Suicide Squad Raflardaki Yerini Aldı

sucide-squad-dost-kazigi-ust

Ağustos ayında gösterime girecek olan filmiyle beklentileri yükselten Suicide Squad’ın çizgi romanı, JBC Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı.

DC Comics’in “en kötü” çizgi romanı ülke hudutlarından giriş yaptı! Deadshot, Harley Quinn ve El Diablo gibi kötü karakterlerin “adalet” için bir arada çarpıştığı Suicide Squad, Yeni 52 dizisinin ilk sayısıyla bizlerle.

Adventure Comics’in ilk yedi sayısını içeren 160 sayfalık cildin tanıtım bülteni şu şekilde:

sucide-squad-dost-kazigiSuicide Squad kimdir? Hapishanelerden toplanıp mahkumiyet sürelerini intihar görevlerinde doldurmaya gönderilen süper canilerden oluşan bir ekip. Boyunlarındaki Nanit bombaları yüzünden ipleri daima bir başkasının elinde. Hepsi harcanabilir. Ve kimse bundan sorumlu tutulamaz. Vahşet ve ölüm ise ofisteki sıradan günlerden biridir sadece.

İlk görevlerinde Ekibin altı üyesi de Deadshot, Harley Quinn, El Diablo, Voltaic, Black Spider ve King Shark 60.000 kişilik silahlı bir orduyla karşı karşıya kalıyor. Ekip üyelerinin kontrolünü elinde tutan soğukkanlı Amanda Waller, suikast ekibini görevden göreve gönderirken sadece Ekibin durdurabileceği küresel bir tehdit ortaya çıkıyor… Tabii eğer bu deliler önce birbirlerini öldürmezlerse. Ayrıca Harley, erkek arkadaşı Joker’in derisinin diri diri yüzüldüğünü öğrendiğinde ne yanlış gidebilir ki?

Suicide Squad: Dost Kazığı

Sizi sınırlarda gezdirecek, patlayıcı ve meydan okuyucu bir macera! Yazan Adam Glass (Supernatural) ve çizenler Federico Dallocchio (STARCRAFT), Clayton Henry (ADVENTURE COMICS). #1-7 arasındaki sayıları kapsamaktadır.

Çevirisini Hasan Süpürgeci’nin, editörlüğünüyse Aslı Dağlı ve Cenk Könül’ün üstlendiği cildin ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.