Masallar 6: Anadiyarlar Çıktı!

masallar-6-ust

Arkabahçe Yayıncılık, Masallar Serisi’nin dört gözle beklediğimiz yeni cildi Anadiyarlar’ı raflara sürdü!

Bill Willingham’ın masal kahramanlarını günümüz dünyasına uyarladığı ve her birine yepyeni bir kimlik biçtiği Masallar Serisi (Fables) yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Her yeni cildiyle merak ve heyecan katsayısını iyice arttıran çizgi romanda sıra altıncı cilt olan Anadiyarlar’da.

masallar-6Tepelerin Ardında Ve Çok Uzaklarda. Düşman’ın, dünyalarına düzenlediği ilk atağı geri püskürten Masalkent sakinleri; şimdi kendilerini, bunu takip edeceği kesin olan büyük çaplı savaşa hazırlamak zorunda. Kahramanlar’dan biri için bu, şehir değiştirip altın ve ölümsüzlükle döşeli bir yol olacağını umduğu satılık bir Hollywood yapımcısı olarak yeni bir kariyere başlamak anlamına geliyor. Diğer bir Kahraman içinse Anadiyarlar’dan düşman bölgesinin kalbine uzanan ve Düşman’ın kim olduğuna dair gizemin sonunda açığa kavuşacağı tehlikeli bir yolculuğu işaret ediyor.

Yazar Bill Willingham’ın övgü ile karşılananVertigo serisi Masallar’ın #34-41 sayılarını bir araya toplayan Masallar: Anadiyarlar cildi, Mark Buckingham, Steve Leialoha, David Hahn, Lan Medina ve Dan Green’in çizimlerini içermektedir.

Çevirisini Cem Demirkan’ın üstlendiği Masallar 6: Anadiyarlar bugünden itibaren, yani 11 Nisan tarihinde tüm kitapçılarda. Kaçırmayın!