Deadpool’un Hufflepuff’lı Olduğunu Biliyor muydunuz?

deadpool hufflepuff

“Slytherin olmasın, ha? Emin misin? Biliyor musun, büyük usta olabilirsin sen, hepsi kafanın içinde, Slytherin de büyük ustalık yolunda çok şey kazandırabilir sana – hayır mı? Eh, öyle istiyorsun madem – HUFFLEPUFF!”

Zamanını birtakım kötü adamların icabına bakmakla geçirmeyi seven bir süper kahraman olmanız okumayı sevmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Büyük bir J.K Rowling hayranı olan Deadpool için de bu durum geçerli. Hatta, kittenghost1 isimli bir Reddit kullanıcısı hepimizin gönlüne taht kurmuş bu ağzı bozuk süper kahramanın hangi Hogwarts binasına seçilmek isteyeceği hakkında önemli bir ipucu yakalayıp bunu Harry Potter camiasıyla paylaşmış.

deadpool-hufflepuff
Peki bu ipucu ne? Kittenghost1, Wade Wilson’un Harry Potter hayranı gibi giyinmiş olduğu ve Melez Prens kitabının gece yarısı satışı için kuyrukta beklediği bir çizgi roman sayfasına dikkatlerimizi çekiyor. Eğer Deadpool’un giydiği cübbeye bakarsanız siyah ve sarı renklere sahip olduğunu yani Hufflepuff binasını temsil ettiğini görebilirsiniz.

Olayların devamında ise yoldan geçen sinir bozucu bir sürücünün, kitabı daha okuyamamış kalabalığa kitabın sonuyla ilgili önemli bir bilgiyi haykırması ardından yaşanan trajediye tanık oluyoruz. Ve bu olayın gerçekten yaşanmış olduğunu bilmek o zavallı hayranlar için duyduğunuz üzüntüyü arttıracaktır.

deadpool hufflepuff 172895

Meselemize geri dönecek olursak, sadakatleri, bağlılıkları, sabırlı ve arkadaş canlısı olmalarıyla tanınan Hufflepuff’ların arasında Wade Wilson’un ne işi olabilir? Doğrusu, Wilson’un Vanessa’ya duyduğu sadakat, düşmanlarını sabırla takip etmeye ve onları cehenneme postalamaya duyduğu bağlılık duruma az da olsa açıklık getiriyor diyebiliriz.

Diğer yandan, Reddit’deki tartışmayı görüp konuya dahil olmakta bir beis görmeyen, Deadpool’un renklendirme sanatçısı Nick Filardi olayların sahne arkasında neler döndüğünü bizlere açıklıyor:

Size eğlenceli bir bilgi vereyim: O hikayeyi renklendiren kişi bendim ve aslında Wade’i bir Gryffindor yapmıştım. Düzeltileri yaparken o kısmın üzerinden geçtiğimizde editörler Hufflepuff için çok ısrar ettiler. Bu öylesine bir şaka değildi. Deadpool’la ilgili kasıtlı olarak yapılmış bir şeydi.

Kendisine neden ilk başta Gryffindor’u tercih ettiği sorulduğunda ise Filardi, Deadpool’un cesaretine işaret ediyor. “Deadpool’un yaptıklarını yapmak cesaret ister.” demişti.

Spoiler terörünü bir kez daha tüm kalbimizle lanetlerken Hufflepuff’lara şu önemli soruyu soruyoruz: Deadpool’la ortak salonunuzu paylaşmaya hazır mısınız?

Bu yazımızı, yeni gelecek Fantastik Canavarlar film üçlemesi haberlerini, Lanetli Çocuk adlı tiyatro oyunu hakkındaki son gelişmeleri ve Harry Potter dünyasıyla ilgili her şeyi kardeş sitemiz FantastikCanavarlar.com‘da bulabilirsiniz!