Sunay Akın’ın Kaleminden “Hayal Kahramanları”

hayal-kahramanlari-ust

Bir Çift Ayakkabı, Ay Hırsızı, Geyikli Park gibi kitaplarıyla tanıdığımız başarılı yazar Sunay Akın’ın yeni kitabı “Hayal Kahramanları” kısa bir süre sonra raflarda.

Hepimizin hayatına en az bir hayali kahraman girmiştir herhalde. İşte Sunay Akın da bu inceleme kitabında bu konuya eğiliyor ve çizgi film, çizgi roman, film, kitap gibi farklı mecralarda karşımıza çıkan ve unutamadığımız hayali kahramanları irdeliyor.

Neden Hayal Kahramanları? diye soruyor Akın okurlarına, cevabı ise bu kitapta gizli. Okurken eğlenceli saatler geçirmeniz kuvvetle muhtemel.

İlk baskısı 50.000 adet yapılan kitabın tanıtım metni şöyle:

Çocukluğumuzu hayal kahramanlari sunay akinsavunan büyük güçlerdendir hayal kahramanları. Teksas, Zagor, Süperman, Batman, Temel Reis, Şirinler, Casper, vd. gibi hayatımızı güzelleştiren bu çocukluk arkadaşlarımız gözlerimizin ışıltısında hâlâ yaşamaktadırlar. Bir hayal kahramanının filmini izlemek, çizgi romanını ya da kitabını okumak, çocukluk arkadaşlarımıza ayırdığımız zamanlar gibidir. Hayatımıza yön veren ailemiz ve arkadaşlarımızın yanında, hayal kahramanları da kişiliğimizin gelişiminde pay sahibidir. Hayal kahramanları, gözlerinin içine bakamasak, ellerini sıkamasak, bir kez olsun sarılamasak da bize çok şey katan ve öğreten en yakın arkadaşlarımızdır.

Ülkemizde bu alanda verilen çalışmaların sayılı olduğu düşünüldüğünde önemli bir boşluğu doldurması beklenen kitap, İş Bankası Yayınları’ndan çıkıyor. Künye bilgisine buradan göz atabilirsiniz.