Aslı Tohumcu’nun Yeni Kitabı “Dünyayı Döndüren Kız” Çıktı!

dunyayi-donduren-kiz-ust

Bolbadim Günlükleri dizisi ve Karadankaçanlar gibi çocuk romanlarıyla tanıdığımız Aslı Tohumcu’nun yeni kitabı Dünyayı Döndüren Kız, Can Yayınları etiketiyle önümüzdeki haftadan itibaren kitapçılardaki yerini alıyor.

Aslı Tohumcu’nun “Bu defa da ormanın kalbine doğru bir yolculuğa çıkalım dedim, dünyayı kızların kahkahaları döndürüyor dedim,” diyerek kaleme aldığı yeni çocuk romanı Dünyayı Döndüren Kız geçtiğimiz gün itibariyle internetten satışa sunuldu, haftaya da kitapçı raflarındaki yerini alacak. Can Yayınları etiketiyle çıkan ve bir de tadımlık bir bölümü bulunan kitabın tanıtım bülteni ise şu şekilde:

dunyayi-donduren-kizOrmanın kalbine bilinmezlerle dolu bir yolculuk… Her kasaba kadar işinde gücünde iki kasabaydı Herdem taze ve Küpeçiçeği. Huzurlu bir düzen, adil bir iş bölümü ve çevreyle uyum içinde yaşardı insanları. Öyle sanırlardı, en azından. Derken, bir gece vakti, siyah bir akıntı sızdı toprağa. Onu ilk Ay gördü. Ardından, o dayanılmaz koku geldi. Onu da ilk Ay kokladı. Ertesi sabah, hiçbir insan mutlu uyanmadı. Hiçbir hayvan da bir daha o topraklarda uyanmayacaktı. Çünkü ormanın kalbi hastaydı… Kimsenin fark etmediği karanlığı aydınlatacak iki ışığın, İpek’le Burak’ın yolculuğu da, işte böyle başladı…

Romanında hem doğadan hem de birbirinden kopmuş insanlara seslenen Aslı Tohumcu, bir gün bir şeylerin değişip düzelmesinde çocukların rolünün önemini hatırlatıyor.

İpek’le Burak’ın yolculuğuyla yeşil için savaşlarını anlatan kitabın resimleri ise Mert Tugen’e emanet edilmiş. Çocuk edebiyatına yeni bir soluk getiren bu başarılı yazarın yeni kitabını kaçırmayın deriz!