştirdiğini ve İthaki‘nin kısa süre sonra kitabı yayımlanacağını öğrenmiştik. Ve işte zamanı geldi, Ransom Riggs tarafından kaleme alınan bu “tuhaf” roman yarından itibaren raflarda.

New York Times Bestseller listesini uzun süre domine eden ve çok sevilen bu romanın yayınevi tarafından hazırlanan tanıtım metni ise şöyle:

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasıyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

bayan peregrinein tuhaf cocuklari ransom riggs

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi’nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine’in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

Bazı yazarların kitap hakkındaki yorumlarına da bir göz atalım:

Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf bir ilk roman. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor.
– John Green, Kâğıttan Kentler ve Aynı Yıldızın Altında kitaplarının çoksatan yazarı-

Bu, hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı. Geçtiği dünyaya ve verdiği hisse bayıldım.
– Felicia Day

Fotoğraflar olmasa bile hikâye kendi başına yetermiş fakat fotoğraflar hikâyeye karşı konulmaz bir gizem ekliyor. Birinci gözden anlatı samimi, komik ve etkili. Serideki bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum.
– Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı-

Tim Burton‘ın gotik tarzına çok yakın olan kitabın sinema uyarlamasını dört gözle bekliyoruz. Eva Green, Samuel L. Jackson, Kim Dickens ve Allison Janney gibi isimlerin yer aldığı film, 2016‘nın Mart ayında sinemaseverlerle buluşacak. Ama önce kitabı okumak daha iyi olacaktır.

Aslı Dağlı‘nın çevirdiği kitabın editörlüğünü ise Alican Saygı Ortanca üstleniyor. İthaki etiketiyle raflarda boy gösterecek romanın künye bilgilerine buradan, ÖN OKUMASINA ise buradan ulaşabilirsiniz.